جهانگیری روحانی

برای معاون اول؛ وظیفه‌ای تعریف شده است که گوشه‌ای از آن را در انتخابات نشان داد، کاندیدای پوششی؛ همین وظیفه همچنان بر گردن جهانگیری است تا بتواند قبل از رئیسش فضا را برای تشویش اذهان آماده کند.

سرویس سیاست مشرق - چند روزی است که از زلزله غمبار کرمانشاه می‌گذرد و مردم داغدار ویرانی‌ها، کشته‌ها و مجروحین هستند؛ اما یک‌چیز بیش از همه داغ زلزله را برای ایرانیان سنگین‌تر کرد؛ دروغ.

معاون اول رییس جمهور که وظیفه داشت با مردم داغدار همدردی کند و به آن‌ها نشان دهد که هر چه در توان دارد برای جبران خسارت ها و کاهش آلام مردم کرمانشاه انجام می‌دهد؛ کفه حزب و جریان سیاسی متبوع خود را سنگین‌تر از غم مردم آسیب دیده یافت و در اولین صبح بعد از حادثه بدون توجه به عواقب اظهارات ناجوانمردانه‌اش از جایگاه نفر دوم دستگاه اجرایی کشور، مستقیم به سراغ خسارت‌های وارد شده به برخی واحدهای مسکن مهر (عمدتا در سرپل ذهاب) رفت، اظهاراتی بر زبان جاری کرد که جز خلاف‌گویی، اسم دیگری نمی‌توانیم روی آن بگذاریم.

اسحاق جهانگیری با ابراز تاسف از این که بیشتر خانه‌های تخریب شده در زلزله شب گذشته در استان کرمانشاه متعلق به ساختمان های مسکن مهر بوده است از وزیر راه و شهرسازی خواست تا با دقت این موضوع که چرا خانه های نوساز تا این حد آسیب پذیر بوده اند را بررسی کند.

معاون اول قبل از اینکه رئیسش وارد گود شود، نقش پوششی خلاف‌گویی و سیاه نمایی را پذیرفت تا بتواند سه اقدام را توأمان کلید بزند:

۱- بحران سازی ملی

۲- تشویش اذهان عمومی و زیرسوال بردن یکی از مهمترین دستاوردهای دولتهای نهم و دهم (که اتفاقا عدم توانایی دولت یازدهم و دوازدهم در تداوم و تکمیل آن پاشنه آشیل آنها شد)

۳- جلوگیری از پرداختن رسانه‌ها به بی‌تدبیری‌های دولتی

جهانگیری می‌داند که در بحران زلزله، اولین نهاد مسئول دولت مستقر است و چون از حال‌ و روز و توان وزرای تکنوکرات دولت خبر دارد، می‌داند از این دولت جز حرف زدن و مدیریت اتاقی، کاری برنمی‌آید؛ لذا باید تدبیری اندیشیده شود تا فضا بحرانی شده و ضمن فراموشی مشکل اصلی، بتوان از آب گل‌آلوده، ماهی گرفت.

جهانگیری به‌خوبی می‌داند بعد از فرونشستن مصائب زلزله، باز هم مردم به سراغ دولت می‌آیند؛ پس باید برای فریب افکار عمومی به‌گونه‌ای رفتار کند تا امنیت روانی مسکن مهری‌ها در سراسر ایران را برهم بزند و «بحران ساختگی» تازه‌ای به نام امنیت جانی ساکنان مسکن مهر ایجاد کند، لذا تشویش اذهان عمومی کمک شایانی به دولت مستقر می‌کند؛ از سوی دیگر؛ عباس آخوندی بستر این تشویش را از قبل آماده و تنورش را گرم کرده است (آخوندی: مسکن مهر طرح مزخرفی است)

معاون اول تا اینجا توانسته است پوشش خوبی برای دولت فراهم کند؛ همان‌طور که در انتخابات کاندیدای پوششی بود؛ در حادثه زلزله نیز سطح سیاسی‌اش فراتر از یک فرد پوششی بالاتر نرفت و به‌جای خدمت به مردم، خلاف‌گویی و پشت پا زدن به مردم را به او سپردند.

حالا رئیس جهانگیری وظیفه دارد بعد از پوشش اسحاق؛ وارد میدان شود؛ روحانی با محافظت سنگین و از درون خودرو با مردم سخن گفت ولی سخنی که نشان می‌داد از اتاق عملیات جنگ روانی علیه مردم، تدبیر شده است؛ روحانی وظیفه داشت اظهارات جهانگیری درباره گسترده بودن تخریب و ویرانی مسکن مهر را با مثال به مردم نشان دهد و همین کار را به‌خوبی انجام داد؛ فیلم زیر حاکی از اظهارات خلاف واقع روحانی است.

دولتی‌ها وظایفی که به آن‌ها سپرده شده، انجام داده‌ و گسل تشویش اذهان عمومی و بحران سازی را به حرکت درآورده اند، حالا  نوبت رسانه‌های زنجیره‌ای است که روی امنیت روانی مردم رژه بروند.

تیترها گواه این عملیات رسانه‌ای – روانی با مردم داغدار ایران و کرمانشاه است؛ دولتی‌ها این‌چنین به مردم خدمت کردند.

نظرات

 • انتشار یافته: 11
 • در انتظار بررسی: 3
 • غیر قابل انتشار: 13
 • برادر IR ۰۲:۵۰ - ۱۳۹۶/۰۹/۰۱
  6 104
  مردم سیاه کار و سباه نماها رو به خوبی شناختند.شما هر چه داری بکن.فقط سیاهتر میشی!
  • IR ۰۷:۰۴ - ۱۳۹۶/۰۹/۰۱
   77 16
   خدا ازتون نگذره که با جون مردم و دردهای مردم هم رفتار سیاسی دارید؛ شما مثلا وظیفه خدمت به مردم دارید روحانی و جهانگیری؛ عذرخواهی کنید
  • IR ۱۳:۳۷ - ۱۳۹۶/۰۹/۰۱
   4 1
   اخه چرا اینطوری هستی تو؟ برات دعا میکنم عاقل بشی.
 • کوروش US ۰۴:۰۳ - ۱۳۹۶/۰۹/۰۱
  74 1
  جنگ جنگ قدرت است پس کی به داد ملت می رسید. این قدر توی این ریاست پول و شیرینی ریخته است که شب وروز به فکرش هستید .وهمه چیز را فدای رسیدن به آن میکنید
 • IR ۰۶:۱۷ - ۱۳۹۶/۰۹/۰۱
  44 12
  شما این مقالاتم نزنی دیگه عالم و آدم میدونن اصلاح طلبا چه منافقین زراندوز و فتنه افکنی هستن . حال مردم ازشون به هم میخوره
 • IR ۰۷:۰۷ - ۱۳۹۶/۰۹/۰۱
  49 7
  این روزنامه های اصلاح طلب روبایدبه جرم سیانمایی پلمپ کردهمه اش دنبال فتنه هستند این مسکن مهری که توی این دولت ساخته شد به درد آب نمیخوره نه ان مسکن مهری توسط آقای احمدی نژاد ساخته شد حالم از افساد طلبها بهم میخوره انشالله نطفه فتنه خشک بشه با یاری خدا
 • د لواز IR ۰۸:۵۶ - ۱۳۹۶/۰۹/۰۱
  56 1
  مرگ بر اشراف مدعی دروغین اصلاحات و دشمن مردم ، اختلاس گر ، بیسواد، مفسدین اقتصادی ، دشمن عدالت ،حیله گر و سکولار .
  • US ۱۴:۴۶ - ۱۳۹۶/۰۹/۰۱
   9 1
   الآن شب و روز دارن به ریش احمدی نژاد و یارانش میخندن و از دامی که برای اون بنده های خدا چیدن کیف میکنن غافل از اینکه خیلی بدتر از اونو خودشون بچشم می بینن . فعلا" مست قدرتن و ثروتهای افسانه ای بادآورده
 • احسان IR ۰۹:۴۶ - ۱۳۹۶/۰۹/۰۱
  12 2
  از رییس دولت بعید است فرافکنی ، اعتماد به گزارشات دروغ اطرافیان ، کاش اول خودت میرفتی از نزدیک میدیدی ، نه اینکه گوش به حرف جهانگیری بدهی و حالا نتوانی جمش کنی.
 • علي IR ۰۹:۵۷ - ۱۳۹۶/۰۹/۰۱
  0 0
  در اول سعي بيجا كرد فرهاد/ولي آن ضربه ي آخر بجا زد
 • دامغانی ES ۱۲:۲۷ - ۱۳۹۶/۰۹/۰۱
  8 1
  اقای روحانی .انشاالله به این گفته خود که (ادم با شخصیت دروغ نمی گوید) ایمان داشته باشی

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده