دانشگاه صنعت نفت

عضو کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی با اشاره به تعطیلی دانشگاه صنعت نفت گفت: تعطیلی دانشگاه در قبال درخواست منطقی دانشجویان تبعات دارد که این موضوع را به معاون پارلمانی دولت اعلام کردم.

به گزارش مشرق، غلامرضا شرفی عضو کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی با اشاره به اقدام عجولانه مسئولان دانشگاه نفت اهواز مبنی بر تعطیلی این دانشگاه در قبال تحصن‌های صورت‌گرفته توسط دانشجویان این دانشگاه گفت: موضوع را شب گذشته از طریق دکتر هاشمی رئیس دانشگاه صنعت نفت در اهواز مطلع شدم و بلافاصله با آقای امیری معاون پارلمانی رئیس‌جمهور تماس گرفتم.

وی ادامه داد: من به‌شدت با ایشان برخورد کردم و گفتم که تعطیلی دانشگاه شیوه درستی نیست.

شرفی با بیان اینکه دانشجویان یک خواسته منطقی و بر اساس رفتارهای مدنی دارند، تصریح کرد: دانشجویان در طول دوره تحصن و تجمع خود همواره درخواست کرده‌اند تا شرایط استخدامی آنها در صنعت نفت مانند شرایط ورود به دانشگاه فراهم شود، زیرا آنها بر اساس آنکه بورسیه هستند، به این دانشگاه وارد می‌شوند.

این عضو کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی ادامه داد: در طول این مدت باید حداقل مسئولان پای صحبت دانشجویان می‌نشستند و نقطه‌نظرات خود را منتقل می‌کردند که متأسفانه این کار به هیچ عنوان صورت نگرفت.

این مقام مسئول با اشاره به اینکه ظاهراً مسئولان منطق قابل دفاعی را در مقابل صحبت‌های منطقی دانشجویان ندارند، گفت: ما در کمیسیون انرژی چه در هفته‌های گذشته و چه در جلسات بعد، حتماً این موضوع را پیگیری خواهیم کرد و به دنبال گرفتن حقوق دانشجویان خواهیم بود.

وی اضافه کرد: من پیشتر هشدارهای لازم را به مسئولان داده بودم که عدم پاسخگویی آنها می‌تواند مشکلات بزرگتری را به وجود آورد و این مشکلات متوجه اقدام نابخردانه مسئولان خواهد بود.شرفی ادامه داد: در نماز جمعه گذشته ائمه جمعه شهرهای آبادان، خرمشهر و اهواز به‌شدت به مسئولان تذکر دادند که وضعیت دانشجویان این دانشگاه را مشخص کنند و اعلام کنند که علت عدم استخدام آنها چیست.

این عضو کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی گفت: ‌تعطیلی دانشگاه یک اقدام غیرقابل دفاع است و انتظار داریم همان‌طور که برای مناطق محروم سهمیه‌ای را برای ورود به دانشگاه در نظر می‌گیرند برای استخدام فارغ‌التحصیلان دانشگاه نیز شرایطی را فراهم کنند.

وی تصریح کرد: انتظار ما از مسئولان دولتی این است که هرچه سریع‌تر این موضوع را در اولویت قرار داده و مشکل ایجادشده را برطرف کنند و بی‌توجه به این موضوعات نباشند.

در پی تجمع های متعدد دانشجویان دانشگاه صنعت نفت اهواز مبنی بر ایجاد شرایطی برای استخدام آنها مسئولان دانشگاه در اقدامی تصمیم به تعطیلی دانشگاه گرفته‌اند.

منبع: فارس

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس