کد خبر 784276
تاریخ انتشار: ۱۸ مهر ۱۳۹۶ - ۱۲:۰۶
جنایت عربستان در یمن

صفاء عیسی، یک مادر یمنی با ابتلا به بیماری تب کلر جنین 9 ماهه خود را از دست داد.

به گزارش مشرق، با افزایش شمار قربانیان تب کلر در یمن به بیش از ۲۰۰۰ نفر، شیوع این بیماری خطرناک به مرحله تازه‌ای رسیده است. در این مرحله، حتی ممکن است جنین‌ها در شکم مادرشان به علت این بیماری کشته شوند!

صفاء عیسی، یک مادر یمنی است که برای وضع حمل جنین ۹ ماهه خود به بیمارستان بندر الحدیده رفته بود. صفاء با ۳۷ سال سن خطاب به پزشک می‌گوید: «اخیرا دردی که در شکم (معده) خود درد بی‌سابقه‌ای را حس می‌کنم. این درد روزانه بیش‌تر و بیش‌تر می‌شود!»

بعد از بررسی‌های پزشکی معلوم شد جنین در شکم وی کشته شده است! علت فوت این جنین، بیماری مادر به تب کلر بوده است! این پانزدهمین نمونه ثبت شده طی دو ماه اخیر است که جنین در شکم مادر به علت ابتلاء به تب کلر کشته می‌شود.

سازمان جهانی صلیب سرخ اخیرا هشدار داده که در یمن حدود یک میلیون نفر به بیماری تب کلر دچار شده و ۱۳ میلیون نفر نیز در معرض ابتلاء به آن در آینده نزدیک قرار دارند!

مهم‌ترین علت رشد تب کلر در یمن، فقدان آب آشامیدنی سالم است. رژیم آل سعود نزدیک به ۳۰ ماه قبل، در آغاز حمله به یمن، تمام تأسیسات‌های تصفیه آب این کشور را نابود کرد! نه‌تنها آب آشامیدنی، بلکه سوء تغذیه نیز در یمن بیداد می‌کند؛ زیرا آل سعود ضمن محاصره شدید کشور، مزارع یمنی‌ها را بمباران می‌کند.

گفتنی است تقریبا نیمی از مبتلایان به کلر یک سوم قربانیان آن را کودکان تشکیل می‌دهند. سوء تغذیه نیز برای کودکان بسیار خطرناک است؛ تعداد کودکانی که به علت سوء تغذیه در یمن درگذشته‌اند، تقریبا شش برابر بقیه کودکان متوفا در یمن است!

منبع:اعلام الحربی

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس