محمود صادقی مجلس

محمود صادقی در حالی به یک مرجع عالیقدر شیعه اتهام بی‌اساس وارد کرد که ریاست و نمایندگان مجلس دهم در این خصوص واکنش جدی از خود نشان نداده‌ و در مقابل آن سکوت کردند.

سرویس سیاست مشرق - محمود صادقی نماینده جنجالی مجلس دهم دوباره دست به توئیت شد و اینبار علیه یکی از مراجع عالی قدر شیعه تهمت پراکنی کرد. البته وی بعد از گذشت یک روز با توئیتی دیگر بدون عذرخواهی از آیت الله مکارم شیرازی عنوان کرد که این فرد با ایشان ارتباطی ندارد و البته بعد از فشار افکار عمومی و رسانه‌ها، با توجیه اقدام خطای خود، از این مرجع تقلید عذرخواهی کرد.

اما در این میان، نه از نمایندگان مجلس شورای اسلامی و نه ریاست آن خبری از اعلام برائت و تقبیح چنین عملی به چشم نمی‌خورد. این در حالی که تنها یکی از نمایندگان مجلس آنهم به طور دیرهنگام بعد از اینکه چند روز از این ماجرا می‌گذرد از هیئت رئیسه مجلس خواسته که به این موضوع ورود و با نماینده خاطی برخورد کند.

در همین رابطه، نصرالله پژمانفر، نایب‌رئیس کمیسیون فرهنگی مجلس بیان داشت:

«از آنجا که اتهام محمود صادقی به آیت‌الله مکارم شیرازی از حدود و شئون وظایف و اختیارات نمایندگی خارج و موجب وهن مجلس شده، هیأت‌رئیسه باید آن را در دستور هیأت نظارت بر رفتار نمایندگان قرار دهد.»

نمایندگان واکنشی در این زمینه نشان نداده‌اند

تاکنون در برابر چنین رفتاری از محمود صادقی، شاهد واکنش جدی نمایندگان مجلس شورای اسلامی نبوده‌ایم. نمایندگان حتی با انتشار یک بیانیه از این رفتار ناپسند نماینده مذکوراعلام برائت نکرده‌اند و از همکار خود که سابقه دور و درازی در این دروغ‌پراکنی‌ها دارد، نپرسیده‌اند که چگونه و با چه تحقیقی به این موضوع رسیده است که این فرد نسبتی با یک مرجع عالی قدر دارد و چرا بدون تحقیق لازم و صحت این موضوع دست به چنین تهمت‌پراکنی زده است؟

در این راستا نمایندگان فراکسیون امید که این صادقی ازلیست آنها وارد مجلس شده است نیز سکوت پیشه کرده‌اند. این درحالی است که در فضای مجازی بدنه اصلاح‌طلب از رفتار نماینده جریان خود انتقاد و این تهمت‌پراکنی‌ها را موجب آبروریزی جریان اصلاحات دانسته‌اند.

ریاست مجلس چه اقدامی انجام داده است؟

علی لاریجانی، رئیس مجلس شورای اسلامی که خود از خانواده روحانیون بنام بوده، نیز سکوت معناداری در برابر این تهمت و توهین نماینده اصلاح طلب کرده است.

 البته علی لاریجانی در موضوع حساب‌های قوه قضائیه که بازهم محمود صادقی به تهمت‌پراکنی علیه این قوه بدون اینکه مناسبات قوا را در نظر بگیرد، پرداخت، نسبت به این نوع رفتار بی‌منطق از سوی یک نماینده مجلس تذکر جدی داد اما در خصوص یک مرجع عالی‌قدر به نظر می رسد که رئیس مجلس بایستی با جدیت بیشتری نسبت به این موضوع ورود کرده و این در مقابل این رویه نماینده مورد نظر که به تریبون ضدانقلاب در مجلس تبدیل شده است، با جدیت بایستد.

مدعی العموم وارد شود

بسیاری از فعالان سیاسی و رسانه‌ای بر این اعتقادند که تهمت و تخریب اعتبار یک مرجع تقلید در کشور اسلامی نباید کم هزینه باشد و مدعی العموم سریعا بایستی برای احقاق حق و اعتبار مراجع وارد میدان شود. باید گفت چه کسی باید پاسخگوی این روند است که فردی در سطح نماینده مجلس شورای اسلامی تهمتی را علیه یک مرجع تقلید مطرح کند و این موضوع در میان عامه مردم منتشر می‌شود. چه کسی قرار است آب رفته را به جوی بازگرداند؟ اینکه به سادگی این تهمت‌ها زده می شود بدون اینکه تحقیق و تفحصی انجام بگیرد، رویه ناصوابی است که باب شدن آن باعث می‌شود که فضای سیاسی کشور به تشویش کشیده شود که به نظر می‌رسد سریعا بایستی جلوی این قبیل رفتارهای غلط گرفته شود.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

نظرات

 • انتشار یافته: 18
 • در انتظار بررسی: 1
 • غیر قابل انتشار: 19
 • IR ۱۴:۰۶ - ۱۳۹۶/۰۹/۱۴
  100 4
  تهمت زدن مگه همینطوری که عذرخواهی هم بکنی. این نماینده مگه خودش حقوق نخونده چرا همینطوری اونهم در این سطح تهمت می زنه
  • IR ۱۶:۰۳ - ۱۳۹۶/۰۹/۱۴
   87 2
   بزرگترین دشمن این مرجع وهابی های وابسته به سعودی هستند. صادقی ظاهرا دارد خواست وهابی های سعودی را انجام میدهد.
  • IR ۱۶:۰۹ - ۱۳۹۶/۰۹/۱۴
   14 2
   صادقی - باز هم توهین میکنی؟
  • IR ۱۶:۰۹ - ۱۳۹۶/۰۹/۱۴
   76 3
   نکنه فرمان توهین به مراجع را از اربابان سعودیس دریافت کرده؟
  • IR ۱۹:۴۸ - ۱۳۹۶/۰۹/۱۴
   24 0
   این بابا حقوق خوندنش هم دوزار نمیارزه.کما اینکه تحصیلات حوزوی اش هم اون رو آدم نکرد.
 • IR ۱۴:۰۶ - ۱۳۹۶/۰۹/۱۴
  37 3
  آقای صادقی همه فهمیدن که شما مشکل دیده شدن و مطرح شدن داری زیاد به خودت فشار نیار تو نفر اولی
  • IR ۱۶:۰۶ - ۱۳۹۶/۰۹/۱۴
   99 2
   به احتمال قوی داره با این تهمتها خودش را برای وهابی های سعودی عزیز میکند. داعش هم که وابسته به وهابی های سعودی هستند با این مرجع دشمنی دارد. اقای صادقی نکند که دلبستگی و وابستگی ات به وهابی های سعودی را میخواستی ثابت کنی؟
  • IR ۱۶:۰۷ - ۱۳۹۶/۰۹/۱۴
   72 2
   لعنت بر مزدور آل سعود
  • IR ۱۶:۰۸ - ۱۳۹۶/۰۹/۱۴
   15 2
   لعنت بر مزدور وابسته به داعش
  • IR ۱۶:۰۸ - ۱۳۹۶/۰۹/۱۴
   6 2
   صادقی - چرا باز توهین میکنی!!!!!!!!!
 • IR ۱۴:۵۶ - ۱۳۹۶/۰۹/۱۴
  22 0
  در اینطور مواقع ، مجلسیان بخصوص ریاست آن بدلیل تحکیم وحدت و عدم ایجاد جنجال و حاشیه در مملکت و حفظ منافع عمومی ، کاملا سکوت اختیار می کنند لیکن در مواقعی که منافع سلیقه ای ، جیبی واطرافیان ایشان مطرح است کاملا همه چیز مملکت و منافع عمومی فراموش می شود و سرو صداها بخصوص سروصدای ریاست مجلس آنقدر بلند می شود که که گوش افلاک را هم کر می کند. نمونه های اینچنینی در چند سال اخیر به وفور مشاهده شد بخصوص از طرف شخص رییس .
 • IR ۱۵:۵۰ - ۱۳۹۶/۰۹/۱۴
  4 2
  خسته اند میفهمی خسته ...
 • IR ۱۵:۵۱ - ۱۳۹۶/۰۹/۱۴
  9 5
  به نظر من نماینده ها هم رودربایستی گیر کردن و الا همون جا میکشتنش مخصوصا نماینده های پاک دست تهران
 • IR ۱۵:۵۲ - ۱۳۹۶/۰۹/۱۴
  15 1
  به خاطر اینکه همه پاکدست ههستند و چون گافی نداده اند مجبورند سکوت کنند تا مبادا تمبان شوند
 • IR ۱۵:۵۷ - ۱۳۹۶/۰۹/۱۴
  8 1
  سکوت علامت رضاست .
 • IR ۱۷:۴۶ - ۱۳۹۶/۰۹/۱۴
  17 3
  دست اونایی که به این موجود رای دادن درد نکنه!
 • محسن IR ۲۰:۳۰ - ۱۳۹۶/۰۹/۱۴
  32 0
  این نماینده اسامی را از بانک گرفته و بجای این سرو صدا و در رفتن بدهکاران بانکی ثبت احوال و مراکز دولتی می توانند مشخص کنند که داماد این مرجع هست یا نه اگر نیست اقای صادقی حضورا معزرت خواهی کند نه ای نکه اصل این اختلاص و بدهکاری زیر اصل موضوع گم شود
 • ابوذر زائری امیرانی IR ۰۵:۲۹ - ۱۳۹۶/۰۹/۱۵
  59 0
  اقای صادقی شما درد دزدی و غارت جامعه را نداری، جاده نقد تو یک طرفه هست، یک طرف سکوت محض هستید، یک طرف زمین و زمان را به هم می دوزی

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس