دیدار دانشجویان با رهبر انقلاب

حضرت آیت الله خامنه‌ای با اشاره به دشمنی‌های مکرر دولت امریکا افزودند: الان هم برای خراب کردن نتیجه مذاکرات هسته‌ای یعنی برجام نهایت خباثت را به‌عمل می‌آورند.

 به گزارش مشرق، حضرت آیت الله خامنه‌ای رهبر معظم انقلاب اسلامی صبح امروز (پنج‌شنبه) در دیدار پرشور هزاران نفر از دانش آموزان و دانشجویان، نسل جوان را پیشرو و پیشرانِ جامعه خواندند و تأکید کردند: این نسل خوش‌استعداد و خوش‌فهم، بی‌تردید ایران عزیز را با عبور از موانع و سختی‌ها به نقطه مطلوب خواهد رساند؛ البته تحقق این هدف درخشان، نیازمند «شناخت دشمن اصلی و خبیث ملت ایران یعنی امریکا»، «علم‌آموزی و کار و تلاش» و «تقویت ارتباط با پروردگار» است.


در این دیدار که در آستانه یوم‌الله ۱۳ آبان روز ملی مبارزه با استکبار جهانی برگزار شد، حضرت آیت الله خامنه‌ای با تجلیل از شور جوانی و قدرت تحلیل نسل جوان افزودند: طبیعت جوان، تحرک و پیشروی است اما این خصوصیت در کشور ما به سنّ نوجوانی نیز رسیده است.


ایشان با اشاره به نمونه‌هایی از این واقعیت شورآفرین در مراحل قبل و بعد از پیروزی انقلاب اسلامی، گفتند: در حوادث انقلاب، نوجوانان همپای جوانان وارد میدان مبارزه شدند و چنان در مقابل خباثت رژیم طاغوت ایستادند که روز ۱۳ آبان ۵۷ را به نام خود ثبت کردند.


رهبر انقلاب اسلامی، حضور شجاعانه در صحنه‌های دفاع مقدس را به‌عنوان نمونه‌ای دیگر یادآور شدند و افزودند: نوجوانان در جنگ تحمیلی همچون مردان کارآمد و رشید جنگیدند و غوغا کردند.


حضرت آیت الله خامنه‌ای، نسل نوجوان و جوان کنونی را برخوردار از همان امتیازات و ویژگی‌های جوانان نسل انقلاب و دفاع مقدس دانستند و گفتند: بر اساس اطلاعات دقیق، امروز جوانان و نوجوانان ما در بخش‌های مختلف حتی بهتر از جوانان نسل‌های قبل، مسائل را تحلیل، و عمل می‌کنند.


رهبر انقلاب اسلامی با اشاره به تلاش‌های دشمنان برای انحراف نسل‌های جوان با روش‌هایی همچون ترویج فحشا، مواد مخدر و بازی‌های گمراه‌کننده رایانه‌ای، افزودند: با وجود همه این دشمنی‌ها، نوجوانانِ دهه‌ی هشتادی که نه امام و انقلاب را دیده اند و نه دفاع مقدس را، امروز مفاهیم اساسی انقلاب را با همان روشن‌بینی و اقتدار جوانِ فهیم اول انقلاب، دنبال می‌کنند.


ایشان با تأکید بر اینکه دشمنی‌های زورگویان جهانی تاکنون هیچ تأثیری نداشته و آنها نتوانسته‌اند هیچ غلطی بکنند، گفتند: بچه‌های عزیز من، شما نسلی هستید که خواهید توانست با فائق شدن بر ترفندهای دشمن و عبور از موانع و سختی‌ها، این کشور را به نقطه اوج و به آرمان‌های اسلامی و آرزوهای بزرگ ملت برسانید، البته تحقق این هدف چند شرط دارد.


رهبر انقلاب اسلامی در تبیین ضرورت دشمن‌شناسی به عنوان شرط اصلی تداوم مسیر تحقق اهداف نظام و ملت خاطرنشان کردند: امریکا به‌معنای واقعی کلمه، دشمن خبیث و اصلی است و این حقیقت نه از سر تعصب و نگاه بدبینانه بلکه ناشی از تجربه، فهم درست مسائل و دیدن واقعیات میدان است.


حضرت آیت الله خامنه‌ای با اشاره به سخنان اخیر رئیس‌جمهور امریکا مبنی بر تروریست‌بودن ملت ایران، افزودند: این حرف ابلهانه نشان می‌دهد امریکایی‌ها نه فقط با رهبری و دولت ایران دشمنند بلکه با اصل وجود ملتی که خستگی‌ناپذیر در مقابل آنها ایستاده، خصومت و کینه‌ورزی می‌کنند.


ایشان با یادآوری سخنان چند سال قبل یکی از مسئولان امریکایی که گفته بود باید ریشه ملت ایران را از بین ببریم، افزودند: آنها قادر به درک این حقیقت نیستند که ملتی با چنین سابقه پربار تاریخی و فرهنگی را نمی‌توان ریشه‌کن کرد.


رهبر انقلاب اسلامی، خصومت عمیق امریکا با ملت ایران را موجب کوری چشمِ محاسباتی امریکایی‌ها و تکرار اشتباهات آنها دانستند و افزودند: امریکایی‌ها از روز اول پیروزی که انقلاب یک نهال باریک بود، دشمنی را شروع کردند و امروز هم که جمهوری اسلامی به درخت سرسبز و تناوری تبدیل شده، به همان توطئه‌های بی‌نتیجه ادامه می‌دهند چرا که خصومت و کینه‌ورزی، آنها را از دیدن و درک واقعیات و ارزیابی درست محروم کرده است.


حضرت آیت الله خامنه‌ای با انتقاد از کسانی که معتقدند «در مقابل امریکا، قدری کوتاه بیاییم تا دشمنی آن کم شود» افزودند: تجربیات تاریخی از جمله ماجرای دکتر مصدق نشان می‌دهد امریکایی‌ها حتی به کسانی که به آنها امید می‌بندند، رحم نمی‌کنند.


ایشان در همین زمینه افزودند: مصدق برای مبارزه با انگلیسی‌ها سراغ مذاکره با امریکا رفت و به آنها اعتماد کرد اما همین امریکایی‌ها بودند که ضد او کودتا کردند.


رهبر انقلاب در جمع بندی این بخش از سخنانشان تأکید کردند: امریکایی‌ها حتی به امثال دکتر مصدق هم راضی نمی‌شوند، آنها نوکر، توسری‌خور و سرسپرده می‌خواهند تا مثل دوران محمدرضا پهلوی بر کشور مهم و پرمنفعت ایران حکومت کنند.


حضرت آیت الله خامنه‌ای با اشاره به دشمنی‌های مکرر دولت امریکا افزودند: الان هم برای خراب کردن نتیجه مذاکرات هسته‌ای یعنی برجام نهایت خباثت را به‌عمل می‌آورند.


رهبر انقلاب اسلامی با استناد به این واقعیات افزودند: کوتاه آمدن در مقابل امریکایی‌ها، آنها را جَری و گستاخ می‌کند بنابراین تنها راه، مقابله و ایستادگی است.


ایشان با توصیه مؤکد به دانش آموزان و دانشجویان برای فراموش نکردن دشمن اصلی یعنی امریکا افزودند: این، شرط اصلیِ تداوم مسیر خوش عاقبت آینده کشور است.


حضرت آیت الله خامنه‌ای درس خواندن و علم‌آموزی و کار و تلاش دانش‌آموزان و دانشجویان را شرط دیگر تحقق آینده روشن کشور برشمردند و افزودند: درس‌خواندن و علم‌آموزی باید به ارزشی والا تبدیل شود.


ایشان افزودند: ارتقای سطح علمی کشور، قدرت مواجهه با دشمنی‌ها و عبور از امواج سخت طوفانی را افزایش می‌دهد، موجب استحکام درونی بیشتر ایران می‌شود و تحقق آرزوهای بزرگ ملت را ممکن می‌سازد.


«تقویت ارتباط با خدا» توصیه مؤکد دیگری بود که رهبر انقلاب اسلامی خطاب به نوجوانان و جوانان بیان کردند و افزودند: دلهای نورانی و پاک شما، جلب لطف و فضل الهی را آسان‌تر می‌کند، قدر این نعمت را بدانید.

منبع: دفتر مقام معظم رهبری

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

نظرات

 • انتشار یافته: 18
 • در انتظار بررسی: 0
 • غیر قابل انتشار: 6
 • IR ۱۳:۱۱ - ۱۳۹۶/۰۸/۱۱
  20 14
  ان شااله سیزدهم ابان امسال هم میایم و شعار مرگ بر آمریکامون رو تکرار میکنیم. ولی اونایی که به آمریکا اعتماد کردن الان چه رویی دیگه دارن جلوی ملت؟ 13 آبان کجا میرن؟
  • IR ۱۸:۱۸ - ۱۳۹۶/۰۸/۱۱
   2 6
   13 آبان میرن تو سوراخ موش
 • زهرا احمدپور IR ۱۳:۱۳ - ۱۳۹۶/۰۸/۱۱
  14 16
  سالهاس که 13 آبان و مرگ ایران هستند و باز هم خواهند بود/ اما اونایی که تازه اومدن رو کار و اعتماد بیجا کردن به آمریکا زودگذرن فقط باعث قویت کردن انگیزه ملت شدن بر علیه آمریکا و مذاکره با امریکا
 • بصیر باشیم IR ۱۳:۱۸ - ۱۳۹۶/۰۸/۱۱
  25 11
  هر کی حرف ولی فقیه رو گوش نکرد چوبش رو خورد. رهبری گفتن مذاکره با آمریکا آخرش خسارت هست و اونها رو حرفشون وای نمیاستن. ولی بعضی ها گفتن نه ما بلدیم یا گفتن امضای میگیریم که نزنن زیرش! حالا خودشون اومدن میگن آره نمیشه اعتماد کرد!!!!!!!!!!! 4 سال وقت کشور رو گذاشتن تا بگن آره رهبری راستگو هست و آمریکا دروغگو. ای لعنت به این حماقت
  • IR ۱۵:۳۰ - ۱۳۹۶/۰۸/۱۱
   9 14
   احسنت
 • مسعود IR ۱۳:۵۰ - ۱۳۹۶/۰۸/۱۱
  9 11
  مرگ بر امریکا ؛ دشمن اصلی ما امریکاست .
  • US ۱۶:۰۸ - ۱۳۹۶/۰۸/۱۱
   20 11
   من از آمریکا دل خوشی ندارم چون باعث کودتاهای مختلف در کشور ما شد ولی بدان دشمن اصلی ما روسیه است که هزار برابر بدتر از آمریکاست .
 • US ۱۴:۲۸ - ۱۳۹۶/۰۸/۱۱
  7 21
  جانم فدای رهبرم. کی میشه جونم رو فداش کنم
 • فدای رهبر عزیزم FR ۱۵:۵۶ - ۱۳۹۶/۰۸/۱۱
  11 18
  فدای رهبر عزیزم
 • فدای رهبر عزیزم FR ۱۵:۵۶ - ۱۳۹۶/۰۸/۱۱
  7 13
  خودمو ناموسم فدای این کشور و این نظام. فدای خانواده شهدا بشم
 • فدای رهبر عزیزم FR ۱۵:۵۶ - ۱۳۹۶/۰۸/۱۱
  9 17
  عشق به ولایت در خون ما ایرانی هاست
 • فدای رهبر عزیزم FR ۱۵:۵۶ - ۱۳۹۶/۰۸/۱۱
  8 11
  مشرق دمت گرم
 • سید IR ۱۸:۱۳ - ۱۳۹۶/۰۸/۱۱
  2 8
  رهبرمان راست میگوید آمریکایی ها میخواهند ما برجام را نقض نکنیم. ولی ما این کار را نمیکنیم. امریکایی ها باید این آرزو را به گور ببرند.
 • کاظم IR ۱۸:۲۰ - ۱۳۹۶/۰۸/۱۱
  2 6
  درود بر رهبر بادرایتمان که متوجه حیله امریکایی ها شدند
 • تازه مسلمان نروژی مقیم ایران IR ۲۱:۲۹ - ۱۳۹۶/۰۸/۱۱
  1 5
  مشرق نیوز عزیز از پیج من در اینستاگرام دیدن کنید خوشحال میشوم
 • IR ۲۱:۵۱ - ۱۳۹۶/۰۸/۱۱
  1 3
  باید دید مرد عمل چه کسی هست؟ و مردم باید در انتخابات به افراد شجاع و مرد عمل رای بدهد
 • فرزاد IR ۰۲:۳۹ - ۱۳۹۶/۰۸/۱۲
  4 3
  اگر تاريخ دويست سأله اخير ايران مطالعه بكنيد ميفهميد كه كشور های انگلیس وآمریکا و روسیه و عراق و ترکیه و .... چقدر از خاك مملكت ما را به تاراج بردند
 • ل نو IR ۰۲:۳۹ - ۱۳۹۶/۰۸/۱۲
  4 3
  چه آمريكا وچه روسيه واقع بين نیستند و نمیخواهند قدرت مهم و برتر ایران را ببیننند

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس