محمود صادقی

محمود صادقی نماینده اصلاح طلبی است که در چندین مورد نسبت به برخی از شخصیت های سیاسی و مذهبی کشور دروغ پراکنی کرده و سپس با آشکار شدن واقعیت مجبور به تکذیب سخنان خود شده است.

سرویس سیاست مشرق - محمود صادقی، نماینده اصلاح‌طلبی که پیش از این درباره قوه قضائیه مباحثی را مطرح کرد و التهابات بسیاری در فضای سیاسی کشور به‌وجود آورد و دست آخر نسبت به تهمت‌هایی که زده بود، عذرخواهی کرد، بار دگیر، رفتار گذشته خود را در خصوص یکی از مراجع عالی‌ قدر تکرار کرد.

روز جمعه این نماینده فراکسیون امید در صفحه توئیتر خود یکی از بدهکاران بانکی را منتسب به آیت الله مکارم شیرازی کرد و در واکنش به مخالفت این مرجع تقلید برای حضور زنان در استادیوم نوشت: «خوب است جناب ایشان درباره بدهی های کلان معوق جناب مدلل به بانک سرمایه هم توضیح بدهند.»

این درحالی است که دفتر آیت الله مکارم شیرازی بارها اعلام کرده که ایشان داماد تاجری به نام "مدلل" نداشته و ندارند.

پس از این ماجرا روز شنبه صادقی در توئیتی دیگر نسبت به دروغ‌پراکنی خود به آیت الله مکارم شیرازی توضیح داد و بدون عذرخواهی رسمی و با تکذیب این موضوع نوشت: « لازم به ذکر است یکی از بدهکاران عمده بانک سرمایه، آقای سامان مدلل است؛ بنابر اطلاعات اولیه تصور بر این بود که این فرد دارای رابطه کاری با آیت الله مکارم شیرازی دارد.اما با تحقیقات بعدی و نیز توضیحات فرزند ایشان محرز شد نامبرده هیچگونه رابطه مالی و یا نسبتی با ایشان ندارد.»

صادقی درحالی بدون عذرخواهی از آیت الله مکارم شیرازی اینگونه تهمت پراکنی می کند که وی سابقه سیاهی در خصوص افترا به دیگران دارد و معلوم نیست چگونه اصلاح‌طلبان به وی اینگونه بی‌پروا ا جازه می‌دهند که فضای کشور را در خصوص شخصیت‌ها آلوده کند؟!

این تهمت‌پراکنی‌ها توسط این نماینده اصلاح طلب درحالی است که بدنه اصلاح طلب نیز نسبت به رفتار صادقی آشفته شده و مطرح می کنند که اینگونه اظهارات بی پایه و اساس آبروی این جریان سیاسی را به حراج می گذارد.

صادقی در یکی از آخرین پست‌های خود درباره عملکرد خود در یک سال و اندی که از عمر مجلس دهم می گذرد نوشته است: «امروز روز مجلس است؛ حدود یک سال و نیم از عمر مجلس نهم می گذرد و من گرفتار عذاب وجدان شده‌ام که آیا به سوگندی که خورده‌ام وفا کرده‌ام؟»

در ماجرای تهمت پراکنی صادقی علیه قوه قضائیه، علی لاریجانی رئیس مجلس شورای اسلامی، در جلسه علنی مجلس خطاب به این نماینده اصلاح طلب بیان کرد:

صحبت‌های شما متناسب با روابط بین قوا نیست، تذکری که شما در مجلس مبنی بر اینکه حقتان پایمال شده، بیان کردید بنده توضیح دادم که تذکر شما خطاب به وزیر اقتصاد را مشاهده کردم و شما بخشی از این مطالب را اکنون بیان کردید، شما بیان کردید که خطابتان به وزیر اقتصاد بود که براساس کدام ماده قانونی افتتاح این حساب قانونی بوده است؛اما درآن تذکر چیز دیگری را اضافه کردید که بیان کردید براساس کدام قانون به حساب شخصی این مبالغ واریز می‌شود؛این نکته محل اتهام است. از فرزند شهید صادقی توقع نمی‌رود که حرف‌های سایت ضد انقلاب را تأیید کند،زمانی که وزیر اقتصاد به صراحت اعلام می‌کند به این موضوع رسیدگی شده است. اتهام زدن به افراد آزادی بیان نیست ما باید در مجلس مدرس از حرف حق حمایت کنیم نه از حرف ناحق.

لاریجانی با بیان اینکه نباید اجازه دهیم آبروی کسی در مجلس ریخته شود گفت:

شما خودتان روحانی بودید و می دانید که حرمت یک مومن حرمت کعبه است لذا انتظار من از شما بعد از اظهارات بنده خطاب به شما وصحبتهایی که وزیر اقتصاد مطرح کرد این بود که صحبتهای خود را اصلاح می کردید ولی اینکار را نکردید.

به نظر می‌رسد تهمت‌های بدون اساس این نماینده پرحاشیه پایانی ندارد و هیئت نظارت بر رفتار نمایندگان و دستگاه قضایی باید در این زمینه ورودی جدی و بدون اغماض داشته باشند تا افرادی با سوء استفاده از جایگاه و مصونیت نمایندگی، علیه شخصیت‌ها و نهادهای نظام اتهامات خلاف و ناروا مطرح نکنند.

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

نظرات

 • انتشار یافته: 24
 • در انتظار بررسی: 2
 • غیر قابل انتشار: 16
 • IR ۰۱:۵۷ - ۱۳۹۶/۰۹/۱۲
  خاک بر سر چنین نماینده هایی....
  • صادق GB ۱۱:۲۹ - ۱۳۹۶/۰۹/۱۲
   11 2
   ولی خب از حق نگذریم افرادی که راحت میتونن از بانکها میلیاردی وام بگیرن با کله گنده ها در ارتباطن
  • IR ۱۱:۴۴ - ۱۳۹۶/۰۹/۱۲
   53 2
   لعنت خدا بر دروغگو که با آبروی مردم بازی میکند.
  • IR ۱۱:۴۵ - ۱۳۹۶/۰۹/۱۲
   54 2
   این نماینده چرا در مورد اختلاس هم حزبی هایش در غارت صندوق فرهنگیان سکوت کرده و در مجلس برای مجازات آنها اقدامی نمیکند
 • محمود IR ۰۲:۰۲ - ۱۳۹۶/۰۹/۱۲
  70 15
  خیلی پررو شده که به مرجع تقلید داره تهمت میزنه. نباید ازش بگذرن
 • GB ۰۵:۵۴ - ۱۳۹۶/۰۹/۱۲
  96 13
  اصلاحات قدر و قیمتش کجا بود که حالا بخضی نگران از دست رفتنش شدند ؟ اصلاحات سالها قبل فوت شد . ابروی اصلاحات خنده اور و گریه خیز است .
 • IR ۰۵:۵۵ - ۱۳۹۶/۰۹/۱۲
  74 10
  عاقبت دروغ و افترای ناروا، رسوایی است. لیکن نیاز به زمان دارد
 • GB ۰۶:۲۸ - ۱۳۹۶/۰۹/۱۲
  11 83
  درود بر دو محمود صادقی و احمدی نژاد
  • IR ۱۱:۴۲ - ۱۳۹۶/۰۹/۱۲
   60 1
   لعنت بر دروغگو که با آبروی مردم بازی میکند
 • IR ۰۸:۱۳ - ۱۳۹۶/۰۹/۱۲
  74 13
  خدایا ، کجای دنیا به مراجع مظلوم دینی اینطور توهین می کنند ! پیغمبر اکرم (ص) : العُلَماءُ وَرَثَةُ الأنبياءِ : علما وارثان پيامبرانند . فَأَيْنَ تَذْهَبُونَ : پس به کجا می روید؟!
 • شاغلام AU ۰۸:۱۷ - ۱۳۹۶/۰۹/۱۲
  71 7
  انقدری که مسئولین کشور در کپی کردن سیاست توئیت پراکنی از ترامپ (((رییس جمهور کشور شیطان بزرگ))) علاقه نشان داده اند, اروپاییها به آنصورت پررنگ بدنبالش نرفتند!
 • IR ۰۸:۲۸ - ۱۳۹۶/۰۹/۱۲
  38 7
  وقتی طرف بر اساس تصورات حرف میزند و اتهام میزند آیا میتوان از چنین آدمی با این استدلالهای قوی !!!انتظار عذرخواهی داشت؟؟؟واقعا دیگر به این مجلس امیدی نیست.آیا این مجلس در راس امور است؟؟؟خدا به فریاد ملت برسد.
 • IR ۰۸:۴۰ - ۱۳۹۶/۰۹/۱۲
  63 11
  حالا هی بریم کیلویی رای بدیم به این ا ف س ا د طلبان.
 • ا IR ۰۹:۰۵ - ۱۳۹۶/۰۹/۱۲
  48 10
  در اینکه این قماش چجور آدمهایی هستند که تردیدی نیست ولی سئوال من از این نماینده مجلس که ادعای قانون مداری داره اینه که مگه توییتر توی ایران فیلتر نیست؟ چطور قانون رو نماینده های مجلس دور میزنند؟ ینی قوانین فقط برای مردم عادی وضع میشه؟ وقتی نمایندگان مجلس که قانون وضع میکنند و رجال دولتی که باید قانون رو اجرا کنند توییت بازی میکنند وای به حال بقیه ی مردم
 • کریم آقا IR ۱۰:۰۲ - ۱۳۹۶/۰۹/۱۲
  51 4
  بپرهیز از اینکه کاری انجام دهی که مجبور شوی عذر خواهی کنی از آن ، زیرا مومن خطا نمی کند تا معذرت بخواهد ، اما منافق پیوسته هر روز خطا میکند و معذرت میخواهد. بحارالانوار جلد 17 ( جلد 2 صفحه 112 )
 • IR ۱۰:۱۸ - ۱۳۹۶/۰۹/۱۲
  51 7
  اگر به عملکرد ایشان وسوابق اش توجه کنید مثل عملکرد اشعت میماند اشعث نیز مثل ایشان رزمنده بودولی چه ضربه هایی که به اسلام وامام علی ع زد خدایا نفوذی های خائن دنیا وآخرتشان رابسوزان هرچه ضربه میخوریم ازاینهاست
 • IR ۱۰:۴۲ - ۱۳۹۶/۰۹/۱۲
  18 4
  یعنی هرکی افشاگری کرد باید باهاش برخورد شود ....البته این صادقی حرفهای نامربوط زیاد می زنه ولی در مورد افشاگری که واقعیت داشته باشه نباید با کسی برخورد شود
  • IR ۱۱:۴۰ - ۱۳۹۶/۰۹/۱۲
   5 2
   فعلا که معلوم شد مثل بقیه موارد دروغ از خودش ساخته
 • سام - سمیرم IR ۱۱:۱۲ - ۱۳۹۶/۰۹/۱۲
  14 2
  افشا گری خیلی خوبه حالا از زبان اصلاح طلب باشه یا اصول گرا ولی اگر کس از این اتهامات مبرا است مملکت قانون داره حتی اگه مرجع دینی باشه مگه برادر حضرت علی نبود که با دستان مبارک ایشان آتش لمس کرد بعد از درخواست زیادی از بیت المال پس چرا مراجع بترسند اگه مشکلی ندارند
 • IR ۱۱:۱۳ - ۱۳۹۶/۰۹/۱۲
  13 2
  زنده باد دفاع گننده گان از بیت المال و حقوق مردم
 • GB ۱۱:۳۲ - ۱۳۹۶/۰۹/۱۲
  1 0
  یا ایوهل مسلمون اتحدو اتحدو
 • US ۱۴:۲۷ - ۱۳۹۶/۰۹/۱۲
  0 0
  ولش کنید فش بچه صلواته
 • US ۱۹:۱۱ - ۱۳۹۶/۰۹/۱۲
  7 0
  این مرد الدنگ حراف و کلاش رو باید مجازات کرد.
 • سیا IR ۰۰:۴۱ - ۱۳۹۶/۰۹/۱۳
  0 0
  این فرد صلاحیت نمایندگی ملت رو نداره، عزلش کنن.دروغ هاش فقط خوراک ضد انقلاب هاست.بد بخت مردمی که این نمایندشونه.

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس