کد خبر 815235
تاریخ انتشار: ۱۰ دی ۱۳۹۶ - ۰۹:۲۴
کنفرانس

برگزیده سومین کنفرانس ملی کارآفرینی گفت: متاسفانه تفکر پشت میز نشینی در میان جوانان این شائبه را ایجاد کرده که یک شبه می توانند به شرایط ایده آل برسند.

به گزارش مشرق، سید سمیر یثربی،برگزیده سومین کنفرانس ملی کارآفرینی با بیان این که در جامعه زمینه اشتغال فراهم است و کمبودی در این زمینه وجود ندارد، گفت: متاسفانه تفکر پشت میز نشینی در میان جوانان این شائبه را ایجاد کرده که یک شبه می توانند به شرایط ایده آل برسند.

یثربی افزود: اقدام به کارهای کوچک ، مقدمه ای برای توسعه کسب و کار است ولی باید به این نکته توجه داشت که از ابتدا پول نباید در اولویت نخست قرار گیرد و به سرانجام رساندن پروژه و کار راه اندازی شده مهمترین موضوعی است که باعث کسب درآمد مناسب خواهد شد.

این کار آفرین نمونه " انگیزه" را از عوامل مهم در رسیدن به اهداف پیش بینی شده دانست و افزود: به طور مثال در کشورهای پیشرفته والدین در ازای کاری که به کودکانشان واگذار می کنند با دادن پاداش در آنها انگیزه ایجاد می کنند و باعث می شود این امر از کودکی در وجود فرد نهادینه شود این در حالی است که در جامعه امروز ما اغلب خانواده های ایرانی فرزندشان را با روحیه مصرف گرایی تربیت می کنند که خود معضل بزرگی است.

وی با اشاره به اینکه یکی از اصلی ترین عوامل بیکاری در کشور ما معضل فرهنگی است در حالی که در دین و کتاب آسمانی ما نسبت به جایگاه " کار " سفارش ویژه ای شده و از آن به عنوان جهاد فی سبیل الله یاد شده است ، بر حمایت دولت از کارآفرینان تاکید کرد و گفت: متأسفانه اغلب تسهیلات بانکی به افرادی پرداخت می شود که به جای راه اندازی کسب و کار و ایجاد اشتغال در سایر بازارهای سفته بازی هزینه می کنند در حالی که بسیاری از کشورهای پیشرفته مانند آلمان ، دولت شرکت های بزرگ دولتی را با کمترین قیمت به افراد واجد صلاحیت واگذار کرده تا زمینه اشتغال و توسعه اقتصادی را فراهم کند.

یثربی ضعف مدیریت و نبود نگاه تخصصی به مسائل اقتصادی را از دیگر مشکلات اقتصاد کشور دانست و افزود: متأسفانه رانت باعث مشکل در اقتصاد کشور شده است.

این کارآفرین نمونه کسب موفقیت در راه اندازی کسب و کارهای استارتاپ را سرمایه گذاری بر روی ایده های جدید بر شمرد و گفت: موفقیت در کپی برداری از ایده های به سرانجام رسیده با محدودیت مواجه است و معتقدم پیاده سازی ایده بر اساس نیاز سنجی جامعه بهترین مدل در کسب و کارهای فن آوری دیجیتال است.

وی در ادامه بروکراسی و سنگ اندازی های سیستم دولتی را از مهمترین چالش های پیش روی ایجاد کسب و کارهای جدید برای بخش خصوصی عنوان کرد و گفت: شرکت ما در کشورهای همسایه در حال فعالیت است و حتی در دوران تحریم به اعتبار شرکت و توانایی خود موفق به همکاری با شرکت های خارجی شدیم و با بهره گیری از بیانات مقام معظم رهبری و تکیه بر پشتکار و انگیزه خود به این مهم رسیدیم که تحریم هم توانایی مقابله با پیشرفت کشور را نخواهد داشت.

منبع: تسنیم

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

نظرات

 • انتشار یافته: 3
 • در انتظار بررسی: 0
 • غیر قابل انتشار: 0
 • IR ۰۹:۵۲ - ۱۳۹۶/۱۰/۱۰
  0 0
  تفکر پشت میز نشینی کیلو چنده؟ پولهایی که باید میرفت صنعتو نوسازی میکرد و کارخانه جدید احداث میشد و پل و جاده میشد رو همرو حقوق یامفت دادین و فرستادین تو بانکا و با رانت و رشوه همرو دادین به عده ای مرتبط و اونا هم بردم و خوردن و مملکت رفته تو رکود حالا میگین تفکر پشت میز نشین؟ همین شما تو اون کنفرانسا میشینین حرفای صد تا یه غاز میزنین چه قدر حقوق میگیری؟
 • علي اصغر سهرابفر IR ۱۰:۰۳ - ۱۳۹۶/۱۰/۱۰
  0 0
  بنام خداوند يكتا با احترام ، مهمترين دلايل بيكاري در كشورعبارتند از: 1- سياستهاي اشتباه پولي و ارزي بانك مركزي 2-سياستهاي اشتباه و چپاول درآمد ملت توسط وزارت دارايي 3-سياست اشتباه وزارت نفت و عدم مديريت دولت در توليد و كشاورزي
 • امین IR ۱۱:۲۱ - ۱۳۹۶/۱۰/۱۰
  0 0
  مهمترین دلایل بیکاری،۱_ربا خواری بانک ها وترویج ربا در بین مردم ووادار مردم به ربا کاری۲_حقوق های زیاد به کارمندان ورئسا۳_ایجاد موانع ادرات درکار مردم مثل شهرداری۴_زیاده خواهی ادرات از مردم۵_از بین بردن انگیزه جوانان با ایجاد ارگان های اضافی مانند دانشگاه آزاد و... در بحث علمی

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس