کد خبر 793214
تاریخ انتشار: ۹ آبان ۱۳۹۶ - ۱۱:۴۵
سخنگو حشدالشعبی

بارزانی بر باقی ماندن نتایج همه پرسی اصرار دارد و منافع کردها و شهروندان اقلیم را نادیده می گیرد. بارزانی حمله نکردن نیروهای شریف پیشمرگه به نیروهای دولت مرکزی و عدم خونریزی را خیانت می داند.

به گزارش مشرق، سخنگوی حشد شعبی عراق اعلام کرد: ملت عراق انتظار سخنان دیگری از مسعود بارزانی را داشت. بنابر این گزارش، احمد الاسدی گفت ما لازم است درباره برخی از مواردی که بارزانی در سخنان خود درباره حشد الشعبی بر زبان رانده است توضیح بدهیم.

وی افزود: بارزانی بر باقی ماندن نتایج همه پرسی اصرار دارد و منافع کردها و شهروندان اقلیم را نادیده می گیرد. بارزانی حمله نکردن نیروهای شریف پیشمرگه به نیروهای دولت مرکزی و عدم خونریزی را خیانت می داند.

تلاش شد که عملیات استقرار در کرکوک مسالمت آمیز باشد و خونی در آن ریخته نشود و این به میزان زیادی حاصل شد. بارزانی عدم خونریزی و اطاعت از فرمانده کل نیروهای مسلح عراق را خیانت می داند.

الاسدی تاکید کرد: بارزانی گفته است که نیروهای آمریکایی تانکهای آبرامز به تروریست‌ها که به کرکوک و دیگر مناطق یورش بردند داده است و مشخص می شود تانکهای آبرامز متعلق به لشگر نهم ارتش عراق است و اینجا بارزانی ارتش عراق را تروریسم معرفی می کند.

حشد الشعبی، پلیس و نیروهای مبارزه با تروریسم تانک آبرامز ندارند و این تانکها منحصرا در اختیار ارتش عراق است. وی بیان کرد: حشد شعبی با نیروهای پیشمرگه در کل عملیات استقرار، درگیری نداشته است و بارزانی فقط بر حشد شعبی تمرکز کرده است گویا که این جنگ میان حشد و پیشمرگه است.

در واقع یورش یا حمله رخ نداده است و این فقط اجرای مصوبات پارلمان عراق برای استقرار نیروهای دولت مرکزی بوده است و گواه اینکه حشد شعبی با نیروهای پیشمرگه در کرکوک یا مناطق دیگر درگیر نشده است نیز نبود شهیدان یا زخمی شدگان از حشد شعبی در عملیات کرکوک است. الاسدی گفت: ارتش و پلیس عراق در معرض حمله قرار گرفتند. نیروهای دولت مرکزی حمله به پیشمرگه نکردند اما حامیان بارزانی به ارتش در مخمور و به نیروهای پلیس در شمال زمار یورش بردند.

منبع اعلام الحربی

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

نظرات

 • انتشار یافته: 9
 • در انتظار بررسی: 5
 • غیر قابل انتشار: 7
 • IR ۱۲:۴۹ - ۱۳۹۶/۰۸/۰۹
  31 48
  ترور بارزانی در دستور کار قرار گیرد از سوی خود عراقیها
 • IR ۱۳:۳۶ - ۱۳۹۶/۰۸/۰۹
  38 21
  ترور کار خودتونه.مشخص شد کی تروریسته
 • IR ۱۴:۴۰ - ۱۳۹۶/۰۸/۰۹
  35 28
  اومیخواهدکرد شیعه وسنی خونشان ریخته شود . پیشمرگه ها وطن راباخونشان داعش راباهمکاری شیعه وسنی شکست دادند امابارزانی اصرارداشت ودارد آنهابمیرند وبکشند وپسرش درآمریکا نقش پسرپادشاه رابازی کند . اومیمیرد امایادنگرفت جهان اسلام بایدمتحدباشند .
 • محمد IR ۱۵:۲۲ - ۱۳۹۶/۰۸/۰۹
  41 21
  بارزانی پست و فرصت طلبه به خاطر پول و ریاست از احساسات ناسیونالیستی کردها سو استفاده کرد وحقوق کردها را داره به باد میده.
  • IR ۰۸:۱۷ - ۱۳۹۶/۰۸/۱۰
   5 5
   دهن کثیفتو ببند.
 • IR ۱۷:۲۲ - ۱۳۹۶/۰۸/۰۹
  31 11
  بارزانی برای قدرت همه کار می کنه همه کار و شرافت برایش مهم نیست
 • اسدی IR ۱۷:۴۳ - ۱۳۹۶/۰۸/۰۹
  12 11
  از بارزانی تروریست و مزدور صهیونیستها که باداعش در ریختن خون ملتهای منطقه هم دست شد انتظار بیشتری نیست ! آیا براستی قدرت انقدر ارزش داشت که بخاطرش چندین هزار هموطن شیعه وسنی عربیتو قتل وعام کنی ! بارزانی و اطرافیانش نباید به حال خود رها بشن باید دستگیر محاکمه واعدام بشن ! بارزانی چندساله باهمکاری داعش دزدی بزرگی از پول نفت عراقی ها بافروش به اسراییل کرده بالغ بر چندین هزار میلیارد که همش مستقیم در حساب خودش و پسرشه !
 • حامد بی مخ IR ۲۱:۰۵ - ۱۳۹۶/۰۸/۰۹
  4 18
  بزار این کثیف طعنه بزنه .....کارش تمومه عزیز
 • IR ۰۹:۵۳ - ۱۳۹۶/۰۸/۱۱
  1 8
  بارزانی ناموس فروش به کردهای شریف خیانت کرد..کارش اینه

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس