کد خبر 808678
تاریخ انتشار: ۲۲ آذر ۱۳۹۶ - ۰۸:۱۰
دادگاه

5 زن جوان که طی چند روز برای وضع حمل به‌ بیمارستانی درجنوب تهران رفته بودند، با اطلاع از مرگ نوزادان شان، بدون پرداخت هزینه‌های بیمارستان و تحویل گرفتن نوزاد مرده، مخفیانه از بیمارستان گریختند.

به گزارش مشرق، دیروز نماینده حقوقی زایشگاه با مراجعه به دادسرای جنایی تهران ضمن شکایت ازوالدین فراری 5 نوزاد و با ارائه مدارکی به بازپرس شعبه ششم دادسرای امور جنایی تهران گفت: طی ماه گذشته 5 زن دربیمارستان زایمان کرده‌اند که متأسفانه نوزادان‌شان هنگام زایمان یا ساعتی بعد از تولد فوت کرده‌اند.

اما مادران‌شان پنهانی و بدون آنکه کارکنان بیمارستان متوجه شوند، بدون پرداخت پول ازبیمارستان گریخته‌اند. حالا ما مانده‌ایم با 5 نوزاد مرده بلاتکلیف و هزینه‌های پرداخت نشده بیمارستان.

وی گفت:نخستین زن جوان فراری از بیمارستان که سابقه سقط بارداری هم داشت اوایل ماه جاری در بیمارستان بستری شد و بعد از 12 ساعت، پسرش را به دنیا آورد. اما بچه خیلی زود به خاطرمشکلات شدید جسمی جان باخت. مادرش هم بدون اینکه کسی متوجه شود، بدون تحویل گرفتن جسد فرزندش و پرداخت پول از بیمارستان گریخت.

چند روز بعد از این ماجرا اتفاق مشابه دیگری رخ داد و زن جوان دیگری که از مرگ نوزادش با خبر شده بود نیز پنهانی از بیمارستان گریخت.

نماینده حقوقی بیمارستـــــــــــــان ادامه داد:« 8 آذر نیز نوزاد دختری ساعت 21:05 دقیقه در بیمارستان به دنیا آمد اما نوزاد بلافاصله فوت کرد و مادر این کودک نیز مانند دو زن دیگر بیمارستان را ترک کرد.

10 آذر نیز دختر دیگری ساعت 8 صبح به دنیا آمد که به نظر می‌رسید بر اثر هماتوم جفت در رحم مادرش فوت کرده است. مادر این نوزاد هم وقتی از مرگ کودکش با خبر شد بدون پرداخت هزینه بیمارستان و تحویل گرفتن جسد فرزندش از بیمارستان فرار کرد.

آخرین مورد نیز 15 آذر رخ داد و مادری ساعت 4:45 دقیقه صبح وضع حمل کرد. به نظر می‌رسید علت مرگ، پیچیدن بند ناف دور گردن بچه باشد. این مادر هم همان کار4 مادر دیگر را انجام داد و بی‌سروصدا گریخت.

درحال حاضر نیز ما با اجساد پنج نوزاد مواجه هستیم که نمی‌دانیم با آنها چه کنیم. چرا که خانواده‌ای نیست تا اجساد را تحویل بگیرد. از طرفی هزینه وضع حمل و درمان و سایرمخارج نیز پرداخت نشده  و بیمارستان بلاتکلیف است.»

باتوجه به شکایت نماینده حقوقی زایشگاه، بازپرس محسن مدیر روستا دستور بررسی علت مرگ 3 نوزاد پسر و دو نوزاد دختر و همچنین دستور احضار خانواده‌های نوزادان به دادسرا و ادامه تحقیقات را صادر کرد.

منبع: روزنامه ایران

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

نظرات

 • انتشار یافته: 6
 • در انتظار بررسی: 0
 • غیر قابل انتشار: 1
 • محمود IR ۰۹:۵۳ - ۱۳۹۶/۰۹/۲۲
  15 0
  پنج تا نوزاد در یکماه تو یه بیمارستان بعد از تولد فوت کنن خیلی عجیبه. احتمالا مادراشون هم از ترس جونشون فرار کردن
 • IR ۱۰:۲۸ - ۱۳۹۶/۰۹/۲۲
  2 2
  بذارین تو الکل بدین مدرسه ها حداقل اونا ازمایشگاهاشون مجهزتر بشه. برا درس علوم خوبه
 • P IR ۱۰:۳۴ - ۱۳۹۶/۰۹/۲۲
  6 0
  چه بیمارستان بی در و پیکری
 • ناصر IR ۱۱:۱۵ - ۱۳۹۶/۰۹/۲۲
  4 0
  اگر شما اقای رییس بیمارستان ماشینت خراب بشه وپیش مکانیک ببری درستش نکنه ایا هزینه ای پرداخت می کنی پس چطور از مردم انتظار دارید که در قبال کار غلط وانجام نشد شماپول پرداخت شود
  • IR ۱۲:۴۷ - ۱۳۹۶/۰۹/۲۲
   2 0
   احسنت
 • teymour IR ۰۹:۲۸ - ۱۳۹۶/۱۱/۰۴
  2 0
  یقینا رئیس این زایشگاه فردی مادی گرا و نیز بی تجربه از مسائل قضائی و اجتماعی است و فقط پول را میشناسد که نماینده حقوقی زایشگاه را به دادسرا فرستاده. حال ،،فرض بر اینکه یکی از نوزادان بر اثر هماتوم جفت فوت کرده!! که این جای سوال بسیاری است. چرا که در زمانه کنونی همه خانمهای حامله تا قبل از وضع حمل .هرماه توسط دکتری که مشخص کرده اند ویزیت و معاینه میشوند و گزارشات تمام این پزشکان موجود است ،و اما در طول یک ماه فوت پنج نوزاد در همین زایشگاه جای سوال بیشتری دارد ،جرم آن پنج خانم فرار حقوقی است ،اما اگر بازرسان وزارت بهداشت و سلامت کشور. زایشگاه و پرسنل آنجا را مقصر اعلام کنند. آنوقت رئیس زایشگاه چه جوابی دارد ؟؟ کافی است بازرسان مقداری عفونت روی ملافه و تخت ویا اطاق عمل پیدا کنند ،یا اینکه مشخص شود شخصی غیر مسئول بچه را گرفته!!! مثلا یک پرستار اطاق عمل!!! بخاطر همین نوشتم که رئیس آن زایشگاه بی تجربه و مادی گراست!!

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس