کد خبر 793932
تاریخ انتشار: ۱۰ آبان ۱۳۹۶ - ۱۸:۵۷
منتجب نیا

قائم مقام حزب اعتماد ملی با بیان اینکه اسلام به شدت با انواع جبرها برای بشریت مقابله کرده است، گفت: امامان معصوم ما همواره پاسدار حریت و آزادی بودند.

به گزارش مشرق، حجت‌الاسلام رسول منتجب‌نیا قائم مقام حزب اعتماد ملی عصر امروز (چهارشنبه) در سومین کنگره حزب آزادی در کانون توحید تهران ضمن تسلیت ایام اربعین حسینی اظهار داشت: آزادی، قدرت و حق انتخاب، همزاد انسان و جزو فطرت او است.

وی افزود: برخی‌ها دین را به عنوان یک امر سنگین بر خود و جامعه تحمیل می‌کنند در حالی که پیامبران مبعوث شدند تا این سنگینی‌ها را بردارند و آسایش و رفاه را به مردم هدیه کنند. البته امامان و معصومان همواره پاسدار حریت و آزادی بودند که این در کلام امیرالمؤمنین مشهود است.

قائم مقام حزب اعتماد ملی اکراه و اجبار را نقطه مقابل آزادی عنوان و تأکید کرد: اسلام به شدت با انواع جبرها مقابله می‌کند. بنابراین هیچ جبری برای بشریت جایز نیست.

منتجب‌نیا با اشاره به استبداد در حاکمیت‌ها خاطرنشان کرد:‌ استبداد به خودرأیی یک فرد یا حاکم آغاز می‌شود بنابراین هر نوع استبدادی حتی در قالب اسلام و مذهب نیز محکوم است. به قول مرحوم نائینی بدترین استبداد، استبداد دینی است.

وی جهل و نادانی مردم، پیروی کورکورانه و بدون دلیل، نفوذ و اختیار مطلق حاکمان، القای اختلاف بین امت و ملت، در اختیار گرفتن اموال عمومی در به کارگیری و سرکوب مردم، ارتکاب استبداد را از نشانه‌های استبداد در نگاه مرحوم نائینی عنوان کرد.

قائم مقام حزب اعتماد ملی همچنین، احساس حقارت در افراد مستبد و دیکتاتور، خود بزرگ بینی، وجود اطرافیان متملق و چاپلوس، فقدان روحیه نقادی، فاصله گرفتن حکومت از مردم، پاسخگو نبودن مسئولان، دائمی بودن مسئولیت و مرزبندی‌های غلط و غیر اصولی عوامل از بین بردن آزادی و حریت دانست.

منتجب‌نیا در پایان اظهار امیدواری کرد: ان‌شاءالله که جامعه ما هرگز مسیر استبداد و دیکتاتوری را طی نکند و جامعه آزاد و سربلند باشد.

منبع: فارس

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس