برنامه نود

برنامه ۲۲ آبان نود با محوریت بررسی حذف تیم ملی جوانان از رقابت های قهرمانی آسیا و ماجرای جادوگری در فوتبال ایران از ساعت ۲۲:۴۰ دوشنبه روی آنتن شبکه سه رفت.

به گزارش مشرق، در ابتدای برنامه سوال مسابقه نظرسنجی درباره حریف احتمالی تیم ملی ایران از میان تیم های سید یک جام جهانی پخش شد. عادل فردوسی پور اعلام کرد برای تیم های سیدهای بعد هم نظرسنجی انجام می شود و بینندگانی که کل هم‌گروه‌های ایران را درست پیش بینی کنند برنده جوایز ویژه می شوند.

 نظرسنجی نود

سوابق عملکرد تیم ملی ایران در بازی های رودررو با تیم های سید یک گروه بندی جام جهانی مرور شد.

برنامه نود

کلیپ خلاصه از آنچه در برنامه امشب خواهیم دید پخش شد و شامل بخش های زیر بود:
مرور پلی آف دراماتیک تیم ملی مقابل ایرلند؛ افسوس در دوبلین و اشک در تهران
بررسی ماجرای حذف عجیب تیم ملی جوانان
بخش های ویژه راجع به جادوگری در فوتبال ایران

آیتم ویژه نود به بهانه درگذشت اکبر افتخاری پیشکسوت فوتبال ایران پخش شد.

خلاصه و حواشی دو مسابقه دوستانه تیم ملی در اتریش و هلند مقابل پاناما و ونزوئلا پخش شد.(فیلم)

عادل فردوسی پور ضمن اعلام تسلیت و ابراز همدردی با مردم غرب کشور به خاطر زلزله مهیب رخ داده اعلام کرد همه مردم ایران در کنار مردم کردستان و کرمانشاه هستند و در ادامه ارتباط تلفنی با استاندار کرمانشاه در این خصوص برقرار شد.

بازوند استاندار کرمانشاه روی خط آمد و گفت: ۴۰۷ نفر تا به حال در اثر زلزله جان خود را از دست دادند و ۶۸۰۰ نفر مجروح شدند. ۱۹۳۰ روستا و ۷ شهرستان خسارت دیده است.
وی در ادامه گفت: در آن منطقه هنوز پس لرزه رخ می دهد به همین خاطر مردم نگران هستند و مجبور می شوند بیرون از خانه های خود اسکان پیدا کنند.
بازوند درباره نیازمندی های مردم گفت: فصل سرما است و مردم نیازمند پتو هستند و چادر که هلال احمر آن را تامین می کند و آب بسته بندی، کنسرو و خرما از دیگر نیازها است. اگر کمک های خود را به هلال احمر بدهند ستادی در فرودگاه هست و هرچه از طریق فرودگاه برسد به ستاد بحران تحویل می شود و بلافاصله در شهرستان ها توزیع می شود.
استاندارد کرمانشاه در پایان گفت: ما در کنار تمام هم استانی های خودمان هستیم و خیلی از روستاها و شهرستان ها را بازدید کردیم و در غم آنها شریک هستیم و هرکاری بتوانیم برای کمک به آنها می کنیم.

آنالیز عملکرد سامان قدوس و احمد عبدالله زاده دو بازیکن تازه وارد تیم ملی در ادامه به پخش رسید.

آنالیز برنامه نود

 بررسی حذف تیم ملی جوانان با بی اطلاعی سرمربی و سرپرستان تیم از قوانین انجام شد و مشخص شد اتفاق عجیبی نیفتاده و تیم با قوانین مرسوم مسابقات حذف شده است اما هیچ کدام از مسئولان تیم حاضر به آمدن پشت خط و پاسخگویی نشدند.

برنامه نود

برنامه نود

مصاحبه با بازیکنان تیم ملی بعد از بازی ونزوئلا بخش بعدی بود که روی آنتن رفت.

آنالیز روش جدید بازی ریسکی و با پرس سریع تیم ملی در بازی مقابل پاناما و ونزوئلا در ادامه پخش شد.

اولین آیتم از پرونده جادوگری در فوتبال در مصاحبه با بازیکنان سابق سایپا پخش شد. حمید جعفری، فرهاد خانگلی، هادی عقیلی و یکی دیگر از بازیکنان سایپا که تمایل نداشت نامش فاش شود ماجراهای سایپا در فصل ۸۳-۸۲ لیگ برتر و فعالیت جادوگر در این تیم را افشا کردند. اتفاقاتی از قبیل دعانویسی در این تیم و پرسیدن نام مادر بازیکنان برای چیدن ترکیب تیم با حروف ابجد نام مادر بازیکنان! تیمی که در ابتدای فصل ۶ بازی پیاپی به پیروزی رسید اما در انتها به پلی آف دسته اول سقوط کرد!(فیلم)

گزارش دوم شامل صحبت های جادوگری بود که اعتقاد داشت می تواند تیم برق شیراز را قهرمان لیگ برتر کند و فقط منچستر می تواند این تیم را شکست دهد و ادعا داشت بسیاری از نتایج فوتبال از جمله قهرمانی آلمان در جام جهانی را او رقم زده است!(فیلم)

گزارش سوم درباره تیم پاس و ماجراهای این تیم در فصل ۸۲-۸۱ بود و محسن بیاتی نیا، علی جانملکی و میثم منیعی بازیکنانی بودند که در این مصاحبه پرده از اتفاقات پاس تهران در آن دوره و فعالیت جادوگران در تیم برداشتند. بیاتی نیا در بخشی از صحبت هایش گفت تاثیر تصمیمات جادوگر در تیم به حدی بود که در یک بازی مقابل پرسپولیس سه مهاجم تیم ما هر کدام ۳۰ دقیقه به میدان رفته و تعویض شدند و توجیه آنها خسته کردن تیم حریف بود اما در نهایت نتیجه هم نگرفتیم و تیم شکست خورد!(فیلم)

 

محسن بیاتی نیا برنامه نود

میثم منیعی

نادر فریادشیران مربی سابق فوتبال در ادامه روی خط آمد و از ماجراهای جادوگری در تیم سایپا در سال های گذشته صحبت کرد. فریادشیران در صحبت های خود شخصی به نام امیر اسکندری معروف به الف.الف را جادوگر تیم سایپا معرفی کرد که برای ماندن این تیم در لیگ برتر یک خودروی زانتیا از باشگاه هدیه گرفته است. فریادشیران در صحبت های خود بهمن دهقان انتظامات وقت باشگاه سایپا را رابط ورود این جادوگر به باشگاه معرفی کرد و گفت صحبت های من آن دوره با سند و مدرک در کمیته انضباطی اثبات شد و از شکایت های وارده تبرئه شدم و الان هم حاضرم تمام حرف هایم را در دادگاه تکرار کنم و از هیچ شکایتی نمی ترسم چون سند دارم.(فیلم)

صحبت ها و ادعاهای عجیب یکی دیگر از جادوگران فوتبال گزارش بعدی بود و مکالمه تلفنی با این شخص پخش شد.(فیلم)

 بهمن دهقان که در سال‌های اخیر به عنوان دوست و وکیل علی دایی در فوتبال فعالیت می کند در واکنش به صحبت های فریادشیران روی خط تلفنی آمد و گفت بخشی از صحبت های آقای فریادشیران درست است اما بخش دیگر راطوری که خودش دوست دارد مطرح می‌کند. این که می گویند من رابط آقای اسکندری بودم اصلا صحیح نیست و خود کمیته فرهنگی باشگاه و مسئول آن این شخص را به من معرفی کردند و گفتند نفسش حق است و می تواند کارشناسی کند و به تیم کمک کند. در آن زمان که فصل ۸۳-۸۲ بود من این مطلب را به آقای مایلی کهن منتقل کردم و ایشان گفتند به این مسائل اعتقاد ندارم اما آقای فریاشیران یک مشکلی دارد، با شما بیاید و اگر مشکل ایشان حل شد من او را قبول می‌کنم. نمی دانم آقای فریادشیران این مسئله را باور داشت یا نه اما با هم به مجموعه آقای اسکندری رفتیم و مشکلش که فکر می کنم درباره سند ملک بود را مطرح کرد. شما که اعتقاد ندارید چرا به آنجا رفتید؟(فیلم)

مصاحبه با حجت الاسلام زائری پژوهشگر دینی در ادامه پخش شد و نگاه دین به بحث سحر و جادو در فوتبال مورد بررسی قرار گرفت. به اعتقاد این پژوهشگر بحث سحر و جادو هیچ ربطی به دین نداشته و کلمه دعا و دعانویسی هیچ ارتباطی با دعای واقعی که در راز و نیاز با خدا انجام می شود و در دین آمده ندارد و کاملا خلاف دین است. وی همچنین گفت ارتباط دادن نتیجه بازی به ائمه و معصومین هم صحیح نیست و اگر یک تیم بخواهد با توسل به ائمه برنده شود در مقابل تیم دیگری که همین راه را رفته به کجا می رسد؟ من حتی بعد از رسیدن به پیروزی هم مخالف تقدیر و تشکر و گذاشتن نتیجه به حساب ائمه معصومین هستم.(فیلم)

دوربین مخفی نود و گفت و گو با یکی دیگر از جادوگران و مراجعه به او برای نتیجه گیری در فوتبال در ادامه پخش شد.(فیلم)

جادوگری برنامه نود

گفت و گو با رضاییان مدیرعامل اسبق تیم فولاد درباره جادوگری که گفته بود تیمش را قهرمان می کند پخش شد.(فیلم)

گفت و گو با حمید علیدوستی و محمد انصاری در شهر کتاب آیتمی بود که به مناسبت هفته کتاب و کتاب خوانی پخش شد.

حمید علیدوستی محمد انصاری برنامه نود

تجربه ها و مشاهدات مردم و مخاطبان نود از وجود جادوگری در فوتبال بخش بعدی بود که پخش شد.(فیلم)

برنامه نود

عبدالله سمامی عضو کمیته اخلاق فوتبال روی خط تلفنی آمد و گفت من از برنامه بسیار خوب امشب شما ممنونم و حتما از این موضوع استفاده می کنیم اما کمیته اخلاق به تنهایی قادر نخواهد بود برای برچیدن این موضوع اقدام کند و نیاز به همراهی رسانه‌ها، باشگاه‌ها و کمیته‌های فرهنگی باشگاه‌ها دارد. در مباحث قضایی نیاز به بحث اثبات داریم، بسیاری از افرادی که در برنامه نود به آنها اشاره شده وقتی در کمیته اخلاق حاضر می شوند نمی توانند حرفشان را بنویسند و گواهی کنند و در مقابل چنین چیزی بایستند و همکاری خودشان را ادامه بدهند در این زمینه مشکلاتی داشتیم ولی تعدادی از آنها هم اطلاعات خوبی به ما داده‌اند. در رابطه با این پرونده‌ها با علی عباسی مدیر عامل باشگاه سیاه جامگان چنین برخوردی داشتیم و او را محروم کردیم اما تا زمانی که نتوانیم چیزی را به اثبات برسانیم نمی‌توانیم برخوردی کنیم.

پیش بازی استقلال  - سیاه جامگان  و چند مسابقه خاطره انگیز استقلال در مشهد به بهانه بازی هفته آینده دو تیم در ادامه به پخش رسید.(فیلم)

از نود تا نود با مرور حواشی هفته گذشته فوتبال کشور پخش شد و شامل خبرهای زیر بود:
مهرداد قنبری که این فصل به گسترش فولاد پیوسته بود مانند فخرالدینی و تیموریان از تیم کنار گذاشته شد
ساناک به عنوان دستیار شفر در استقلال مشغول شد
رده بندی جام شهدا و برتری پدیده در ضربات پنالتی مقابل پارس جنوبی
رونمایی از البسه جدید تیم ملی برای جام جهانی در اسفندماه
شکست رسانه ورزش در بازی بزرگداشت منصور پورحیدری مقابل پیشکسوتان استقلال

گل‌ها و نتایج هفته دوازدهم لیگ دسته اول آخرین بخش نود این هفته بود که در جدول پخش قرار گرفت.

روزنامه های ورزشی سه شنبه مرور شد که اکثر آنها به حادثه زلزله کرمانشاه واکنش نشان داده بودند.

با پخش آخرین آمار نظرسنجی برنامه این هفته نود ساعت ۲:۰۳ بامداد سه شنبه به پایان رسید. در انتهای این برنامه با شرکت یک میلیون و ۵۴۷ هزار نفر در نظرسنجی، ۲۸،۶ درصد اعلام کردند ترجیح می دهند تیم ایران در جام جهانی با روسیه همگروه شود، ۱۵،۵ درصد آرژانتین و ۱۳،۶ درصد لهستان را انتخاب کردند.

نظرسنجی نود

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس