کد خبر 798643
تاریخ انتشار: ۲۳ آبان ۱۳۹۶ - ۱۷:۱۹
 روستاهای سر پل ذهاب در دومین روز زلزله

مدیرکل بحران و پدافند غیرعامل توانیر گفت: ۸۰ درصد شبکه توزیع برق در شهرستان سرپل ذهاب بر اثر زلزله از بین رفته و اکنون نوسازی و بهسازی آن آغاز شده است.

به گزارش مشرق، محمد ابراهیم نژاد در خصوص خسارت‌های وارده شده از زلزله کرمانشاه اظهار کرد: این زلزله ۷ سازه خط تغذیه برق کرمانشاه را دچار مشکل کرده که در لحظات اولیه این موضوع برطرف شده است.

وی افزود: عمده خسارت در شهرستان سرپل ذهاب و روستاهای اطراف بوده که منجر به فرو ریزش شبکه توزیع شد.


ابراهیم نژاد در ادامه تصریح کرد: بالغ بر ۸۰ درصد شبکه توزیع برق سرپل ذهاب بر اثر زلزله تخریب شده و انتقال برق، بوسیله کابل‌های خود نگهدار تامین شده است.


وی بیان کرد: با توجه به تخریب کامل منازل در برخی از نقاط و قطع سیم های انتقال برق امکان رساندن برق به بسیاری از مناطق مسکونی میسر نیست، بنابراین اولویت را به روشنایی معابر دادیم . با قطع انشعاب منازل سیستم های تغذیه برق شبکه فعال و روشنایی 80 درصد معابر تامین شد تا عملیات آواره برداری با سرعت بیشتری صورت گیرد.

ابراهیم نژاد در پایان گفت: با توجه به فعالیت شبانه روزی گروه های اعزامی به منطقه، امروز از چند استان دیگر اکیپ های اعزام کردیم تا با تجدید نیرو عملکرد بهتری داشته باشند، همچنین 8 تریلی تجهیزاتی برقی از تهران به کرمانشاه ارسال شده که به محض دریافت، نوسازی و بهسازی شبکه برق آغاز خواهد شد.

منبع: باشگاه خبرنگاران

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس