کد خبر 773535
تاریخ انتشار: ۲۱ شهریور ۱۳۹۶ - ۱۲:۴۸
کاخ سفید بعد از تعمیرات‎

یکی از دستیاران ارشد پیشین ترامپ می‌گوید که افراد وفادار به رئیس جمهوری پس از ترک کاخ سفید، همچنان به ترامپ دسترسی دارند.

 به گزارش مشرق به نقل از ان‌بی‌سی‌نیوز، سباستیان گورکا از دستیاران ارشد پیشین ترامپ که اخیرا از کاخ سفید اخراج شده است، در گفتگویی اعلام کرد که انتظار می‌رود به زودی تعداد بیشتری از مقامات کاخ سفید اخراج شوند.

وی در گفتگو با ان‌بی‌سی‌نیوز گفته است: «افرادی که بیش از همه در پیروزی (انتخابات)‌ ریاست جمهوری نقش داشته‌اند، آنچه که ما آن را "دستور کار بازگرداندن عظمت آمریکا" می‌نامیدیم، به آرامی منزوی می‌شوند و گاهی اوقات اخراج شده و یا از مناصب سیاستگذاری کنار گذاشته می‌شوند. ما تصمیم گرفتیم که به عنوان یک شهروند عادی می‌توانیم بهترین حمایت را از رئیس جمهوری داشته باشیم.

گورکا که پیشتر از دستیاران ترامپ در امور امنیت ملی بود همچنین پیش‌بینی کرد که تا پیش از کریسمس، و زمانی که ترامپ متوجه شود دستیاران ارشد کنونی او «توصیه‌های نادرستی به وی می‌دهند»، تغییرات بیشتری در مقامات کاخ سفید رخ دهد.

گورکا هرچند که ماه گذشته از کاخ سفید خارج شد، اما می‌گوید که مشاوران پیشین ترامپ، پس از ترک مناصب رسمی خود، همچنان به رئیس جمهوری دسترسی دارند؛ وی برای نمونه به کوری لواندووسکی، مدیر کارزار انتخاباتی ترامپ اشاره کرد. گورکا گفت که پیش از ترک کاخ سفید «من وارد دفتر رئیس جمهوری می‌شدم و به طور معمول می‌دیدم که کوری در حال گفتگو با رئیس جمهوری است».

به گفته گورکا، «برای سخن گفتن با رئیس جمهوری یا کمک به وی نیازی نیست که حتما یک منصب دولتی داشته باشید. و یک چیز درباره رئیس جمهوری، اگر به او وفادار باشید، او نیز به شما وفادار است».

این دستیار پیشین ترامپ در ادامه گفت: «من فکر می‌کنم که تقریبا تمامی تغییرات پرسنل، تغییرات عمده، توسط رئیس جمهوری انجام نشده است، این کارها توسط افراد زیر دست وی انجام شده است. من پیش‌بینی می‌کنم که شاید پیش از کریسمس، رئیس جمهوری افراد عالی‌رتبه را از دولت کنار می‌گذارد، زیر وی متوجه خواهد شد که در محاصره آن‌ها است».

منبع: تسنیم

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس