سینما نمایه

در ادامه «تجاری سازی» تئاتر، کارگردانی که کار خود را با تئاتر مسجدی و مذهبی آغاز کرده بود، قصد اجرای نمایش موزیکال الیور توئیست را دارد!

به گزارش مشرق، طی سال‌های اخیر ابعاد فرهنگی تئاتر حرفه‌ای در ایران کمرنگ شده و بیشتر جنبه تجاری پیدا کرده است. استفاده از بازیگران مشهور سینما، یکی از نشانه‌های چنین رویکردی است.


متأسفانه حسین پارسایی که پیش از این به عنوان یکی از چهره‌های تئاتر مذهبی و دفاع مقدسی شناخته می‌شد نیز به چنین جریانی پیوسته است.

به طوری که وی از نمایش‌هایی چون «بانوی آب و آینه» و «این فصل را با من بخوان» ابتدا به مدیریت شبکه نمایش خانگی رسید و در دوران وی، این شبکه شاهد انتشار نازل‌ترین سریال‌ها بود و سپس به تئاتر تجاری پیوست.


کارگردانی که خاستگاهی ارزشی دارد، به جای پرداختن به موضوعات بر زمین مانده در عرصه تئاتر، متنی تکراری و غیرضروری را برای اجرا انتخاب کرده است.


پارسایی درحالی قصد اجرای نمایش «الیور توئیست» را دارد که این داستان بارها در قالب‌های مختلف فیلم و سریال و انیمیشن و نمایش اجرا شده است.

البته حضور بازیگران مطرح سینما و همچنین انتخاب قالب موزیکال برای این نمایش، حاکی از جنبه تجاری و اقتصادی غلیظ این نمایش دارد.

منبع: کیهان

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس