کد خبر 807795
تاریخ انتشار: ۲۰ آذر ۱۳۹۶ - ۰۹:۱۹
خون

مدیرعامل سلول های بنیادی خون بند ناف موسسه رویان گفت: تاکنون 85 هزار خون بند ناف اختصاصی و 5 هزار خون بند ناف عمومی ذخیره کرده ایم.

به گزارش مشرق، مرتضی ضرابی مدیرعامل سلول های بنیادی خون بند ناف موسسه رویان، در مورد نحوه فعالیت بانک خون بند ناف موسسه رویان گفت: در بانک بند خون ناف، در زمان بارداری بندخون ناف جنین دریافت و نگهداری می شود. مادران باردار در دوران بارداری برای دریافت بند خون ناف جنین خود می توانند به موسسه رویان مراجعه کنند. 

وی ادامه داد: بند خون ناف دارای سلول های بنیادی است که در درمان بیماری ها در آینده می تواند موثر باشد. این سلول ها علاوه بر فرد متولد شده و پدر و مادر می تواند برای افراد خانواده یا انسان هایی که دارای سلول های بنیادی مشترک یا نزدیک هستند استفاده شده و درمان بسیاری از بیماری ها موثر باشد. 

مدیرعامل سلول های بنیادی خون بند ناف موسسه رویان تاکید کرد: به خانواده هایی که دارای کودک تالاسمی و یا سرطانی هستند توصیه می کنیم نسبت به ذخیره خون بند ناف اقدام کنند چرا که در درمان بیماری های خونی به ویژه تالاسمی و سرطان ها می تواند مفید باشد. 

وی در مورد تعداد خون های بند ناف ذخیره شده گفت: از سال 84 این بانک کار خود را آغاز و نسبت به ذخیره خون بند ناف اقدام کرد. تاکنون 85 هزار خون بند ناف اختصاصی و 5 هزار خون بند ناف عمومی ذخیره شده است که پیش بینی می کنیم تا اخر سال جاری 5 هزار نمونه دیگر ذخیره سازی شود. 

ضرابی با اعلام اینکه سال آینده به باشگاه 100 هزار تایی ذخیره وارد می شویم، تاکید کرد: در خاورمیانه کشور نخست ذخیره کننده خون بند ناف جنین هستیم و پیشرفت های قابل توجهی را در حوزه ذخیره و درمان بیماری ها داشته ایم. 

مدیرعامل سلول های بنیادی خون بند ناف موسسه رویان از انجام 20 پیوند با استفاده از خون بند ناف در کشور خبر داد و گفت: برای سال آینده علاوه بر بیماری های خونی، روی موضوع درمان فلج مغزی و اوتیسم با استفاده از خون بند ناف تحقیق می کنیم و امیدواریم این تحقیقات و تلاش ها به نتیجه برسد.

منبع: میزان

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس