کد خبر 767456
تاریخ انتشار: ۵ شهریور ۱۳۹۶ - ۱۶:۳۵
مرفاوی

سرمربی پیشین صبای قم گفت: با شناختی که سرمربی استقلال از تیمش دارد برکناری او درست نیست و او باید به کارش ادامه بدهد.

به گزارش مشرق، صمد مرفاوی در خصوص شروع لیگ هفدهم و بازیهای ۵ هفته اول گفت: خوشبختانه لیگ هفدهم شروع خوبی داشته است. بازیهای پرگل و تساوی های کمتر باعث جذابیت این لیگ شده است.

وی تاکید کرد: گل های زیادی در هفته های اول رد و بدل شده و اعتقاد دارم اگر تعطیلی لیگ پیش نمی آمد مطمئنا بازیها جذاب تر می شد و می توانستیم شاهد گل های بیشتری هم در این مسابقات باشیم.

مرفاوی در پاسخ به این پرسش که آیا تعطیلات ۲۱ روزه لیگ به خاطر تیم ملی می توانست کمتر از این باشد، گفت: در اینکه این تعطیلی زیاد است شکلی نیست و تیم ها از آمادگی که رفته رفته بدست می آوردند تا حدودی دور می شوند اما همه ما دست به دست هم داده ایم تا تیم ملی کشورمان درجام جهانی موفق باشد و باید  با سرمربی تیم ملی تعامل کنیم و امیدوارم که تیم ملی کشورم بتواند در دو بازی آینده هم مقابل کره جنوبی و سوریه سربلند بیرون آمده ونتایج خوبی در جام جهانی کسب کند.

وی در خصوص وضعیت حال حاضر استقلال گفت: تغییرات زیادی در این تیم صورت گرفته آگاهانه یا ناآگاهانه نسبت به فصل گذشته شرایط تیم فرق کرده است. هماهنگی این بازیکنان با یکدیگر زمان خواهد برد و اینکه بخواهیم استقلال را بعد ۵ هفته قضاوت کنیم خیلی زود است. همیشه تغییراتی که در تیم ها بوجود می آید زمان خواهد برد تا جواب بدهد. درست است که این روزها سرمربی استقلال شرایط خوبی ندارد و همانند خیلی از مربیان دیگر او هم شعار (حیا کن، رها کن) را شنیده است اما مطمئنم اگر مسئولان منصوریان را حفظ کرده و آرامش را به تیم بازگردانند با توجه به اینکه تعطیلات ۲۱ روزه را در پیش داریم سرمربی آبی پوشان می تواند با ریکاوری بازیکنانش از لحاظ روحی و روانی و اجرای تمرینات شاداب و منظم تیم را به شرایط آرمانی برگردانده و شروعی پرقدرت در لیگ داشته باشند. منصوریان می تواند با بازیکنان خوبی که در اختیار دارد روندی رو به جلو را ادامه دهد زیرا باید به این اتفاقات مثبت نگاه کرد و به سرمربی استقلال زمان داد و مطمئن باشید با اتفاقاتی که برای سایر تیم ها خواهد افتاد آبی پوشان تهرانی می توانند با چند پیروزی خود را به بالای جدول برسانند.

وی اظهار کرد: در حالی که پرسپولیس مقابل سیاه جامگان به تساوی دست پیدا کرده بود استقلال می توانست با پیروزی برابر پدیده مشهد فاصله خود را با صدرنشین ۳ امتیاز کند و مطمئن باشید اگر استقلال به خودش بیاید و بازیهای پیش رو را با موفقیت به پایان برساند خیلی زود به بالای جدول خواهد رسید.

سرمربی پیشین صبای قم در پاسخ به این پرسش که اگر به هر دلیل منصوریان از استقلال جدا شود به اعتقاد شما گزینه خارجی برای این تیم خوب خواهد بود یا یک سرمربی ایران، گفت: به اعتقاد من منصوریان باید بماند و برکناری او هیچ فایده ای برای استقلال ندارد زیرا مربی خارجی هم تا بخواهد با تیم آشنا شود، بازیکنان را بشناسد و خود را شرایط فوتبال ایران تطبیق دهد زمان زیادی خواهد برد و درست می‌شود همان سال اولی که برانکو به پرسپولیس آمد و در مجموع موفق نبود اما اعتقاد دارم اگر چنین شرایطی پیش بیاید باز هم مربی داخلی به مراتب بهتر از خارجی است.

مرفاوی در خصوص مصاحبه ای که چند روز پیش انجام داده بود و گفته بود منصوریان به سال ۱۴۰۲ کاری نداشته باشد، گفت: صحبت های من کمی دستخوش تغییرات شد. منصوریان گفته بود که تا سال ۱۴۰۲ می توانیم یک استقلال قدرتمند داشته باشیم. من در مصاحبه ام گفته بودم که بهتر است سرمربی استقلال تمرکزش را بر روی بازیهای این فصل قرار دهد تا بتواند با کمک دستیارانش و آرامشی که در تیم حاکم می‌شود نتایج ۵ هفته اول را جبران کرده و با پیروزی هایی که بدست می آورد خود را به بالای جدول برساند تا کسی او را زیر سئوال نبرد اما.

وی در پاسخ به این پرسش که شما به منصوریان هشدار داده بودید ادبیات خود را عوض کند، گفت: متاسفانه برداشت بدی از صحبت من شد و اینطور تلقی شده بود که من به سرمربی آبی پوشان بی احترامی کرده ام اما چنین چیزی صحت نداد و من  تنها از منصوریان خواستم که منطقی تر و پخته تر صحبت کند تا انشاالله بتواند تمرکزش را بیشتر بر روی موفقیت استقلال بگذارد تا هم خودش از این شرایط بحرانی بیاید و هم حمایت هواداران را در پیش داشته باشد تا نتایج قابل قبولی کسب کرده و آرام آرام به صدر جدول نزدیک شود.

سرمربی پیشین  صبای قم در پاسخ به این سئوال که آبی پوشان در ۵ هفته اول لیگ تنها ۴ امتیاز کسب کرده اند و آیا می توانند بازگشت دوباره به بالای جدول داشته باشند، گفت: همیشه باید امیدوار باشیم. هنوز هیچ اتفاقی نیفتاده است تا پایان لیگ زمان زیادی باقی مانده و اتفاقات زیادی برای تیم ها رخ خواهد داد و من مطمئن هستم استقلال می تواند از این اتفاقات بهره لازم را برده و به بالای جدول برسد البته این تیم نباید نگاهش به بازی تیم های دیگر باشد و هر تیمی که مقابل آبی پوشان قرار می گیرد باید محکوم به شکست باشد تا ما هر چه زودتر تیم را در بالای جدول ببینیم.

وی در پاسخ به این پرسش که آیا هنوز هم صبای قم را که تا فصل پیش سرمربی آن بودید رصد می کنید یا خیر، ادامه داد: مطمئنا همین طور است. من خبرهای این تیم را پیگیری می کنم و امیدوارم بتواند دوباره به لیگ برتر راه یابد.

مرفاوی در پاسخ به این پرسش که اگر به شما پیشنهاد دوباره سرمربیگری صبای قم را بدهند به این تیم بازخواهید گشت، گفت: دیگر به سرمربیگری در صبا فکر نمی کنم و هرگز به این تیم باز نخواهد گشت زیرا روزهای سختی را در این تیم گذارندم.

وی در پاسخ به این سئوال که آیا از مدیران این باشگاه هنوز هم دلخور هستید یا خیر، گفت: هیچ ناراحتی از آنها ندارم. آنها تلاش خود را کردند تا این تیم بتواند موفق باشد و من هرگز از آنها گله نکردم اما خوشحالم که این روزها این تیم اسپانسر پیدا کرده و رفته رفته شرایط مالی اش خوب می‌شود.

مرفاوی در پاسخ به این پرسش که آیا از صبای قم طلبکار هستید یا خیر، تصریح کرد: من دو فصل از این تیم طلبکار هستم و هنوز نتوانسته ام مطالباتم را دریافت کنم.

وی در پاسخ به این سئوال که آیا رقم مطالبات شما به یک میلیارد تومان می رسد یا خیر، گفت: صبا آنقدر پولدار نبود که من یک میلیارد از آنها طلبکار باشم و امیدوارم هرچه زودتر بتوانم مطالباتم را از این باشگاه دریافت کنم.

مرفاوی در پایان و در خصوص درگذشت ایرج باباحاجی یکی از خبرنگاران زحمتکش عرصه فوتبال ایران نیز گفت: به خانواده اش تسلیت می گویم. او یک خبرنگار دوست داشتنی، فعال و خوشرو بود و از زمانی که او را شناختم هیچ مشکلی با او نداشتم خصوصا که در سال گذشته او با ما ارتباط خوبی در صبای قم داشت و زحمات زیادی برای ما کشید. حتی زمانی که من از صبا بیرون آمدم و حتی دوستان نزدیکم به من زنگ هم نمی زدند او با من در ارتباط بود و رابطه ما اینقدر صمیمی شد که بعضی اوقات وقتی او زنگ نمی زد من تماس می گرفتم و جویای حالش می شدم و باید بگویم روز سه شنبه آخرین تماسی بود که با یکدیگر داشتیم و من وقتی دیدم که دو روز با من تماسی نداشته شماره او را گفتم و متاسفانه کمی دیر به او زنگ زده بودم زیرا دقایقی قبل از تلفن من، او دار فانی را ودا گفته بود و من هنوز در شوک درگذشت او هستم و باور ندارم ایرج باباحاجی خندان و خوشرو از میان ما رفته باشد.

منبع: مهر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس