حیدر العبادی نمایه

حیدرالعبادی: موضع ثابت دولت در این زمینه که متکی به قوانین و مقررات و قانون اساسی است، بر لغو نتایخ این همه پرسی و کنترل دولت بر تمامی مناطق عراق و حفظ وحدت و یکپارچگی کشور تاکید دارد.

به گزارش مشرق، نخست وزیر عراق بر لغو نتایج همه پرسی اقلیم کردستان و ادامه تلاش برای اجرای تصمیمات دولت در این باره تاکید کرد.

به نقل از شبکه خبری سومریه نیوز، حیدر العبادی روز شنبه در دیدار هیاتی از اتحاد نیروهای عراقی به ریاست صلاح الجبوری نماینده مجلس گفت: موضع ثابت دولت در این زمینه که متکی به قوانین و مقررات و قانون اساسی است، بر لغو نتایخ این همه پرسی و کنترل دولت بر تمامی مناطق عراق و حفظ وحدت و یکپارچگی کشور تاکید دارد.


وی تاکید کرد که دولت اجرای تصمیماتی را که در این باره اتخاذ کرده است، ادامه می دهد.


هیات اتحاد نیروهای عراقی نیز حمایت کامل خود را از اقدامات دولت و موضع العبادی در خصوص حفظ وحدت و یکپارچگی عراق و موارد مربوط به همه پرسی غیرقانونی اقلیم کردستان عراق و نیز تدابیر مورد نظر برای کنترل دولت فدرال بر اقلیم کردستان و مناطق مورد نزاع را اعلام کرد.


یک مقام نزدیک به نخست وزیر عراق نیز روز شنبه شرط آغاز گفت و گو با اقلیم کردستان و حل بحران ناشی از برگزاری این همه پرسی را لغو نتایج آن اعلام کرد.


با وجود مخالفت های بین المللی، منطقه ای و دولت مرکزی عراق و مغایرت آشکار با قوانین بین المللی، همه پرسی اقلیم کردستان عراق سوم مهرماه در مناطقی از شمال عراق (استان های اربیل، سلیمانیه و دهوک و مناطق مورد نزاع از جمله کرکوک و خانقین) برگزار شد.

منبع: میزان

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس