صادقی

تکذیبیه‌هایی که برای آن منتشر می‌شود را پوشش نمی‌دهند. بر همین اساس، صادقی ۳ روز پس از انتشار توئیت خود که در آن مرجع تقلید شیعیان را به ارتباط با مدّلل متهم کرده بود.

به گزارش مشرق، آیت‌الله مکارم شیرازی روز چهارشنبه هفته گذشته - ۸ آذر - در بخشی از ابتدای درس خارج از فقه گفت: مشکل واقعی مردم مشکل بانک‌هاست که مردم را بیچاره کرده است، مشکل مردم بناهای فرسوده در سراسر کشور است که با یک زلزله موجب تلفات زیادی می‌شود، مشکل مردم جوانان بیکار است، مشکل مردم تعطیل شدن کارخانه هاست نه حضور در استادیوم‌های ورزشی؛ چرا بعضی‌ها به بیراهه می‌روند؟


روی سخن این مرجع تقلید توجه به مشکلات واقعی و انضمامی مردم بود که در گوشه و کنار کشور با آن درگیر هستند و پرهیز از هرنوع مباحث انتزاعی که صرفا در حد شعار است آن هم شعارهایی که هیچگاه به واقعیت نپیوسته و همچنان ابزاری برای - در خوشبینانه‌ترین حالت - فریب مردم است.

محمود صادقی نماینده مجلس دهم که از سوی هم طیف‌های خود نیز به تندروی مشهور است همچنین شهره به اظهارات نادرست است و چندین بار با صحبت‌های بدون سند و مدرک خود، فضای جامعه را ملتهب کرده و خوراک رسانه‌های اپوزیسیون ملت و نظام را فراهم کرده است - بلافاصله دست به توئیت برد و در واکنش به «نظر آیت‌الله مکارم شیرازی در خصوص ورود بانوان به ورزشگاه‌ها» نوشت: «خوب است جناب ایشان درباره بدهی‌های کلان معوق جناب مدلل به بانک سرمایه هم توضیح بدهند».
 
رونمایی از قسمت جدید سریال به بیراهه رفتن نماینده تندرو مجلس/ واکنش کاربران فضای مجازی به گاف تازه آقای توییتی

توئیت تَکراری نماینده اصلاح طلب مجلس در حالی بازنشر شد که ۱۱۵ روز پیش یعنی ۱۶ مرداد ۹۶ دفتر آیت الله مکارم شیرازی در اطلاعیه‌ای به شایعات مطرح شده در خصوص ارتباط مدّلل با این مرجع تقلید شیعیان واکنش نشان داده و نوشته بود «اخیرا دوباره داستان دروغین رابطه دامادی تاجری به نام مدلّل با حضرت ایت الله العظمی مکارم شیرازی در بعضی از سایت‌ها آمده است! مکرر از آیت الله مکارم شیرازی شنیده ایم که هرگز نامبرده را ندیده و نمی‌شناسم و هیچگونه رابطه‌ای با ما نداشته و ندارد. اما آن‌ها که نه ایمان دارند و نه وجدان، از تکرار دروغ‌های خود ابا ندارند. سپس اضافه کرده اند که کار این افراد، مانند وهابیت است که بارها با دلایل مختلف اثبات کرده ایم که شیعه قائل به تحریف نبوده و نیست و در کتب تفسیری و علوم اصول و ... همه این دلائل را آورده ایم، اما همه این دلائل را می‌شنوند و دوباره می‌گویند که چرا شیعه قائل به تحریف است!»

به نظر می‌رسد این نماینده افراطی مجلس که ظاهرا بیشتر وقت خود را در توئیتر می‌گذراند، این قاعده و تاکتیک غیراخلاقی رسانه‌ای را نیک دریافته است که برخی از رسانه‌ها، به آن میزانی که اصل ایجابی یک خبر را برجسته می‌کنند، تکذیبیه‌هایی که برای آن منتشر می‌شود را پوشش نمی‌دهند. شایعات غواصی یکی از تاکتیک‌های عملیات روانی محسوب می‌شود؛ در این رویکرد شایعه با هدف پایداری در عرصه عمومی نشر پیدا می‌کند هرچند در مقاطع زمانی مناسب با شدت بیشتر برای ارتقای ضریب کارکرد تخریبی آن بیان می‌شود.

بر همین اساس، صادقی ۳ روز پس از انتشار توئیت خود که در آن مرجع تقلید شیعیان را به ارتباط با مدّلل متهم کرده بود، در توئیتی ثانویه، بدون هیچگونه عذرخواهی حرف ابتدایی خود را در خصوص ارتباط این فرد با آیت‌الله مکارم شیرازی پس گرفت.
رونمایی از قسمت جدید سریال به بیراهه رفتن نماینده تندرو مجلس/ واکنش کاربران فضای مجازی به گاف تازه آقای توییتی

این به بیراهه رفتن محمود صادقی که مسبوق به سابقه هم است، با واکنش‌های کاربران فضای مجازی نیز همراه شد. برخی از کاربران با انتشار پست‌هایی ذیل پست این نماینده اصلاح طلب، از او انتقاد کردند که به بخشی از آن‌ها اشاره می‌کنیم.


رونمایی از قسمت جدید سریال به بیراهه رفتن نماینده تندرو مجلس/ واکنش کاربران فضای مجازی به گاف تازه آقای توییتی
رونمایی از قسمت جدید سریال به بیراهه رفتن نماینده تندرو مجلس/ واکنش کاربران فضای مجازی به گاف تازه آقای توییتی
رونمایی از قسمت جدید سریال به بیراهه رفتن نماینده تندرو مجلس/ واکنش کاربران فضای مجازی به گاف تازه آقای توییتی
رونمایی از قسمت جدید سریال به بیراهه رفتن نماینده تندرو مجلس/ واکنش کاربران فضای مجازی به گاف تازه آقای توییتیاینگونه اظهارات «غیرمستند و بدون پشتوانه» محمود صادقی در خصوص برخی از مقامات و چهره‌های انقلاب کشورمان، در طول یک سال و نیمی که او بر جایگاه نمایندگی مجلس تکیه زده، به کرّات مشاهده شده است. اظهاراتی که جز «ملتهب کردن فضای جامعه» و «تغییر جهت دادن به افکار عمومی از مسیر اصلی»، هیچگونه نتیجه‌ای ندارد. در برخی از این موارد، محمود صادقی با مشخص شدن حقیقت، از حرف ابتدایی‌اش عقب نشینی کرده و در سایر موارد که نادرستی ادعاهایش به وضوح ثابت شده، «سکوت» را بر پوزش و عذرخواهی ترجیح داده است.


از جمله صحبت‌های کذب این نماینده تازه‌کار تهران در مجلس، ادعای مضحک او درباره مراسم تحلیف ریاست جمهوری بود. او آن زمان با استناد به اصل ۱۲۱ قانون اساسی مدعی شد که «رئیس قوه قضاییه باید در مراسم تحلیف ریاست جمهوری حضور داشته باشد، اما نباید سخنرانی کند». ادعایی که بلافاصله از سوی یکی از اعضای هیئت رئیسه مجلس با پاسخ قاطعی روبرو شد.

همچنین در مراسمی که به مناسبت ۱۶ آذر «روز دانشجو» در دانشگاه شیراز برگزار شده بود، این نماینده تهران ضمن آنکه مدعی شده بود از آیت‌الله آملی لاریجانی به دادگاه ویژه روحانیت شکایت کرده، اظهارات و تعابیر تندی را نسبت به رئیس دستگاه قضا بر زبان راند. پس از این اظهارات و در عرض کمتر از یک هفته، صادقی در جمع دانشجویان دانشگاه اراک از اظهاراتش عقب‌نشینی کرد و گفت: «بنده در جلسه‌ای که در شیراز داشتم، اظهارات نسبتا تندی نسبت به رییس قوه‌قضاییه داشتم که جا دارد در اینجا بابت آن از رییس دستگاه قضا عذرخواهی کنم».

اما شاید جالب‌ترین گاف این نماینده پرحاشیه در طول مدتی که نماینده مجلس شده است اظهارات او پیرامون «حساب‌های شخصی رئیس قوه قضاییه» در پاییز سال گذشته باشد. زمانیکه با وجود روشنگری‌های طیب‌نیا (وزیر اقتصاد دولت یازدهم) پیرامون «حساب‌های بانکی قوه قضائیه»، صادقی هم در صحن مجلس و هم در صفحه شخصی توئیترش، مدعی شد که این حساب‌ها شخصی هستند و از رئیس دستگاه قضا خواست که توضیحات مربوط به آن‌ها را بیان کند. او در همین رابطه در توئیتی نوشت «تذکر واریز وجوه به حساب‌های شخصی تنها طرح یک پرسش در مجلس بود/ لزوم ارائه پاسخ جهت رفع ابهامات» ... در حالیکه ۱۳ روز بعد در توئیتر شخصی‌اش نوشت: «ادعا نکردم حساب‌ها شخصی است»!

مشخص نیست آقای نماینده که بیشتر وقت خود را در توییتر و تهمت به افراد و نهادهای مختلف می‌گذراند، همچنان به این روش خود یعنی، یعنی اتهام بدون مدرک و سند ادامه خواهد داد یا نه، اما حداقل انتظار این است که وی که نتیجه عملکردش اینطور نشان می‌دهد که بدنبال استفاده از فرصتی برای ضربه زدن به نهادها و شخصیت‌های انقلابی کشور است، قبل از انتشار اتهامات خود قدری تحقیق کند!
منبع: میزان

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

نظرات

 • انتشار یافته: 2
 • در انتظار بررسی: 0
 • غیر قابل انتشار: 6
 • ۱۸:۳۸ - ۱۳۹۶/۰۹/۱۲
  10 4
  بنگاه شایعه پراکنی محمود صادقی
 • ۱۸:۴۰ - ۱۳۹۶/۰۹/۱۲
  5 0
  بعد از سلفی فضاحت بار با موگرینی که نزدیک بود چند نفر نماینده زیر دست و پا له شوند کلکسیون افتخارات نمایندگان اصلاح طلب با شایعه سازی تکمیل شد.

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس