کد خبر 786919
تاریخ انتشار: ۲۴ مهر ۱۳۹۶ - ۱۶:۲۲
رحیمی جهان آبادی

آمریکایی ها به دنبال نظارت بیشتر بر مراکز نظامی ایران، کنترل فعالیت‌های موشکی ایران و محدودیت فعالیت ایران در سوریه و عراق و گنجاندن آنها در برجام هستند.

به گزارش مشرق، جلیل رحیمی‌ جهان‌آبادی  در خصوص تغییر موضع آمریکا در زمینه برجام  گفت: آمریکایی‌ها بعد از بیان اظهارات ضد ایرانی و لغو برجام با هزینه بسیاری از جمله مخالفت متحدان اروپایی و شرق آسیا، عدم همکاری روسیه و غیره مواجه شدند به نوعی که موجبات انزوای آمریکا تعبیه شد. علاوه بر این فضای کارشناسی و افکار عمومی داخل جامعه آمریکا و کنگره به نفع سیاست‌های ترامپ جهت لغو یک جانبه برجام نبود.

تغییر یکباره مواضع برجامی آمریکا برای خروج از انزوا و کنترل فعالیت‌های موشکی ایران

وی با بیان اینکه آمریکایی‌ها از ابتدا به دنبال لغو برجام نبودند، افزود: ژست لغو برجام آمریکا برای فشار روانی علیه جمهوری اسلامی ایران جهت تامین مطالبات خود در قالب اصلاح این توافق هسته‌ای بود، زیرا به نظر آمریکایی‌ها برجام قراردادی است که نتوانسته بخشی از فعالیت‌های ایران چون حضور و فعالیت‌ در منطقه به خصوص سوریه و عراق، ساخت موشک را مهار کند.

رحیمی جهان‌آبادی ادامه داد: این در حالی است که آژانس بین‌المللی و کمیته نظارت بر برجام تعهد کامل ایران به توافق هسته‌ای را تایید کرده است. در حقیقت آمریکایی‌ها در بازی دو سویه برای خروج از انزوا و افزایش فشار مضاعف به ایران برای امضای قرارداد تکمیلی به دنبال اصلاح بخش‌هایی از برجام هستند که به نظر آنها پر ایراد است، البته آمریکا به دنبال نظارت بیشتر بر مراکز نظامی ایران، کنترل فعالیت‌های موشکی ایران و محدودیت فعالیت ایران در سوریه و عراق و گنجاندن آنها در برجام هستند.

منبع: خانه ملت

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس