محتشمی پور

عضو مجمع روحانیون مبارز گفت: اگر امام وارد عرصه مبارزه شد و رژیم شاه را مورد عتاب قرار داد مرحوم حاج آقا مصطفی هم سایه به سایه همراه ایشان بود.

به گزارش مشرق، علی اکبر محتشمی پور عضو مجمع روحانیون مبارز در همایش بزرگداشت آیت الله مصطفی خمینی گفت: انسان هایی هستند که هم حیاتشان و هم رحلت و شهادتشان دارای آثار شگرف در میان جوامع است و مرحوم حاج آقا مصطفی یکی از افرادی بود که هم حیات و هم شهادتش مبارک بود.

محتشمی پور افزود: اگر امام وارد عرصه مبارزه شد و رژیم شاه را مورد عتاب قرار داد مرحوم حاج آقا مصطفی سایه به سایه همراه ایشان بود.

 عضو مجمع روحانیون مبارز ادامه داد: اگر امام در راه هدف و اعتلای اسلام به زندان افتاد حاج آقا مصطفی هم زندانی شد و اگر امام تبعید شد حاج آقا مصطفی هم تبعید شد و اگر امام یکی از فرزندانش را از دست داد فرزند مرحوم حاج آقا مصطفی هم در جریان مبارزات سقط جنین شد.

وی با اشاره به ابعاد عبادی شهید مصطفی خمینی گفت: ‌ایشان سالی چهار بار پیاده به کربلا مشرف می شد و نیمه های شب قبل از اذان بیدار شده و مراحل تعبد خود را به جا می آوردند.

محتشمی پور با اشاره به دو جریانی که مرحوم شهید مصطفی خمینی را خوب شناختند، تصریح کرد: اولین شخص حضرت امام بود چون ایشان در دامن امام پرورش یافته بود و جریان دوم نیز رژیم شاه بود که این شخصیت را خوب شناخته بود.

 عضو مجمع روحانیون مبارز افزود: علت این امر هدف قرار دادن ایشان بود که فکر می کردند امام به دلیل کبر سن ممکن است چند صباحی زنده نباشد و فکر می کردند حاج آقا مصطفی شخصیتی است که می تواند جانشین امام باشد.

وی تصریح کرد: ساواک گزارش داده بود که امام تحت تاثیر حاج آقا مصطفی مبارزات را ادامه می دهد و اگر او را حذف کنند امام توانایی ادامه مبارزه را در نجف نخواهد داشت.

منبع: فارس

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس