نوبخت

موضع دولت در قبال جریان سازی‌های اخیر آمریکا برای تحمیل مذاکرات ثانویه پیرامون توان موشکی و نفوذ منطقه‌ای جمهوری اسلامی ایران فردا اعلام می‌شود.

به گزارش مشرق، محمد باقر نوبخت  در حاشیه جلسه ستاد فرماندهی اقتصاد مقاومتی؛ در پاسخ به این پرسش که مقامات آمریکایی تلاش می کنند با جریان سازی خبری و اعمال فشار، گفتگوهای ثانویه‌ای را با محوریت اروپایی ها در مورد توان موشکی و نفوذ منطقه ای جمهوری اسلامی ایران آغاز کنند، موضع دولت در این زمینه چیست؟ گفت: رئیس جمهور محترم بلافاصله پس از سخنان رئیس جمهور امریکا مواضع رسمی دولت و نظام را مطرح کردند و هیات دولت طی دو جلسه گذشته به بررسی این موضوع پرداخته است، موضع دولت در این زمینه کاملا روشن و شفاف است و فردا در جلسه هفتگی سخنگوی دولت این مواضع به صراحت بیان خواهد شد.


وی با اشاره به مسائل مطرح شده در جلسه امروز ستاد اقتصاد مقاومتی خاطرنشان کرد : در این جلسه گزارش وزارت تعاون ، کار و رفاه اجتماعی در خصوص عملکرد این وزارتخانه در حوزه اشتغال مطرح شد و با توجه به هدفگذاری ایجاد سالانه 955 هزار فرصت شغلی در قالب برنامه ششم، امسال پیش بینی شده مبلغ 10 هزار میلیارد تومان تسهیلات برای ایجاد اشتغال در شهرهای زیر 10 هزار نفر جمعیت و روستاها پرداخت شود .


نوبخت افزود: این تسهیلات از محل یک و نیم میلیارد دلار منابع اختصاص یافته از سوی مجلس و معادل ریالی این مبلغ از آورده بانکها تامین خواهد شد که آیین نامه اجرایی قانون پرداخت این تسهیلات در هیات دولت نهایی شده است.


وی از بهبود یک و نیم واحد درصدی نرخ بیکاری در تابستان امسال در مقایسه با فصل بهار و حتی تابستان سال 95 خبر داد و افزود: پرداخت 17 هزار و 900 میلیارد تومان تسهیلات از طریق نظام بانکی و اختصاص 42 هزار میلیارد تومان از محل اعتبارات خزانه دو مسیری بود که دولت برای سرمایه گذاری و تولید به کار گرفت و حاصل این سرمایه گذاری ها تحرک در بازار اشتغال بود .


رئیس سازمان برنامه و بودجه با اشاره به عقب ماندگی ایجاد فرصت های شغلی در مقایسه با جمعیت فعال کشور گفت : براساس آمار منتشر شده از سوی مرکز آمار، تعداد جمعیت فعال کشور در بهار امسال به 920 هزار نفر رسید و در مقابل 703 هزار فرصت شغلی ایجاد شده و این بیانگر آن است که هنوز 213 هزار نفر موفق به یافتن شغل نشده اند و سیاست دولت تلاش مضاعف برای جبران این عقب ماندگی است که البته کار بزرگی است و باید آمار اشتغال از متقاضیان کار پیشی بگیرد تا شاهد اثار ملموس سیاستهای اشتغالزایی باشیم.

منبع: خبرگزاری صدا و سیما

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha