نجفی

رئیس شورای شهر گفت: قرار بود امروز نجفی شهردار تهران برای اقدامات مربوط به زلزله و هدایت و مدیریت بحران، در گروه‌های چهارده‌گانه در صحن شورا حضور پیدا کند که به دلیل یک جلسه نتوانست حضور پیدا کند.

به گزارش مشرق، محسن هاشمی رفسنجانی در ابتدای سی‌وسومین جلسه شورای شهر تهران با اشاره به درگذشت آقای شاه‌حسینی معاون مهندس بازرگان اظهار کرد: ایشان نخستین رئیس سازمان تربیت بدنی و رئیس کمیته ملی المپیک بعد از انقلاب بودند. درگذشت وی را به خانواده ایشان تسلیت عرض می‌کنم.

وی تصریح کرد: امروز سالروز زلزله بم است که در این اتفاق بیش از 40 هزار از هموطنان خود را از دست دادیم که در 12 سال گذشته به عنوان تلخ‌ترین حادثه تاریخ معاصر ایران محسوب می‌شود که این اتفاق قبل از طلوع فجر صورت گرفت و باعث غافلگیری هموطنان شد. موضوع زلزله باید مورد  توجه کلانشهرها و بویژه تهران قرار بگیرد و این در حالی است که نباید این موضوع را آنقدر کوچک جلوه داد و نه آنقدر بزرگ.

رئیس شورای شهر تهران اظهار امیدواری کرد تا با تخصیص اعتبارات ویژه از سوی دولت اقدامات لازم برای پیشگیری در بحث زلزله صورت بگیرد. 

وی ادامه داد: یکی از مسائلی که می‌تواند به شهر تهران کمک کند پایداری ساختمان‌هاست که این موضوع در جهان توسعه مورد توجه قرار گرفته است و ما نیز می‌توانیم موضوع بیمه‌های مسئولیت کیفیت ساختمان‌ها را مورد توجه قرار بدهیم که این موضوع باید در هنگام ساخت و بعد از آن مورد توجه مسئولان قرار بگیرد.

هاشمی افزود: اجرای بیمه مسئولیت، کیفیت ساختمان‌ها یکی از مواردی است که باید در آینده نزدیک مورد توجه ساخت و ساز در شهر تهران قرار بگیرد و ما این موضوع را در شورای شهر تهران پیگیری خواهیم کرد و در بحث صدور مجوزها برای ساخت و ساز به این موضوع توجه شود. 

رئیس شورای شهر تهران با اشاره به دعوت از حضور نجفی شهردار تهران برای ارائه گزارش در خصوص اقدامات انجام شده در بحث زلزله تهران بیان کرد: قرار شد ایشان در این جلسه امروز حاضر شوند اما با توجه به جلسه‌ای که برای ایشان پیش آمد این جلسه به یکشنبه هفته آینده موکول شد.

وی گفت: هفته آینده شهردار تهران با حضور در شورا گزارشی را در خصوص اقدامات انجام شده از سوی ستاد مدیریت بحران و دستگاه‌های چهارده‌گانه به شورا ارائه خواهد داد.

منبع: تسنیم

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس