کد خبر 809555
تاریخ انتشار: ۲۵ آذر ۱۳۹۶ - ۰۳:۵۰
مجرم نمایه

دو نفر از سه پسر نوجوان که برای تفریح از پایتخت راهی شهرستان فرویدونکار شده بودند، تفریح‌شان را نیمه‌کاره رها کرده و به تهران بازگشتند.

به گزارش مشرق، صبح روز ۱۷ آذرماه یک خودروی شخصی مقابل ویلایی در شهرستان فریدونکنار توقف کرد. راننده که مالک ویلا بود از خودرو پیاده شده و دست روی زنگ ویلا گذاشت تا کرایه روزانه را از سه پسر تهرانی که روز گذشته آن‌جا را کرایه کرده بودند، بگیرد.

وقتی کسی در را روی مالک ویلا باز نکرد، او کلید یدک انداخت و قدم به داخل ویلا گذاشت. لحظاتی بعد او در حالی که از پلیس درخواست کمک می‌کرد وحشت زده از ویلا خارج شد و تا رسیدن مأموران پلیس همانجا منتظر ماند. هنوز زمان زیادی از تماس او نگذشته بود که تیمی از مأموران پلیس از راه رسیدند و همراه با مالک ویلا قدم به داخل ساختمان گذاشتند.

آنها داخل خانه با جسد غرق خون یکی از پسران تهرانی که نوجوان ۱۸ ساله‌ای به نام مجتبی بود، مواجه شدند. از دو پسر دیگر، اما خبری نبود. 

لحظاتی بعد تیمی از کارآگاهان پلیس آگاهی در محل حاضر شدند. سپس جسد به دستور قاضی به پزشکی قانونی منتقل شد. مالک ویلا اولین کسی بود که مورد تحقیق قرار گرفت.

او گفت: «‌روز قبل سه پسر که گفتند اهل تهران هستند ویلایم را اجاره کردند. توافق کردیم که اجاره را روزانه از آنها بگیرم. امروز صبح برای گرفتن کرایه به در ویلا آمدم و زنگ زدم، اما کسی در را باز نکرد. وقتی به تماس‌هایم هم جواب ندادند نگران شدم که مبادا برایشان اتفاقی افتاده باشد به خاطر همین با کلید یدک وارد ساختمان شدم و با جسد یکی از آنها مواجه شدم.‌»

بعد از به دست آمدن این اطلاعات کارآگاهان پلیس آگاهی فریدونکنار با نیابت قضایی راهی تهران شده و با دستور قاضی، مدیرروستا بازپرس شعبه ششم دادسرای امور جنایی با کمک کارآگاهان اداره دهم پلیس‌آگاهی تهران مأمور بازداشت دو مظنون عرفان-‌۱۷‌ساله‌- و علی –‌۱۸‌ساله‌- شدند. 

در اولین گام کارآگاهان محل زندگی عرفان را در خیابان احسان در منطقه تهرانپارس شناسایی و ۲۲ آذرماه او را بازداشت کردند. او در اولین تحقیقات ماجرا را اینگونه شرح داد: «‌۱۶ آذرماه همراه مجتبی و علی راهی فریدونکنار شدیم تا چند روزی را تفریح کنیم. ماشین متعلق به مجتبی بود و حدود ۵‌صبح بود که به فریدونکنار رسیدیم و ویلایی برای استراحت اجاره کردیم. برای رفع خستگی راه مقداری مواد مصرف کردیم و بعد خوابیدیم.

ساعتی بعد با صدای درگیری مجتبی و علی از خواب پریدم. علی را دیدم که چاقوی خون آلود به دست دارد و بالای سر مجتبی که روی زمین افتاده بود، ایستاده است. از دیدن این صحنه ترسیدم. علی هم به شدت ترسیده بود. وسایلمان را جمع کرده و به لب ساحل رفتیم. علی چاقو را به دریا انداخت.

بعد با ماشین مجتبی به تهران برگشتیم. خودروی او را در خیابان احسان رها کرده و هر کدام به خانه‌هایمان رفتیم.  بعد از اعتراف‌های عرفان بود که کارآگاهان پلیس ساعتی بعد خانه علی را در خیابان امین شناسایی و او را بازداشت کردند. علی در اولین بازجویی‌ها به قتل اعتراف کرد و در شرح ماجرا گفت: «‌حدود ساعت ۷صبح بود که خوابیدیم. در حالت خواب و بیدار بودم که متوجه شدم مجتبی گوشی تلفن همراهم را برداشت.

او داشت شماره‌های خصوصی‌ام را یادداشت می‌کرد. بلند شدم و به رفتارش اعتراض کردم. سر این موضوع با هم دعوایمان شد و من چاقوی عرفان را که روی مبل بود برداشتم و چند ضربه به شکم مجتبی زدم که کشته شد. بعد همراه عرفان راهی دریا شدیم و چاقو را داخل آب انداختم.

بعد از آن با ماشین مجتبی راهی تهران شدیم تا اینکه بازداشت شدم. سرهنگ کارآگاه حمید مکرم، معاون مبارزه با جرائم جنایی پلیس‌آگاهی تهران بزرگ گفت: با توجه به وقوع حادثه در شهرستان فریدونکنار، دو متهم در اختیار پلیس آگاهی شهرستان فریدونکنار قرار گرفتند. 

منبع: روزنامه جوان

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

نظرات

 • انتشار یافته: 10
 • در انتظار بررسی: 0
 • غیر قابل انتشار: 1
 • IR ۰۷:۲۳ - ۱۳۹۶/۰۹/۲۵
  21 2
  حمل سلاح سرد؟
  • IR ۱۰:۱۸ - ۱۳۹۶/۰۹/۲۵
   9 10
   مرگ بر امریکا
 • IR ۰۸:۰۸ - ۱۳۹۶/۰۹/۲۵
  55 3
  لعنت به خانواده ها و مدارس و مسئولینی که انگل تحویل جامعه میدن!
  • IR ۱۲:۱۳ - ۱۳۹۶/۰۹/۲۵
   4 1
   مسئولینی که مدا س رو در مقابل خانواده ها قرار دادند و صحنه را برای همیشه خالی کردند!
 • طاهری IR ۰۸:۱۷ - ۱۳۹۶/۰۹/۲۵
  45 2
  عجب دوره زمونه ای شده بچه 16-17ساله هم مواد میکشه هم چاقو کشی میکنن
  • NO ۰۹:۰۵ - ۱۳۹۶/۰۹/۲۵
   20 12
   تعجب نکن، اونجا ایرانه، از این اتفاقات زیاد و معمولی است.
 • IR ۰۹:۲۲ - ۱۳۹۶/۰۹/۲۵
  32 2
  بچه وقتی صاحاب نداشته باشه همین میشه
 • IR ۱۰:۴۰ - ۱۳۹۶/۰۹/۲۵
  19 2
  پدر و مادر این نوجوان ها کجا بودند اونوقت؟ واقعا افرین دارن با این تربیت کردنشون واقعا افرین دارن!! بچه ها رفتن ویلای شمال مجردی با چاقو و مواد ...
 • IR ۱۰:۵۷ - ۱۳۹۶/۰۹/۲۵
  4 0
  ظاهرا اجاره ویلا هم حساب و کتاب درستی نداشته...
 • زیبا احمدپور از تبریز US ۱۲:۱۰ - ۱۳۹۶/۰۹/۲۵
  5 2
  ادمکشهای وحشی

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس