رحیم پورازغدی

آنچه در زیر می‌خوانید، گزیده‌ای از سخنرانی تفصیلی استاد حسن رحیم پورازغدی در همایش «چرایی تسخیر لانه جاسوسی» است که اوایل ماه جاری به همت بسیج دانشجویی دانشگاه صنعتی شریف برگزار گردید.

به گزارش مشرق،  پس از تسخیر سفارت آمریکا برنامه این بود که کمیته ویژه‌ای در ایران برای صدور ویزا راه‌اندازی شود تا نوکرهای خود را که در کشورمان گرفتار شده بودند فراری دهند. البته بخشی از آنها حتی در سطح وزیر رژیم طاغوت الان همین‌جا هستند و فعالیت‌های خود را انجام می‌دهند به گونه‌ای که می‌توان گفت که امروز شبکه‌های صهیونیستی و فراماسونری در تهران فعالیت دارند و در حکومت هم هستند.


یکی از دانشگاه‌هایی که برای آن تور پهن کرده‌اند همین دانشگاه شریف است. آدم دارند که نخبگان این دانشگاه را در تور اطلاعاتی و جاسوسی خود بیندازند تا این افراد به درد ملت خود نخورند.


 پس از انتشار اسناد به دست آمده در سفارت آمریکا توسط دانشجویان پیرو خط امام(ره) دیگر نگذاشتند که این اسناد منتشر شوند و شاید این خودش نیز یک توطئه است.


امیدواریم دانشجویان که آینده‌سازان این کشور هستند در این دوره از خیانت‌هایی که آمریکا به کشورمان کرده درس بگیرند و آنها نیز گزیده نشوند. ما پیش از انقلاب و چندین بار پس از انقلاب از آمریکا ضربه خورده‌ایم و متاسفانه در این ۳۸ سال نیز اسناد لانه جاسوسی را به دقت مورد بررسی قرار نداده‌ایم تا گرفتار نشویم.


اسناد به دست آمده در لانه جاسوسی می‌تواند به عنوان یک پروژه تحقیقاتی که تمام جنبه‌های اجتماعی، سیاسی، امنیتی، بین‌المللی و توطئه‌شناسی را دربر می‌گیرد مطرح شود.


آمریکایی‌ها چندین بار تلاش کرده‌اند تا با ایجاد درگیری‌های داخلی و دامن زدن به مسائل قومیتی و مذهبی و همچنین به راه انداختن دعوای بین ایران و اسلام و دعوای بین طرفدار پیشرفت و مخالف پیشرفت کشور را به چالش بکشانند. پس از پیروزی انقلاب اسلامی کاخ سفید، CIA و پنتاگون سریعا اعلام کردند که بزرگترین شکست برون‌مرزی تاریخ سیاسی آمریکا را متحمل شده‌اند. در واقع کارشناسان سیا اعتراف کرده بودند که حاضرند تمام کشورهای مستعمره این کشور را از دست بدهند اما این اتفاق در خصوص ایران و اسرائیل نیفتد چراکه کشورمان دارای ذخایر نفتی بود و از طرفی چون ما در همسایگی شوروی قرار داشتیم آنها دوست نداشتند که ایران را از دست بدهند.


در واقع آمریکایی‌ها معتقد بودند که اگر ایران از دست برود اسرائیل هم از دست می‌رود و الان این اتفاق افتاده است. واقعیت این است که ایران و اسرائیل خط قرمزهای آمریکا بوده‌اند به گونه‌ای که تا پیش از انقلاب قریب به ۱۰۰ هزار مستشار و جاسوس آمریکایی و انگلیسی در کشورمان حضور داشته‌اند.


با وجود هزاران مستشار و جاسوس آمریکایی و انگلیسی در کشورمان تمام روسا موظف بودند که به آنها گزارش بدهند و این وضعیت عزت در ایران بود. در واقع دانشگاه، نفت، ارتش، بندرگاه‌ها، رادیو و تلویزیون و گمرکات ما کاملا تحت پروژه آمریکایی‌ها بوده است.


در یکی از تحلیل‌های به دست آمده در اسناد لانه جاسوسی، آمریکایی‌ها مطرح کردند که انقلاب‌های روسیه، فرانسه و با تسامح انقلاب چین بزرگترین انقلاب‌ها بوده‌اند اما در هیچ کدام  از این کشورها جمعیتی به گستردگی جمعیت انقلاب ایران به خیابان نیامدند.


در جریان انقلاب لیبرالی فرانسه ۸۰ هزار نفر سر بریده شدند و در انقلاب روسیه نیز میلیون‌ها نفر کشته شدند. انقلاب فرانسه بعد از مدت کوتاهی به دست ناپلئون افتاد و او دوباره با اعلام امپراطوری دست به کشتار زد.


در اسناد به دست آمده در لانه جاسوسی آمریکا ۳۰ تا ۴۰ سند راجع به زبان به دست آمده، در این اسناد گفته شده که در هر کشوری که زبان کشور دیگری به صورت رسمی پذیرفته شود این کشور فرهنگ خود را کنار می‌گذارد و فرهنگ آن کشور را می‌پذیرد در واقع فرانسه، روسیه و انگلیس هر کدام زبان‌های کشورهای خود را در کشورهای مستعمره اجباری کردند و زبان انگلیسی هم در ایران اجباری شد چون ما مستعمره انگلیس بودیم البته این زبان الان هم در کشورمان اجباری است.  


غربی‌ها زبان خود را زبان تمدن و زبان جهانی شدن می‌دانستند، پس از انقلاب اسلامی سیا پروژه‌ای را در کشورمان به این منظور که حالا که ایران را از دست داده‌اند باید چه بکنند، طراحی کرد.


هیچ کس باور نمی‌کرد انقلاب اسلامی در ایران پیروز شود چون آمریکایی‌ها در کشورمان اشراف امنیتی کامل داشتند. از اسنادی که در لانه جاسوسی به دست آمده خیلی از افراد از جمله عوامل دولت موقت همچون امیر انتظام، استاندار آذربایجان و حتی برخی از افرادی که در مجلس خبرگان اول قانون را نوشتند جاسوس سیا بودند.


بعد از انقلاب حتی آمریکایی‌ها تا بیوت مرجعیت نیز نفوذ کرده بودند به گونه‌ای که چند نفر از مرجعیت با امام درافتادند. افرادی همچون سیدکاظم شریعتمداری که مقلدین زیادی هم داشت، سید صادق روحانی و قمی که در مشهد بود در مقابل امام ایستادند با این وجود امام دستور داد که آنها را حصر خانگی کنند.


کاظم شریعتمداری از قبل با ساواک و بعد با سیا ارتباط داشته و در حد کودتا علیه امام با بختیار و سلطنت‌طلب‌ها همکاری داشته است. در هر حال امام دستور داد که با آنها برخورد نشود ولی حصر خانگی شوند و دیگر فعالیت سیاسی هم نکنند.


براساس اسناد به دست آمده در دانشگاه‌های بزرگ چندین استاد جاسوس بوده‌اند و شاید برخی هم الان باشند، حتی در بین کارمندان دانشگاه‌ها هم جاسوس داشته‌اند و تشکل دانشجویی را آنها ایجاد کرده بودند.  


امروز جنگ پنج شش ساله منطقه ادامه جنگ هشت ساله ماست، جنگ هشت ساله جنگ جهانی سوم بود و امروز جنگ پنج شش ساله منطقه جنگ جهانی چهارم است اگرچه آنها در این جنگ از بمب اتم استفاده نکردند. واقعیت این است که غربی‌ها نمی‌گذارند که منطقه نفس بکشد به گونه‌ای که پس از خنثی شدن هر توطئه‌ای توطئه جدیدی را رقم می‌زنند.


تحریم‌های علیه کشورمان همواره وجود داشته و اینکه برخی‌ها می‌گویند تحریم‌ها به خاطر فعالیت‌های هسته‌ای بوده این گونه نیست، آقایان می‌گویند که اگر قرار باشد آمریکا از توافق هسته‌ای کنار بکشد اروپا که هست مسئله این است که در آن زمان هر کسی هر چیزی می‌گفت به او می‌گفتند که جنگ طلب است در هر حال هر کسی اسناد را بخواند می‌فهمد که اینها یا حماقت کردند و یا بحث نفوذ مطرح است.


آمریکایی‌ها در اول انقلاب هر کجا که می‌خواستند جاسوس داشته‌اند با این وجود سوال این است که آیا الان آنها نمی‌توانند در بین نخبگان ما جاسوس داشته باشند؟


آمریکایی‌ها از کمونیست‌ها تا مرجعیت و تجزیه‌طلب‌ها و ملی‌گراها که ضد هم بودند را در یک پروژه به کار می‌گرفتند در حالی که خودشان هم نمی‌فهمیدند. سوالی که مطرح است این است که چرا در آمریکا تقسیم قدرت براساس قومیت، دین و مذهب صورت نمی‌گیرد اگر این تقسیم‌بندی قدرت در اروپا اتفاق بیفتد کشورهای اروپایی به ۳۵ کشور تجزیه می‌شوند.


در برخی از ایالت‌های آمریکا اجازه دادند که برخی مدیران مسلمان روی کار بیایند منتهی مشروط بر اینکه رویکرد آنها مسلمانی نباشد و یا اینکه در انگلستان صادق خان مسلمان که همجنس‌باز و طرفدار همجنس‌بازی و طرفدار اسرائیل است به عنوان شهردار لندن انتخاب شده است. بحث این است که صادق خان چه ربطی به اسلام دارد در واقع اینها همه بازی و فریب است.


اگر تقسیم‌بندی قدرت در اروپا براساس مذهب و قومیت اتفاق بیفتد کشورهای اروپایی به ۳۵ کشور تبدیل می‌شوند، به عنوان نمونه می‌توانیم به جدایی‌طلبی کاتالونیا و باسک در اسپانیا اشاره کنیم و یا اینکه اگر این مبنای تقسیم‌بندی نیز در ایتالیا اتفاق بیفتد این کشور به سه کشور تقسیم می‌شود.


اگر تقسیم‌بندی قدرت در آمریکا نیز بر همین اساس صورت بگیرد هر ایالت این کشور به یک کشور تبدیل می‌شود، اظهار کرد: همین الان پنج ایالت آمریکا به دنبال تجزیه‌طلبی و استقلال هستند.


تقسیم‌بندی قدرت براساس قومیت، دین و مذهب با این هدف صورت می‌گیرد که نطفه جنگ قومیتی شکل بگیرد تا یک حاکمیت نتواند به صورت مستقل تشکیل و برای پیشرفت کشور برنامه‌ریزی کند.


اگر آنها زورشان به تقسیم‌بندی قدرت براساس قومیت، مذهب و دین نرسد می‌گویند که براساس جنسیت باید قدرت تجزیه شود.


فرح دیبا در یکی از مصاحبه‌های خود به انتقال شاه به یکی از بیمارستان‌های آمریکا اشاره کرده است، او می‌گوید که محمدرضا شاه را به دلیل ابتلای به بیماری سرطان به یکی از بیمارستان‌های آمریکا منتقل کرده بودند که در آنجا ما را در یک اتاقی که پنجره‌های آن را بسته بودند مستقر کردند اگرچه علت آن را مسائل امنیتی می‌گفتند ولی وقتی که بررسی کرده‌ایم متوجه شدیم که آنجا بیمارستان روانی‌هاست و من در اینجا به خاطر این برخورد با شاه و فرح که چند دهه به ملت خیانت کردند و نوکر آمریکا بودند غصه خوردم.


ما در کشورمان بیمارستان مناسبی نداشتیم فرح به عناوین مختلف به ساخت بیمارستان در آمریکا و یا مراکز خیریه در انگلیس کمک می‌کرد. این در حالی است که آمریکایی‌ها پس از فرار شاه او را به این کشور راه ندادند چون به دنبال این بودند که جای پای خود را در کشورمان حفظ کنند به همین دلیل به شاه گفتند که باید تا اکتبر در مکزیک بماند.


براساس پروژه‌ای که آمریکایی‌ها طراحی کرده بودند آنها به میانه‌روها و لیبرال‌های مذهبی در کشورمان دل بسته بودند با این وجود چند تیم از سیا به صورت مخفیانه به کشورمان آمدند تا با بررسی مسائل مختلف به راهکارهای لازم در این راستا که چگونه جمهوری اسلامی ایران را تسلیم کنند و یا حداقل یک حکومت دست‌نشانده را روی کار بیاورند دست یابند.


آمریکا ۳/۶ تا ۴ میلیارد دلار اجناس بنجل خود را به ایران صادر می‌کرد و در مقابل نفت ما را ارزان می‌خریدند و به جای پول آن اسلحه به ما می‌فروختند که این اسلحه‌ها هم فقط به درد خودشان می‌خورد چون ایران سگ آنها در منطقه بود؛ آمریکایی‌ها در آن زمان معتقد بودند که اگر بازار ایران نباشد صدها هزار نفر از مردم این کشور بیکار می‌شوند البته الان هم ما تعهد داده‌ایم که کارخانه‌های خودروسازی فرانسه را از تعطیلی نجات دهیم تا کارگران آنها بیکار نشوند و این اتفاق هم در سال تولید و اشتغال افتاده است در واقع ما برای انگلیسی‌ها و فرانسوی‌ها شغل ایجاد کرده‌ایم.


مگر کسی هست که نفهمد آمریکا نمی‌خواهد ما پیشرفت کنیم؟ کوروش، خشایار و داریوش پدر غرب و روم را درآورده بودند و حتی کوروش و داریوش امپراطوری غرب و روم را وادار به زانو زدن در مقابل خود کردند اما در حالی که پهلوی نوکر غربی‌ها بوده است.


برخی علما همچون علامه طباطبایی می‌گویند که کوروش ذوالقرنین است و اگر این گونه باشد ما باید افتخار کنیم. هخامنشی‌ها تا شمال مصر و آتن رفتند و در واقع امپراطوری غرب و روم را متلاشی کردند اگرچه اسکندر آمد و انتقام آنها را گرفت و صد سال بر ایران حکومت کرد.


در اسناد لانه جاسوسی آمده است که باید ایران را در برابر اسلام معرفی کنیم یعنی انتخاب کنیم که ایرانی هستیم یا مسلمان؟ دانشمندان بزرگی همچون خوارزمی، خواجه نصیر و ابوریجان و بسیاری از اکتشافات و اختراعات مربوط به بعد از اسلام در ایران هستند.


ما به تاریخ خود افتخار می‌کنیم و حتی امیدواریم که کوروش همان ذوالقرنین باشد، معیار ما انسان بودن و حق محور بودن است حال این فرد حق‌مدار می‌خواهد آمریکایی- آفریقایی و یا آسیایی باشد. در واقع در اسلام هیچ نژادی نژاد برتر و یا نژاد بدتر نیست و به لحاظ ارزشی نیز نژاد افتخاری برای مسلمانان محسوب نمی‌شود.


در اسناد به دست آمده در لانه جاسوسی بر مسئله ایجاد شکاف قومیتی و شکاف مذهبی به ویژه بین شیعه و سنی و ایجاد دعوای ایران و اسلام تاکید شده چراکه بزرگترین تمدن تاریخ تمدن ایرانی اسلامی است و بعد از ورود اسلام به ایران هزاران نابغه تربیت شده‌اند.


پس از پیروزی انقلاب اسلامی آمریکا برای اینکه انقلاب را ساقط کند پیش‌بینی کرده بودند که اعتصابات کارگری و دانشگاهی در کشورمان به راه بیفتد و کارخانجات تعطیل شوند، آمریکا در راستای اهداف خود به گونه‌ای عمل کرد که ابتدا صادرات نفت در کشورمان سقوط کرد و بعد متوقف شد و این اقدام میلیاردها دلار هم به کشورمان خسارت وارد کرد با این وجود می‌توان گفت که تحریم کشورمان از سال ۵۸ شروع شده است.


جنگ تحمیلی پس از فتح لانه جاسوسی اتفاق افتاده است اما در اسناد به دست آمده در لانه جاسوسی در مورد حمله عراق به کشورمان نیز بحث شده است، سوال این است که کدام یک از پروژه‌هایی که آمریکا از ابتدای انقلاب علیه کشورمان اجرا کرده الان در دست اجرا نیستند واقعیت این است که ما بارها از آنها گزیده شده‌ایم.


اعتقاد آمریکایی‌ها بر این بوده که باید لیبرال‌های مذهبی در ایران تقویت و در مقابل افراطیونی که تنها به حرف امام خمینی گوش می‌داده‌اند مهار شوند.


در اسناد به دست آمده تاکید شده است که اگر آمریکا ایران را از دست بدهد ۱۸ تا ۲۰ میلیارد دلار نفت کشورمان را از دست می‌دهد به همین دلیل آنها به لیبرال‌های مذهبی امید داشتند.


یکی از اهداف آمریکایی‌ها پس از پیروزی انقلاب اسلامی این بوده که برای بازگشت به کشورمان دست به انقلاب‌زدایی بزنند، در CIA آمریکا دانشگاه شکنجه، کودتا و انقلاب مخملی وجود دارد و در انگلیس نیز دکتری صلح می‌دهند به گونه‌ای که الان دو نفر از افرادی که از انگلستان دکتری صلح گرفته‌اند در کشورمان می‌آیند و در تلویزیون حرف می‌زنند و این در حالی است که دکتری صلح زیر نظر سرویس جاسوسی بریتانیا است.


امام با پیروزی انقلاب اسلامی تمام عمال ساواک را عفو کرد و سران آنها را به اعدام و زندان محکوم کردند با این وجود در حالی که خودشان در جریان انقلاب فرانسه هزاران نفر را کشته بودند برای اعدام نصیری و هویدا که یک همجنس‌باز بهایی بود جنجال راه انداختند.


ما افتخار می‌کنیم که ایرانی هستیم. برخی اعراب که بر ایران حکومت کردند جنایتکاران بنی‌امیه و بنی‌عباس بودند. در واقع عرب و عجم اگر جنایتکار باشند هر دو جهنمی هستند اما ما درود می‌فرستیم بر آن غربی، شرقی، عرب و ایرانی که خادم بشر هستند.


یکی از اهداف آمریکا پس از پیروزی انقلاب اسلامی و تسخیر لانه جاسوسی این بوده که برنامه جامعی را تهیه کنند تا براساس آن بتوانند کشورمان را کنترل کنند تا در هنگام خطر فشار لازم را به ما وارد کنند، اخیرا هم که شاهد بودیم رئیس‌جمهور آمریکا خطاب به اروپایی‌ها گفت که شما ایران را بدوشید و من فعلا جلوی شما را نمی‌گیرم در واقع هدف آنها دوشیدن ماست.


نیروی قدس، عراق و افغانستان را از حلقوم آمریکا بیرون آورد و الان می‌خواهند سپاه را مجازات کنند، در حالی که آنها می‌گویند که برجام نقض شده است اما جالب است که آقایان زیر بار نمی‌روند.


جرمی که آنها به ما نسبت می‌دهند این است که چرا قوی شده‌ایم و چرا سرنوشت شش کشور منطقه در دست کشورمان قرار دارد آنها می‌گویند که چرا ایران موشک می‌سازد و یا اینکه می‌گویند شما مخفیانه در حال ساخت بمب اتمی هستید.


آمریکایی‌ها از همان ابتدا می‌گفتند که سپاه به عنوان نگهبان سرسختانه انقلاب عمل می‌کند و هیچ محاسبه‌ای جز برای رسیدن به هدف نمی‌کند، سیا پیش‌بینی کرده بود که ایران دارای ۳۰ هزار نیروی عملیاتی می‌شود که با شجاعت برای هر عملیاتی آماده خواهند شد و حتی مرگ را برای خود یک افتخار محسوب می‌کنند. در هر حال آمریکایی‌ها در همان ابتدا مطرح کرده بودند که سپاه زیر نظر هیچ مجموعه نهاد و سازمانی نیست و فقط از خمینی دستور می‌گیرد و حتی مطرح کرده بودند که سن نیروهای آنها بین ۱۶ تا ۶۰ سال یعنی از بچه تا پیرمرد هستند.

منبع: کیهان

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس