براتی و  آرمین و عرب‌سرخی

بر اساس اظهارات عضو موسس سازمان مجاهدین انقلاب، محسن آرمین و فیض‌الله عرب‌سرخی وبرخی دیگر از چپ‌های این سازمان، در دهه ۶۰ در فعالیت‌های امنیتی شرکت داشته‌اند.

به گزارش مشرق، اکبر براتی از بنیانگذاران سازمان مجاهدین انقلاب اسلامی و از مسئولان واحد اطلاعات سپاه در دهه 60، در گفت‌وگویی تفصیلی به بررسی و تحلیل اتفاقات آن دهه پرداخت و در خلال مصاحبه تنها به گوشه‌ای از عملکرد افراطی برخی چپ‌های آن زمان که در سازمان مجاهدین انقلاب اسلامی بودند، اشاره کرد و گفت  که آنها در بازجویی از گروهک‌های اول انقلاب، نقش داشته‌ و معتقد بودند باید مثل ساواک با متهمان برخورد کرد.

آنطور که آقای براتی گفته بود، فیض الله عرب سرخی، محسن آرمین و برخی دیگر از اعضای چپ سازمان مجاهدین انقلاب، در همان دوران معتقد بودند که باید مثل ساواک، از متهمان بازجویی کرد. او همچنین از انحرافات فکری و عقیدتی جریان چپ سازمان مجاهدین انقلاب سخن به میان آورد که نهایتاً این اقدامات موجب انحلال سازمان شد.

این مسئول عالی امنیتی در دهه 60، در عین حال تاکید کرده بود: البته ما خودمان در سپاه هرگز حتی یکی سیلی هم به یک نفر نزدیم. من خودم در ماجرای ضربه به منافقین در جنگلهای شمال نگذاشتم حتی خون از دماغ یک نفر بریزد.

یک روز پس از این مصاحبه افشاگرانه، فیض الله عرب سرخی و محسن آرمین از اعضای چپ سازمان مجاهدین انقلاب در گفت‌وگوهای جداگانه‌ای هرگونه مسئولیت اطلاعاتی خود در آن برهه را تکذیب و اعلام کردند هرگز بازجو نبوده‌اند.

روزنامه شرق در دو شماره به صورت مجزا به نقل از عرب سرخی و آرمین تلاش کرد تا مسئولیت‌های امنیتی و برخی اقدامات افراطی آنها را انکار کند

اما، شرق به یک مطلب هم در این باره اکتفا نکرده و امروز نیز مجددا در صفحه اول خود با انتشار تصویری بزرگ از این دو چهره چپِ دیروز و اصلاح‌طلب امروز نوشت: "دهه 60 نه در زندان‌ها بودیم نه مسئولیت اطلاعاتی داشتیم." و در ادامه گزارش خود تلاش کرد به نقل از آرمین به مخاطبین القا کند که آنها هرگز مسئولیت امنیتی و اطلاعاتی نداشته‌اند.

حالا اکبر براتی پس از چند وعده تکذیب‌های تند و تیز عرب سرخی و آرمین، دوباره مصاحبه کرده و اسناد جدیدی از برخی اقدامات و مسئولیت‌های امنیتی چپ‌های دهه 60 را افشا کرده است. این در حالی است که مسئولیت‌های امنیتی چپ‌های دهه شصت هرگز به خودی خود موضوعیت ندارد اما مسئله به برخی اقدامات افراطی و غیر قانونی این جماعت در آن مقطع بر می‌گردد.

وی در همین زمینه می‌گوید: دربحث گروه فرقان، اینها (اعضای چپ سازمان مجاهدین انقلاب) از طریق ارتباطی که آقای حمیدرضا نقاشیان با سید احمد آقا داشت، رسماً اجازه کار اطلاعاتی گرفتند و می‌خواستند بگویند ما هم هستیم. این دوستان در بازجویی گروه جنایتکار فرقان شرکت داشتند حالا چطور می‌گویند ما کار امنیتی نکرده‌ایم؟ خوب اینها بجای اینکه افتخار کنند که به کشور خدمت کرده‌اند، گذشته خود را پاک می‌کنند!

وی افزود: این چه رفتاری است؟ می‌خواهید چه کسانی را شاد کنید؟ آیا می‌خواهید آمران جلادان تروریست تهران را که اکنون در کاخ‌های شیشه‌ای خود در غرب نشسته‌اند را شاد کنید.

براتی با تاکید بر اینکه برخی چپ‌های دهه 60 از جمله عرب سرخی و محسن آرمین، در آن دوران کار امنیتی می‌کردند، تصریح کرد: من می‌خواهم آنها را در رابطه با افکارشان به چالش بکشم. آن روزی که من اعلام خطر کردم، سازمان با این روندی که طی می‌کند مانند منافقین دچار انحراف و انشعاب خواهد شد، گفتند اگر تو فکر می‌کنی این کشتی سوراخ است پیاده شو و من گفتم من که پیاده می‌شوم.

وی ادامه داد: بهزاد نبوی می‌گفت "اکبر، مرا درست شناخته و من هیچ وقت نمی‌توانم نفر دوم باشم". محسن آرمین روبروی من نشست و گفت: با وجود آیت الله راستی ما ترسی از انحراف و انشعاب نداریم و بعد دیدید که چه توهین‌هایی به آیت‌‌الله راستی کردند.

منبع: تسنیم

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس