زلزله

معاون استاندار کرمانشاه با تکذیب خبر کشته‌شدن ۱۰۰ نفر در مسکن مهر دولتی سرپل‌ذهاب گفت که در مسکن مهر دولتی این شهر تنها دو نفر کشته شده است.

به گزارش مشرق، موضوع تلفات انسانی مسکن مهر سرپل‌ذهاب در زلزله اخیر رنگ و بوی سیاسی به خود گرفت و گروه‌های سیاسی از این موضوع برای تقویت جناح خود استفاده کردند تا این موضوع به حاشیه‌ای پررنگ برای زلزله استان کرمانشاه تبدیل شود.

حال آنکه براساس گفت‌وگوهای منتشرشده با بازماندگان زلزله در شهر سرپل‌ذهاب و مسئولان اداره کل راه و شهرسازی استان کرمانشاه و همچنین بازدید از این مساکن مهر تخریب در این منطقه تنها مربوط به دیوارها بوده است و سازه مسکن مهر بر اثر زلزله تخریب نشده است.

روز گذشته خبری به‌نقل از معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری کرمانشاه منتشر شد که وی در این خبر از کشته شدن 100 نفر در مسکن مهر خبر داده بود که این خبر بازتاب گسترده‌ای در رسانه‌های کشور و به‌ویژه در رسانه‌های خارجی داشت.

معاون استاندار کرمانشاه در سرپل‌ذهاب در مورد این خبر گفت: در شهر سرپل‌ذهاب مسکن مهر دولتی و "مسکن مهر خودمالک" وجود داشت که در مسکن مهر دولتی، زمین دولتی بود و سازه تحت نظر دولت ساخته شد و مسکن مهر خودمالکی نیز در این شهر وجود دارد که توسط مردم ساخته شده ولی تحت عنوان مسکن مهر وام گرفته است.

مجتبی نیک‌کردار با بیان اینکه این دو نوع مسکن مهر در شهر سرپل‌ذهاب کنار یکدیگر قرار داشتند، افزود: در مجتمع‌های مسکن مهر خودمالک 100 نفر کشته شدند ولی در مسکن مهری که دولت ساخته که با عنوان مجتمع شهید شیرودی است تنها دو نفر کشته شدند و در این مجتمع‌ها سازه بر اثر زلزله تخریب نشده است ولی در خودمالک‌ها چهار طبقه فروریخته‌اند.

این مقام مسئول با ابراز اینکه براساس اعلام افراد محلی 100 نفر در این مسکن مهر خودمالک کشته شده‌اند، گفت: این موضوع را باید رسانه‌ها دقیق بنویسند زیرا مسکن مهری که دولت زمین داده و ساخته در برابر زلزله دوام آورده است هرچند که باید مسکن مهر خودمالک نیز در برابر زلزله مقاومت می‌کرد زیرا خودمالک‌ها باید بر نحوه ساخت این سازه به‌دلیل اینکه دولت حضور مستقیم نداشته نظارت می‌کردند.

منبع: تسنیم

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

نظرات

 • انتشار یافته: 3
 • در انتظار بررسی: 0
 • غیر قابل انتشار: 1
 • مهدی IR ۱۶:۴۵ - ۱۳۹۶/۰۸/۲۸
  5 3
  دولت قبل حداقل مارو صاحب خونه کرد ولی این دولت چیکار کرد؟ شنیدم بیمه سلامت رو هم قطع کرده !
 • IR ۱۸:۱۰ - ۱۳۹۶/۰۸/۲۸
  5 0
  کلا وقتی دستگاه نظارت حذف بشه یا ضعیف باشه، یا فاسد باشه، جامعه تاوان آنرا میده. هر چیزی بهایی داره. گاهی هزینه درست در نظارت، آینده را تضمین میکنه.
 • IR ۰۹:۴۹ - ۱۳۹۶/۰۸/۲۹
  1 1
  مسکن مهر تو گلستان شهر بجنورد هم کلی خسارت داشته.چرا واقعیت ها رو وارونه جلوه بدیم؟؟

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس