نمایه زلزله تهران

زلزله علاوه بر تهران، در قم، قزوین و اراک نیز احساس شده است. قدرت زمین لرزه 5.2 ریشتر اعلام شده است.

به گزارش مشرق،  براساس اعلام مرکز لرزه نگاری کشوری ساعت 23:27 دقیقه امشب زمین لرزه ای با قدرت 5.2 ریشتر در تهران احساس شد. کانون این زلزله مشکین دشت استان البرز بود.

زلزله علاوه بر تهران، در قم، قزوین و اراک نیز احساس شده است.

روابط عمومی مرکز اورژانس اعلام کرده است مردم تهران ضمن حفظ خونسردی از تجمع در محل های غیر ایمن خودداری نمایند.

محدوده زلزله امشب تهران و کرج

از لحظاتی پس از وقوع این زمین لرزه بسیاری از مردم تهران و شهرهای اطراف برای امنیت بیشتر به خیابان ها و پارک ها پناه بردند.

بیشتر بخوانید

آخرین اخبار زلزله تهران

براساس اعلام رئیس سازمان اورژانس کشور تمامی نیروهای امدادی در حال آماده‌باش هستند. تاکنون خسارتی اعلام نشده و ارزیابان در حال بررسی شرایط هستند.

پس از وقوع زلزله شدید 5.2 ریشتری در تهران تاکنون 6 پس لرزه نیز ثبت شده است.

بخشی از مردم تهران علی‌رغم توصیه‌های مسئولان در مقابل پمپ بنزین های شهر، صف کشیدند.

ممکن است زلزله شدیدتر بیاید

مرادی رئیس مرکز لرزه نگاری کشور:

تا کنون سه پس لرزه ثبت کرده ایم

یک مقدار نگران هستیم و امیدواریم روند پس لرزه ها این باشد که زلزله اولیه، زلزله بزرگ بوده باشد.

مردم آرامش داشته باشند و نکات ایمنی را رعایت کنند.

مردم امشب را با احتیاط سپری کنند.

من فکر می کنم اگر مردم به سازه های ایمن خود اعتماد دارند، می توانند در منزل بمانند.

در منطقه گسل اشتهارد و ملارد و شهر قدس مردم بیشتر احتیاط کنند و چندساعتی را هوشیار باشند و تامل کنند.

زمین لرزه‌ها همگی به یک نوع رفتار نمی کنند. ممکن است یک زلزله بزرگ بیاید و بعد پس لرزه ای نباشد یا اینکه چند پس لرزه بیاید و بعد زلزله‌ی بزرگی رخ ندهد. هنوز علم زلزله شناسی توانایی پیش بینی دقیق ندارد.

ملکی، سخنگوی آتش‌نشانی: تا کنون هیچ گزارشی از تخریب ساختمان و خسارت مالی و جانی نداشتیم.

رئیس امداد و نجات هلال احمر:
تنها یک خانه آسیب دیده و یک مصدوم هم داشتیم.
در کیلومتر۱۶ جاده چالوس ریزش کوه داشتیم و ترافیک شدیدی اینجا حاکم است؛ مردم از این معبر تردد نکنند.
مردم اگر قصد بیرون ماندن دارند لوازم ضروری خود را به همراه داشته باشند.
ترافیک سنگین معابر را قفل کرده و تردد احتمالی خودروهای امدادی سخت شده است.

خیابان های تهران- هم اکنون

سردار رحیمی رییس پلیس پایتخت خبرداد:

آمادگی ۱۰۰ درصدی کلانتری ها .پلیس راهور و مجموعه انتظامی پایتخت

ترافیک پرحجم و در برخی مقاطع سنگین و نیمه سنگین در معابر تهران

ترافیک در محور تهران کرج و تهران دماوند پر حجم است.

توصیه هلال احمر به مردم

مردم در سایر شهرهایی که زلزله را حس کردند نیز به مراکز اصلی و ایمن شهر پناه بردند. تصویر زیر حضور مردم قم در جوار حرم حضرت معصومه (س) را نشان می‌دهد.

با دستور دکتر سلطانی فر وزیر ورزش و جوانان به مدیر عامل شرکت توسعه و نگهداری و مدیران کل استان ورزش و جوانان استان تهران و البرز درب های تمام مجموعه های ورزشی تهران  والبرز امشب برای اسکان و استقرار مردم باز است.

استرس مردم تهران از وقوع زلزله

سردار عبداللهی فرمانده قرارگاه سازندگی خاتم الانبیاء (ص) پس از زلزله تهران از آماده باش کلیه نیروها در کارگاه های مستقر در استانهای تهران، البرز ، گیلان، قزوین و قم خبر داد و گفت: تمام ماشین آلات سنگین مستقر در کارگاه ها باید در حال آماده به کار باشد.

آماده باش نیروهای آتش نشانی تهران

ستاد مدیریت بحران البرز:مردم هوشیار باشند

مدیرکل مدیریت بحران استانداری البرز نیز در خصوص زلزله کرج، افزود: کمیته بحران استان البرز به دستور استاندار البرز تشکیل شده و اکنون ضمن آماده باش تمامی دستگاه های خدماتی و امدادی در آماده باش کامل قرار دارند.

 مهدی مهرور با اشاره به زمین لرزه ای که شامگاه چهارشنبه البرز را لرزاند افزود: اکنون جلسه مدیریت بحران با حضور تمامی اعضا تشکیل شده است.

وی ادامه داد: از شهروندان انتظار می رود با رعایت نکات ایمنی آگاه و هوشیار باشند.

برپایی چادر در بوستان های سطح شهر تهران

مردم قزوین در کوچه‌ها تجمع کردند/ازدحام در پمپ بنزین‌های قزوین

در پی زلزله‌ای که ساعتی پیش در استان البرز رخ داده و در قزوین نیز احساس شد، مردم قزوین از خانه‌ها خارج شده و در کوچه‌ها تجمع کردند.

همچنین در پی اعلام احتمال وجود پس لرزه‌ها یا زلزله شدیدتر مردم همچنان در خارج از خانه به سر می‌برند این در حالی است که استان‌های قزوین، تهران، البرز و قم به عنوان استان‌های هوشیار اعلام شده و نیروهای امدادی و خدمات رسان در حالت آماده‌باش به سر می‌برند.

زمین‌لرزه سبب شد تا خیابان‌های قزوین و پمپ بنزین‌ها با ازدحام روبه‌رو شوند.

 اولین فوتی زلزله تهران

 باشگاه خبرنگاران در کانال تلگرامی خود نوشت: خبرهای رسیده حاکی از فوت یک نفر در مارلیک کرج بر اثر شوک می‌باشد.

جزییات ریزش کوه در جاده چالوس

مرتضی سلیمی رئیس سازمان امداد و نجات با اشاره به اینکه یک خودرو در جاده چالوس به دلیل ریزش کوه زیر آوار مانده است, گفت: تیم های رهاسازی در حال عملیات هستند.

 وی خاطرنشان کرد: خسارات در مناطق کانون زلزله نیز بسیار محدود و آسیب به برخی دیوارهای دو روستا، آن هم منازل غیرمسکونی بوده است.

رئیس سازمان امداد و نجات هلال احمر عنوان کرد: بهترین توصیه در حال حاضر حفظ خونسردی مردم است.

تشکیل جلسه ستاد مدیریت بحران تهران

پس لرزه ها ادامه دارد/ ثبت ۶ پس لرزه تا کنون

مهدی رحمتی رئیس پایگاه اطلاعات لرزه ای کشور در خصوص زلزله ای که در ساعت ۲۳:۲۷دقیقه ۲۹ آذرماه در حوالی استانهای تهران، کرج و ملارد رخ داد،  اظهار داشت: اگر این زلزله اصلی باشد، پس لرزه ها ادامه خواهد داشت.

وی با بیان اینکه تاکنون ۶ پس لرزه به ثبت رسیده است،گفت:  بعد از وقوع زلزله ۵.۲ ریشتری دو پس لرزه ۲.۱ و ۴ پس لرزه کمتر از دو ریشتری رخ داده است.

وی گفت: احتمال می رود که زلزله بزرگتری رخ دهد.

تازه‌ترین توصیه‌ها به مردم استانهای تهران و البرز

علی مرادی امشب در آخرین توضیحات زلزله ایجاد شده در البرز و تهران اظهار کرد:این زلزله 5.2 دهم ریشتری امشب در مرز البرز و تهران در حوالی ملارد و مشکین دشت و در عمق  هفت کیلومتری زمین به وقوع پیوست.

وی ادامه داد:تا کنون بیش از 6  پس لرزه با مقیاس 2.1 ریشتر دریافت کرده ایم و بررسی ها همچنان ادامه دارد.

رییس مرکز لرزه نگاری کشور درباره اینکه ایا این زلزله پس لرزه بوده یا اینکه زلزله بزرگتر را شاهد خواهیم بود یا خیر گفت: اگر این زمین لرزه اصلی بوده باشد شاید پس لرزه هایی در مقیاس 3 و 4 ریشتر ایجاد کند اما علم انقدر ثدرت ندارد که بگوید که رخداد وقوع ان را پیش بینی کند.

مرادی تصریح کرد: ان چیزی که نسبت به ان نگرانیم این است که این زلزله نزدیک گسل اشتهارد اتفاق افتاده است و این گسل توانایی تولید زمین لرزه های بزرگتر را دارد البته این موضوع هم بدین معنا نیست که زمین لرزه های بزرگتری خواهیم داشت.

وی افزود:با توجه به این زلزله مردم نیز ضمن حفظ خونسردی و ارامش به مدیریت مسیله بپردازند و اگر می توانند چند ساعت صبر کنند و نکات ایمنی را مدنظر قرار دهند.

رئیس مرکز لرزه نگاری اظهار کرد:اگر این زمین لرزه 5.2 دهم ریشتری زمین لرزه اصلی بوده باشد پس لرزه ها کوچکتر خواهد بود؛ امیدواریم تعداد پس لرزه ها بیشتر شود و این زمین لرزه هم زلزله اصلی بوده باشد.

مرادی توصیه کرد: نمی توانیم به مردم پیشنهاد کنیم که تا چه زمانی بیرون از منازل بمانند اما پیشنهاد و توصیه می کنیم حتی المقدور چند ساعت را بیرون از منزل و در فضای باز سپری کنند.

وی اظهار کرد: البته باید مردم خونسردی را رعایت کنند و از حرکت غیر ضرور در خیابانها پرهیز کنند.

وضع آلودگی هوا بعد از زلزله

تهران کمی آرام شد

براساس مشاهدات خبرنگار تسنیم، تهران به سمت آرامش پیش می رود.

همچنین از هیجان اولیه مردم بر اثر زلزله 5.2 ریشتری کاهش یافته است.

در این زمینه برخی خودروها به سمت منازل و حتی خارج از شهر در حال تردد هستند ولی ترددها در خیابانها در حال روان شدن است.

پمپ بنزین های تهران

توصیه استاندار به تهرانی ها

محمدحسین مقیمی در جمع خبرنگاران اظهار داشت: آمادگی کامل را در شهرها و استان‌های اطراف تهران داریم.

وی ادامه داد: ستاد مدیریت بحران تهران تشکیل شده، در استانداری هم این روند پیگیری می‌شود.

استاندار تهران ضمن توصیه به شهروندان برای عدم توجه به شایعات تصریح کرد: مردم اخبار را از صدا و سیما دریافت کنند.

مقیمی با بیان اینکه بهتر است مردم در قسمت‌های امن قرار بگیرند عنوان کرد: بهتر است شهروندان هوشیار باشند.

محل اسکان ضروری مناطق یک تا شش تهران اعلام شد

دستگاه های اجرایی و مراکز آموزشی قم در روز پنجشنبه تعطیل شد

در پی وقوع زلزله ۵.۲  ریشتری در ملارد تهران و احساس آن در تمام نقاط استان قم و ایجاد اضطراب بین هم استانی های عزیز به اطلاع می رساند:
با پیشنهاد مدیریت بحران استان و موافقت استاندارمحترم فردا پنجشنبه مورخ ۹۶/۹/۳۰ تمامی دستگاههای اجرایی و مراکز آموزشی (مدارس و دانشگاهها) بجز دستگاههای امدادی تعطیل می باشد .

از مردم عزیز استان تقاضا می شود ضمن حفظ آرامش و رعایت نکات ایمنی هرگونه اطلاع یابی در خصوص زلزله را از طریق رسانه های رسمی و معتبر پیگیری نمایند.

استان البرز پنجشنبه تعطیل شد

استانداری البرز  در پی برگزاری جلسه ستاد مدیریت بحران اعلام کرد : با توجه به وقوع زلزله 5.2 ریشتری در البرز و پیشنهاد شورای هماهنگی مدیریت بحران ،استاندار محترم البرز با تعطیلی تمامی دستگاه های اجرایی و مراکز آموزشی (بجز دستگاه‌های  امدادی، خدمات رسان و عضو ستاد مدیریت بحران ) در روز پنجشنبه موافقت کرد.همچنین  بانکهای استان نیز اقدامات لازم  را در خصوص دایر بودن شعب کشیک در ساعت اداری انجام دهند.

ادارات و مراکز دولتی استان تهران تعطیل شد

محمد حسین مقیمی بامداد پنج شنبه گفت: تمامی ادارات ومراکز دولتی به جز دستگاه های خدمات رسان امروزپنج شنبه ٣٠آذر تعطیل است.

پیش از این حسن کریمی، معاون استاندار تهران از عدم تعطیلی ادارات استان تهران خبر داده بود.

بر اساس این گزارش ساعت ۲۳:۲۷  چهارشنبه شب تهران با زلزله ای نسبتا شدید لرزید. این زلزله دراستانهای البرز و قم همچنین در بخش هایی از قزوین ، گیلان و استان مرکزی نیز احساس شد.

مرکز لرزه نگاری کشور مرکز این زلزله را  مرز استانهای تهران و البرز  - حوالی ملارد(تهران) و قدرت آن را ۵.۲ ریشتر اعلام کرده است. این زمین لرزه در عمق ۷ کیلومتری زمین رخ داد.

دانشگاه های تهران تعطیل شد/مردم در اماکن امن باشند

احمد صادقی بامداد پنج شنبه گفت: با هماهنگی با استانداری تهران و وزارت کشور، پنجشنبه کلیه ادارات و مراکز دولتی و دانشگاه های تهران تعطیل اعلام شد.

وی افزود: مردم ضمن حفظ هوشیاری لازم در اماکن امن حضور پیدا کنند و از تردد بی مورد در خیابان ها خودداری کرده و ایمنی را رعایت بفرمایند، در کنار دیوارها، پنجره ها و اجسام معلق قرار نگیرند.

رئیس سازمان پیشگیری و مدیریت بحران شهر تهران اضافه کرد: یک سری از وسایل اولیه امداد و نجات که یک کیف مختصر مانند آب آشامیدنی، زادیو و خوراکی است همراه داشته باشند و از طریق رسانه های رسمی اطلاعیه ها را دریافت کنند.

وی گفت: این زمین لرزه ممکن است پس لرزه های حتی قوی تر داشته باشد، اما زمان آن مشخص نیست، اما مردم هوشیار بوده و در اماکن امن باشند.

مردم نگران کمبود سوخت نباشند

شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی اعلام کرد سوخت به اندازه کافی موجود است و مردم نگران کمبود سوخت در جایگاهها نباشند و از ازدحام در پمپ‌بنزین‌ها خودداری کنند.

با گذشت بیش از دو ساعت از زلزله ارامش نسبی به شهر بازگشته و مردم با رعایت توصیه عوامل امدادی در حال تخلیه معابر هستند. توصیه شده مردم در صورتی که اصرار به استقرار در ماشین دارن خودرو را در کنار معابر متوقف کنند.

کولیوند: گزارش فوتی یا مصدومیت ناشی از زلزله نداشتیم

پیرحسین کولیوند در مصاحبه با شبکه خبر گفت: تا الان هیچ گزارشی از مصدومیت و فوتی ناشی از زلزله نداشتیم.
وی با بیان اینکه ارزیابی ها ادامه دارد افزود: 9 پس لرزه 1.5 تا  2.1 ریشتر گزارش شده است.
کولیوند از مردم خواست هوشیار اما خونسرد باشند.
وی گفت: اورژانس در استانهایی که زلزله رو حس کردند 100 درصد آماده باش هستند.

کولیوند توصیه کرد: مردم کنار پنجره نخوابند از محل های امن منزل استفاده کنند و از تردد نابجا در معابر خودداری کنند.

آخرین وضعیت مدارس استان تهران در پی زلزله

سازمان نوسازی مدارس استان تهران درخصوص وضعیت مدارس پس از زلزله اخیر اعلام کرد: با توجه به اینکه کانون اصلی زلزله 5.2 ریشتری تهران در منطقه ملارد استان تهران بوده است، تاکنون گزارش خسارت از مدارس این منطقه نداشته ایم.

مدارس تا این لحظه هیچگونه مشکلی نداشته اند و همچنان در حال بررسی های بیشتر در این خصوص هستیم.کارشناسان همچنان در حال بررسی وضعیت مدارس کانون زلزله هستند و هیچگونه خسارتی از مدارس گزارش نشده است.

آخرین وضعیت واحدهای مسکونی استان البرز پس از زلزله

تقی رضایی با اشاره به زلزله 5.2 ریشتری شب گذشته در استان البرز که در استان‌های تهران و قم نیز احساس شد اظهار داشت: تا به این لحظه گزارشی درباره خسارت واحدهای مسکونی دریافت نشده است.

مدیرکل راه و شهرسازی استان البرز با بیان اینکه مردم خونسردی خود را حفظ کنند و از خبرگزاری‌های معتبر و رسانه ملی اخبار را دنبال کنند، افزود: حتی‌المقدور توصیه می‌شود تردد در محور چالوس انجام نشود و تابلوهای راهداری اطلاع‌رسانی برای مردم را انجام می‌دهند.

زلزله استان البرز تلفات جانی نداشته است

مهرداد بابایی اظهار داشت: زلزله شب گذشته در حوزه  استان البرز تلفات جانی نداشته است.

وی افزود: این حادثه چند مصدوم داشته که بیشتر این افراد در حال تردد و یا فرار از محل حادثه دچار مصدومیت شدند.رئیس مرکز فوریت‌های پزشکی استان البرز بیان کرد: همه مصدومان زلزله شب گذشته توسط همکاران مرکز فوریت‌های پزشکی درمان شدند.

آخرین آمار از مصدومان زلزله تهران

مرتضی سلیمی در ارتباط با آخرین جزئیات وقوع زمین لرزه ۵.۲ ریشتری در ملارد گفت: ۹۷ نفر در اثر این حادثه مصدوم شدند.وی افزود: ۵۰ نفر از مصدومان در البرز، ۳۴ نفر در تهران، ۱۲ نفر در ساوه و یک نفر در قزوین بوده است.

رئیس سازمان امداد و نجات با اشاره به اینکه نیروهای امدادی جهت کمک به حادثه‌دیدگان در حالت آماده‌باش کامل هستند، گفت: یک نفر در استان البرز به دلیل ترس حاصل از وقوع زلزله دچار شوک شده و جان خود را از دست داده است.

تشریح آخرین وضعیت زلزله تهران

محمد شکرچی‌زاده درباره آخرین وضعیت زلزله تهران که شب گذشته به بزرگای 5.2 رخ داد و پس از آن زلزله‌های خفیف دیگری به وقوع پیوست به ارایه نکاتی پرداخت و گفت: مرکز زلزله 5.2 ریشتری که شب گذشته رخ داد در 3 کیلومتری شهر ملارد و به واسطه فعال‌شدن گسل ماهدشت در جنوب کرج بود.

شکرچی‌زاده با اشاره به اینکه گسل ماهدشت سابقه فعالیت چندانی نداشته است و حداکثر بزرگای آن 6 ریشتر است، افزود: گسل ماهدشت در کنار گسل‌های ایپک و اشتهارد که بزرگای 7 تا 8 ریشتر را دارند واقع شده است و احتمال زیادی وجود دارد که آنها را فعال کند باید مردم احتیاط لازم را داشته باشند.

رئیس مرکز تحقیقات راه، مسکن و شهرسازی تصریح کرد: چنانچه گسل ایپک و اشتهارد بر اثر گسل ماهدشت فعال شده باشند، خطر جدی تهران و البرز را تهدید می‌کند.

سیر نزولی پس‌لرزه‌های زلزله استان البرز

بهنام سعیدی در جمع خبرنگاران با اشاره به اینکه ساعت ۱۱:۳۰ از زمان نخستین زمین لرزه می‌گذرد اظهار داشت: زمین لرزه ۵.۲ دهم ریشتری تاکنون ۱۳ پس‌لرزه داشته که پس لرزه‌ها نیز سیر نزولی داشته است.

وی ادامه داد: بزرگترین پس‌لرزه ۲.۶ دهم ریشتر بوده که ساعت ۵:۳۰ ثبت شده است.

آرامش تهران پس از ثبت ۱۳ پس‌لرزه

بهنام سعیدی با اشاره به وقوع  زلزله 5.2 ریشتری شب گذشته(29آذر) تهران، اظهار کرد: تاکنون13پس لرزه برای این زلزله ثبت شده است که قدرت این پس‌لرزه ها سیر نزولی داشته است.

وی افزود: مسئولان مدیریت بحران در محل ستاد مدیریت بحران مستقر بوده و شرایط تهران رصد می‌شود، همچنین در گشتی که در تهران داشتیم شهر در آرامش است.

تازه‌ترین آمار از تعداد مصدومان و جان‌باختگان زلزله تهران + جزییات

مرکز هدایت عملیات بحران آخرین وضعیت مصدومین زمین لرزه 5.2 دهم ریشتری ملارد را تا ساعت 10 مورخ 30 آذر ماه اعلام کرد.

براساس این مرکز، تعداد کل مراجعه کنندگان به مراکز درمانی در استان تهران(مناطق شهریار و رباط کریم) حدود 51 نفر گزارش شده که از این تعداد 19 نفر بستری و 31 نفر ترخیص شده‌اند که متاسفانه یک نفر خانم 70 ساله هم بر اثر سکته قلبی جان باخته است.

تعداد کل مراجعین استان البرز هم به 52 نفر می‌رسد که از این میزان حدود 26 نفر بستری و 25 نفر ترخیص شده‌اند که متاسفانه یک دختر 10 ساله بر اثر استرس جان خود را از دست داده است.در استان مرکزی(ساوه) نیز حدود 13 نفر به مراکز درمانی مراجعه کرده‌اند که دو نفر بستری و 11 نفر ترخیص شده‌اند.

برچسب‌ها

نظرات

 • انتشار یافته: 76
 • در انتظار بررسی: 0
 • غیر قابل انتشار: 33
 • RO ۲۳:۳۶ - ۱۳۹۶/۰۹/۲۹
  13 3
  تو گیلان احساس شد!!!
  • IR ۱۱:۰۷ - ۱۳۹۶/۰۹/۳۰
   62 21
   مرگ بر امریکا
  • قابل IR ۱۳:۳۳ - ۱۳۹۶/۰۹/۳۰
   14 8
   همه شهر ها دارند درگیر اینگونه مسائل میشوند. خدا رحم کنه
  • IR ۱۳:۵۳ - ۱۳۹۶/۰۹/۳۰
   26 6
   ما هم قبلا زلزله منجیل رو در تهران احساس کردیم! این به آن در!
  • IR ۱۴:۴۲ - ۱۳۹۶/۱۰/۰۱
   10 0
   به گزارش مشرق، پلیس پایتخت از دستگیری تعداد زیادی دختر و پسر جوان در دو پارتی شبانه خبر داد. بر اساس این گزارش، ماموران پلیس تهران بزرگ 230 دختر و پسر جوان را در دو پارتی مختلط شبانه در منطقه لواسان و فرمانیه دستگیر کردند. این در حالی است که به گفته پلیس دعوت در این دو پارتی از طریق اینستاگرام زنده انجام شده بود. منبع: تسنیم
 • محمود IR ۲۳:۴۳ - ۱۳۹۶/۰۹/۲۹
  63 10
  خدا رحم کنه تهران اصلا زلزله نیاد که تمام کشور احساس میشه. تخم مرغ میشه سی هزار تومن. مرغ 18000
 • IR ۲۳:۴۴ - ۱۳۹۶/۰۹/۲۹
  14 0
  ۲-۳ ثانیه طول کشید
 • IR ۲۳:۵۵ - ۱۳۹۶/۰۹/۲۹
  روحانی برو، فقط برو
  • IR ۱۳:۵۳ - ۱۳۹۶/۰۹/۳۰
   18 11
   کجا بره؟ تازه اومده! هنوز چایی دوم رو نخورده!!! حححححححححححح
 • IR ۰۰:۰۷ - ۱۳۹۶/۰۹/۳۰
  57 0
  داره سبک سنگین میکنه کجاروبلرزونه !!!!!!
 • روح الله IR ۰۰:۱۴ - ۱۳۹۶/۰۹/۳۰
  46 11
  با زلزله عظیم چه کنیم ؟
  • IR ۱۳:۵۵ - ۱۳۹۶/۰۹/۳۰
   37 8
   در خیابان ها دور دور میکنیم! آتیش درست میکنیم و دورش جشن میگیریم! همون کارهایی که دیشب کردیم! این مردم لایق همین بلایای طبیعی و غیرطبیعی هستند!
 • IR ۰۰:۱۷ - ۱۳۹۶/۰۹/۳۰
  53 10
  خدایا خودت رحم کن.
 • IR ۰۰:۲۳ - ۱۳۹۶/۰۹/۳۰
  پاینده باد تهران و مردم فهیمش.به کوری چشم بدخواهان تهران ، هیچ اتفاقی نمیفته
 • حسین IR ۰۰:۲۵ - ۱۳۹۶/۰۹/۳۰
  57 10
  با تمام وجود دعا میکنم خداوند این مملکت را حفظ کند
 • IR ۰۰:۳۰ - ۱۳۹۶/۰۹/۳۰
  این هارپ کار امریکا است. باید ما هم هارپ داشته باشیم
  • بهروز IR ۱۲:۲۵ - ۱۳۹۶/۰۹/۳۰
   21 69
   آمریکا اصلاً عددی نیست
  • IR ۱۴:۲۲ - ۱۳۹۶/۰۹/۳۰
   27 16
   بابا ایران کلا رو گسله زلزله ست دیگه میاد نمیدونم چرا یه سری دوس دارن جو الکی بدن
 • US ۰۰:۵۴ - ۱۳۹۶/۰۹/۳۰
  46 2
  خیلی عجیبه این هم زلزله پی در پی در ایران اصلا تا حالا سابقه نداشته
  • IR ۱۸:۱۱ - ۱۳۹۶/۰۹/۳۰
   5 2
   چون سابقه نداشته پی در پی دیگه مدت زیادی نیومده حالا داره میاد
 • DE ۰۰:۵۹ - ۱۳۹۶/۰۹/۳۰
  32 1
  يا قران ، خدايا رحم كن ،
 • IR ۰۱:۰۳ - ۱۳۹۶/۰۹/۳۰
  مهیب ترین زلزله تاریخ ایران همچون دیوی خفته زیر تهران دراز کشیده و در حال بیدار شدنه . شهری که چه بلحاظ ظلم مسئولین و چه بلحاظ فساد جامعه اولینه در جهان .
  • بهروز IR ۱۲:۳۶ - ۱۳۹۶/۰۹/۳۰
   63 63
   عزیز برادر همه جای دنیا خوب و بد هست شاید شما ظاهر تهران را دیده ای ولی درهمین تهران تا دلت بخواد انسانهای باخدا والهی هست تادلت بخواد هیت های مذهبی و جوانهای پاک که نظیرشان نیست هست
  • DE ۲۲:۳۰ - ۱۳۹۶/۰۹/۳۰
   12 7
   دوسته عزیزه ما تهران را با استامبول عوضی اشتباه گرفته.
  • IR ۱۶:۳۲ - ۱۳۹۶/۱۰/۰۲
   6 2
   برای بیمارانی چون شما آرزوی شفای عاجل می نمایم. اگر زلزله با قدرت زیاد بخواد تهران را تخریب کنه ، بخش عمده تخریب در مناطق مستضعف نشین مثل همون ملارد رخ میده که بیشتر مردمش با مصالح ضعیف خانه ساختن. وگرنه برای پولدارها هیچ اتفاقی نمیفته.
 • IR ۰۱:۲۰ - ۱۳۹۶/۰۹/۳۰
  18 2
  مشرق جان تماس بگیرین با مسولین شنبه یکشنبه رو تعطیل کنن بریم خارج تهران شمبه امتحانته بچه هاست نمیدونیم چکار کینم مشرق یه کاری کن
 • IR ۰۳:۱۱ - ۱۳۹۶/۰۹/۳۰
  مطمئنین هارپ نیست؟!!! اینهمه زلزله؟ انگار یه عده ای نقطه حساس را شناسایی کردن..
  • IR ۱۴:۲۴ - ۱۳۹۶/۰۹/۳۰
   8 4
   نه بابا ایران کلا پر از گسل هست, هر کدومش فعال بشه میزنه به جاهای دیگه میلرزن, نقشه گسل های ایران رو ببینید
 • IR ۰۳:۲۰ - ۱۳۹۶/۰۹/۳۰
  4 1
  جالبه همه جا به جز منطقه سه اسکان موقت دارند
 • SE ۰۶:۲۷ - ۱۳۹۶/۰۹/۳۰
  94 15
  ای خدا! بیخود تلنگر نزن. مردم ما بیدار شدنی نیستند. آنها نا با این همه گرانی و نه با اینهمه آلودگی هوا و نه حتی با زلزله دیگر به سوی تو بر نخواهند گشت.
 • US ۰۶:۳۳ - ۱۳۹۶/۰۹/۳۰
  مفسدان ساکن تهران بچشید. جااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااان
 • SE ۰۶:۳۵ - ۱۳۹۶/۰۹/۳۰
  خدایا دارای بیخود تلنگر می زنی. مردم ما نه با پگرانی و نه با آلودگی هوا و نه با زلزله و نه با خشکسالی بیدار نخواهد نشد و به سوی تو بر نخواهند گشت. . اتفاقا انتظار دارند مثل مردم کافر که تو را نمی شناسند آنها را به حال خود رها کنی و تازه رفاه دنیایی به آنها بدهی!
 • IR ۰۶:۴۰ - ۱۳۹۶/۰۹/۳۰
  22 9
  هارپ نیست انقدر گیر داده به ایران؟!!
  • IR ۱۴:۲۵ - ۱۳۹۶/۰۹/۳۰
   6 2
   نه بابا, ایران کشوری به شدت زلزله خیز و پر گسل هست. همه چی دست خداست ایشالا که آگاه باشیم و دیگه مشکلی پیش نیاد, ضمن ابراز همدردی با عزیزان زلزله زده و کسانی که در خارج کشور و در زیر بمباران ها چیزی کم از زلزله زدگی ندارن
 • SE ۰۷:۰۱ - ۱۳۹۶/۰۹/۳۰
  23 12
  از شما می پرسم در خانه خودتان اگر بچه دوساله چیزی را بشکند با و.قتی که بچه دهساله چیزی را بشکند یکسان برخورد با آنها می کنید؟هیچ گاه بر اقوام قدیم هم عذاب نیامد الا بعد از آنکه پیام راستین توحید و انبیا به آنها رسید.
 • محمدتبریزی ۰۷:۲۱ - ۱۳۹۶/۰۹/۳۰
  21 3
  ادعونی استجب- از بس چندین سال است از زلزله تهران گفتین عاقبت اجابت شد حالا مسئولین درک کنند زلزله یعنی چه و چه اقداماتی باید انجام بدهند که نداده اند. تو هم مطلب را سانسور کن
 • IR ۰۷:۵۳ - ۱۳۹۶/۰۹/۳۰
  56 13
  هشدار زمین به مردم تهران شما که از یک تکان کوچولو می ترسید چطور از شب اول قبر ترس ندارید؟!!!!
 • ۰۷:۵۴ - ۱۳۹۶/۰۹/۳۰
  42 42
  هه هه هه.یه با ر هم به سر تهرونیا بیاد.مردم پرروی متوقع
  • IR ۱۴:۱۵ - ۱۳۹۶/۰۹/۳۰
   16 12
   چقدر زر مفت میزنن انسان های حراف
  • IR ۱۴:۲۸ - ۱۳۹۶/۱۰/۰۱
   5 5
   آدمِ خبیث وبدطینت عاقبت بخیر نمیشه / همین تهرونیا همیشه تو مشکلاتِ دیگران امداد رسانی کردن حتی به کرمانشاه اونوقت تو داری حرف بیخود مینویسی
 • IR ۰۷:۵۶ - ۱۳۹۶/۰۹/۳۰
  14 6
  شاید این زلزله مرحمی باشد بر زخم گرانی مسکن، گرانی اجاره و ... انشالله...!!!
 • کرمانشاهی AE ۰۷:۵۷ - ۱۳۹۶/۰۹/۳۰
  18 16
  از آقای احمدی نژاد چه خبر؟؟؟
  • IR ۱۰:۴۰ - ۱۳۹۶/۰۹/۳۰
   9 3
   نارمک زیاد نلرزید
 • کرمانشاهی AE ۰۸:۰۷ - ۱۳۹۶/۰۹/۳۰
  43 5
  سلام ما در کرمانشاه بیش از یک ماهه این حالت رو داریم انشاالله که دیگه زلزله شدید نمیاد نماز آیات فراموش نشه و همچنین علی بذکرالله تطمئن القلوب
 • طاهری IR ۰۸:۰۹ - ۱۳۹۶/۰۹/۳۰
  54 61
  تهرانی ها بالاخره دست خداگردنتون روگرفت بااین فسادهاو بلاهای که سر استانهای دیگه اوردین
 • حسین IR ۰۹:۱۸ - ۱۳۹۶/۰۹/۳۰
  66 24
  سلام توکل بخدا وتوبه واستعفار بخود بیاییم
 • IR ۰۹:۲۳ - ۱۳۹۶/۰۹/۳۰
  18 9
  مرگ بر امریکا
  • IR ۱۷:۵۳ - ۱۳۹۶/۰۹/۳۰
   6 3
   اخه مشنگ چه ربطی به امریکا داره؟!!!!!!!!!
 • شهرستانی IR ۱۱:۲۶ - ۱۳۹۶/۰۹/۳۰
  30 15
  خراسان چند ماه پیش زلزله اومد هنوز هم بعضی از مردم آسیب دیده سرپناه مناسبی ندارن هیچکسی هم صداش در نمیاد . کرمانشاه دیگه فراموش شد ولی ببینید چه سروصدایی بکنن این تهران نشین ها ! البته نمیگم که از زلزله تهران ناراحت نشدم ، چرا شدم ولی خدایی انصاف نیست شهرستانی ها اینجوری توی همه مسائل فدای پایتخت نشین ها بشه !!!
  • IR ۱۴:۲۹ - ۱۳۹۶/۰۹/۳۰
   11 4
   آفرین احسنت حرف دل من هم هست!!
 • IR ۱۲:۱۱ - ۱۳۹۶/۰۹/۳۰
  32 7
  وقتی رئیس دولت کرمانشاهی ها را فراموش کرده این اتفاق می افتد
 • علی IR ۱۲:۴۸ - ۱۳۹۶/۰۹/۳۰
  9 1
  تا کنون سابقه نداشته که زلزله دایما در حال فعالیت باشد که اکنون هست
 • زیزی IR ۱۳:۳۳ - ۱۳۹۶/۰۹/۳۰
  8 4
  خدا نکنه زلزله توی تهران بشه این همه ادم کجا میخوان برن
  • نانسو IR ۱۰:۲۱ - ۱۳۹۶/۱۰/۰۱
   4 13
   خدایا زلزله نیادا این تهرانیهای پر رو بساطشنو میان شهرستان پهن میکنن مارو هم از زندگی میندازن
 • ماجد زبیدی IR ۱۳:۳۸ - ۱۳۹۶/۰۹/۳۰
  16 4
  دیشب چشم ها از خواب پرید وبیدار شد. چه وقت قلب ها بیدار می شود؟
 • تهرانی IR ۱۳:۵۷ - ۱۳۹۶/۰۹/۳۰
  28 75
  به عنوان یک تهرانی مفسد به قول دوستان، خدمت دوستان گدا گشنه و بی پول و بی چشم و روی شهرستانی که به دلیل نداشتن فرهنگ، سواد و شعور از توسعه شهر خود عاجز هستند، عارضم که زلزله تهران در بدترین حالت چند ده هزار نفر کشته خواهد داشت که 80% این کشته ها امثال شما گدا گشنه های مهاجری هستند که در چند دهه گذشته آویزون تهرانی ها شدن و دو زار پول تو جیب ندارند و در خونه های نا امن و محقرانه زندگی می کنند. مابقی شما بدبختا هم که از قحطی و گرونی به دلیل وابستگی کشور به تهران و کرج در زیستگاه خود تلف خواهید شد. مردم تهران مانند گذشته به زندگی عادی خود ادامه خواهند داد و لذا ضرب المثلی هست که می گه به حرف گربه سیاه بارون نمیاد که مصداق بارز شماها هست.
  • IR ۱۴:۵۹ - ۱۳۹۶/۰۹/۳۰
   30 8
   القاب خودت را به شهرستانی ها نده بی تربیت و بی فرهنگگگگگگگ
  • آریو سوئد IR ۱۸:۰۱ - ۱۳۹۶/۰۹/۳۰
   12 7
   به زودی تهران جزء ۱۳ شهر فاسد دنیا میشه و پعد هم میدونید چه اتفاقی براش می افته. تهران لیاقت پایتختی ایران ما را نداره.
  • ماجد زبيدي IR ۱۸:۰۴ - ۱۳۹۶/۰۹/۳۰
   17 4
   آهاي مفسد. گدا اون کسیه که دستشوبه غیر خدا دراز کنه. مگه اون تهرونت جز اختلاس وآلودگی وفساد وترافیک وناپاکی چی داره. به حرمت بیت رهبری وبرخی مردم شریف حالیت می کردم که یه من ماست چقدر کره میده. اگه شهرستانی ها نبودند که جنابعالی باس بری از چاه های اطراف کرج وشهریار آب ببری اونم با قاطر .
  • هاشم IR ۱۹:۴۵ - ۱۳۹۶/۰۹/۳۰
   9 3
   عزیز تهرانی مرگ همیشه بوسیله زلزله نیست و برای همه هست . چه حسین (ع)باشی چه یزید عزراییل سراغت میاد ببین کدوم طرف وایستادی با این طرز صحبت کردن کاملا مشخصه به کدوم طرف داری میری . بدون که اتش دست رو میسوزونه چه به سوزندگی اتش ایمان داشته باشی چه نداشته باشی. چون ز بند دام باد او شکست نفس لوامه برو یابید دست تا به دیوار بلا ناید سرش نشنود پند دل آن گوش کرش کودکان را حرص گوزینه و شکر از نصیحتها کند دو گوش کر چونک دردت دنبلش آغاز شد در نصیحت هر دو گوشش باز شد
  • IR ۲۰:۳۹ - ۱۳۹۶/۰۹/۳۰
   16 3
   شرم باد بر تو، خجالت بکش. در ضمن کی ما شهرستانی ها (به قول شما) به تهرانی ها توهین کردیم؟ همین لفظ شهرستانی هم خودش یک توهین هستش.
  • IR ۲۰:۵۴ - ۱۳۹۶/۰۹/۳۰
   25 2
   کاکو او شیر نفت را ببند ببینم این تهرانی چی می گه.
  • خودم ! IR ۲۱:۳۹ - ۱۳۹۶/۰۹/۳۰
   13 3
   خدآ آغآ محمدخآنِ قآجآر این شآهِ خواجه رو بیآمرزه کِ تهرآن رو ب پآیتختی انتخآب کرد تآ یکی مث تو امروز هی بزنه تو سر بقیه بگه من #تهرونی م ! وگرنه تهرآن تآ قبل از سآل 1210 دقیقن ب گوش کی خورده بود .. ؟! البته تو پآیتختِ سیاسی بودن رو از پآیتختِ #فرهنگی بودن جدآ کن عآمو ! پآیتختِ #فرهنگ و #ادب قطعن ب تهرآن نمی رسه ! برآی دیدنِ قدمت و جلوه هآی فرهنگ و ادب و روشنیِ فکر ، مرآجعه بفرمآیید ب همین #شهرستآن هآ ! اون وخ از بردنِ نآم تهرآن خجآلت می کشی ! بعدشم تهرآنی ! تو برو فکرتُ جرآحی زیبآیی کن بدبخت ! یِ ده تآ عملِ زیبآیی رو مخ و مغز و کله ت بآید انجآم بدی تآ بلکه از افآضآتت دچآر تهوع نشیم ! مشرق تأیید می کنی !
  • DE ۲۲:۴۱ - ۱۳۹۶/۰۹/۳۰
   21 3
   نوشته :....دوستان گدا گشنه و بی پول و بی چشم و روی شهرستانی که به دلیل نداشتن فرهنگ، سواد و شعور از توسعه شهر خود عاجز هستند،... به این کاربر ایراد نگیرید بیشتر از این شعور و فهم و درک ندارد .جالبه نفت و گاز و معادن جنوب کشور سالهاست کل ایران و خصوصا تهران را اداره میکند بعد این طرف با تکیه بر ژن خوب مفتخواری و مفتخوانی کرده و به جای شکر گزاری از مردم کل ایران که سالهاست این ظلم عظیم را تحمل میکنند تازه زباندرازی هم میکند این نوکیسه گداصفت تازه به دوران رسیده. کدام آثار باستانی ایران در تهران وجود دارد غیر از خودت؟؟ کله پوک نادان تهرانی اصیل آدم است و باشخصیت ای دربه در.از پشت کدام بوته دررفته ای؟؟
  • شهرستانی IR ۰۰:۲۵ - ۱۳۹۶/۱۰/۰۱
   9 2
   شهرستانی ها یا غیرشهرستانی بفکر هموطنانمون هستیم ما همه یک کشوریم و همه هم بفکر هم و دلسوز همیم این وسط شما میخوای چرت و پرت بگی که به چی برسی؟ به هیچی ... بدبخت حیله گر
  • IR ۰۱:۵۱ - ۱۳۹۶/۱۰/۰۱
   8 4
   شما ک خونه هاتون محکم و امن بود چرا دیشب قالب تهی کردینو زودتر از همه یهو خیابونا رو پر کردین ها؟؟؟ / بطور مثال س آبادیا بیرون ریختن و اتوبانو بند آوردن
  • IR ۲۲:۵۵ - ۱۳۹۶/۱۰/۰۲
   0 0
   دوست عزیز تهرانی ام از کجا مطمئنی که شهرستانی ها آویزان تو هستند
 • علی1080 IR ۱۴:۱۱ - ۱۳۹۶/۰۹/۳۰
  36 26
  این هم برای فاسدین و فاحشین و سارقین و مرفهین و دنیا طلبان و بی دردهای تهرانی... ان شاءالله چند وقت دیگه 10 ریشتری میاد همه رو به همراه ماشین های میلیاردیشون و خونه های سنگ مرمری و میلیاردیشون و حیوانات جنگلی خونگیشون و با تمام فسادشون ان شاءالله با خاک یکسان میکنه. مشرق جان منتشر کن، منتشر کن
  • IR ۱۷:۵۴ - ۱۳۹۶/۰۹/۳۰
   5 5
   مرگ بر مفسدین و پولدارهای تهران
 • IR ۱۴:۳۶ - ۱۳۹۶/۰۹/۳۰
  32 10
  بهایی ها کلا تو فضای نت بسیار فعالن و کامنتای تفرقه انگیزی میزارن
 • خودم ! IR ۲۱:۲۳ - ۱۳۹۶/۰۹/۳۰
  5 0
  امشب بخوآبیم یآ نخوآبیم ؟! من تآ زلزله رو خودم حس نکنم بآور نمی کنم دیشب زلزله اومده .. ! :| :| :| :| همش فک می کنم شومآهآ می خوآیین بآ مآ شوخی کنین بآ این خبرـآ ... می خوآیین ببینین مآ چی کآر می کنیم ! :))) من کِ مث دیشب رآحت می خوآبم ! :| :|
 • خودم ! IR ۲۱:۲۸ - ۱۳۹۶/۰۹/۳۰
  6 0
  البته امروز تهرآن بآرونم اومد هآ ! یِ کوچولو بآرون اومد .. چقده ذوق مرگ شدم از بآرون .. انگآر تآ زلزله نیآد بآرونم نمی آد .. البته فک کنم زلزله و بآرون از مدت هآ پیش برآی اومدن ب تهرآن بآ تعآرف دآشتن ... بآرون می گف آقآی زلزله شومآ بفرمآ .. شومآ بزرگ مآیی .. اونم می گف نه بآرآن خآنوم ! :| شومآ مقدم ترین .. ! :| بالاخره بعد از مذآکره قرآر شد اول زلزله بیآد و پیش بندش بآرونِ عزیز و جآن ! :|
 • IR ۲۳:۰۴ - ۱۳۹۶/۰۹/۳۰
  9 0
  اگه میخواهید خداوند شر بلایای طبیعی رو در بازه زمانی کنونی از سرمون برداره کودکان کار را دریابید که در این روزها روزگار سخت و تیره ای رو سپری میکنن...
 • ناصر NL ۰۰:۰۹ - ۱۳۹۶/۱۰/۰۱
  5 3
  خدایا خودت مثل دولت ومسئولین از خانه های پانصد میلیاردی و ماشین های هشت میلیاردی ،و تمامی مانکن های تهران در مقابل این زلزله بی تمدن و افراطی حفاظت بفرما
 • IR ۰۰:۳۶ - ۱۳۹۶/۱۰/۰۱
  7 23
  به تهرانی افرین اون جوابی که تو دل تمام تهرونی ها بود رو بهشون دادی حالا برن دنبال پماد سوختگی.
 • فاطمه IR ۱۷:۳۴ - ۱۳۹۶/۱۰/۰۲
  11 0
  ایت الکرسی بخونید

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس