ترامپ

توئیت رئیس جمهور آمریکا بار دیگر جنجال آفرید و در تازه‌ترین توئیت، وی از برچیده شدن مجسمه چهره‌های تاریخی طرفدار برده‌داری در شهرهای مختلف آمریکا انتقاد کرد.

به گزارش مشرق به نقل از بی‌بی‌سی، "دونالد ترامپ" رئیس جمهوری آمریکا از برچیده شدن مجسمه‌های چهره‌های تاریخی طرفدار برده‌داری از اماکن عمومی در شهرهای مختلف انتقاد کرده است.

ترامپ پنجشنبه در حساب کاربری خود در توییتر نوشت: "غم انگیز است که تاریخ و فرهنگ کشور باعظمت ما با برداشته شدن این مجسمه‌های زیبا تکه‌پاره می‌شود."

او افزود: "ما نمی توانیم تاریخ را تغییر بدهیم اما می توانیم از آن عبرت بگیریم."

رئیس‌جمهورآمریکا همچنین نوشت: "قشنگی این مجسمه‌ها و یادبودها که دارد از شهرهای ما گرفته می‌شود، جایش خالی خواهد بود و هیچ چیز جایش را نمی‌گیرد."

بحث بر سر این مجسمه‌ها پس از آن بالا گرفت که هفته گذشته راستگرایان افراطی در اعتراض به برنامه شارلوتزویل ایالت ویرجینیا برای برچیدن مجسمه ژنرال لی در این شهر جمع شدند و یکی از آنان با خودروی خود به جمعیت مخالفان کوبید و یک زن را کشت و 19 نفر را زخمی کرد.

رئیس جمهور آمریکا در واکنش به آن واقعه گفته بود که در بین کسانی که در حمایت از مجسمه ژنرال لی به خیابان آمدند "انسان‌های خیلی خوبی هم بودند."

دونالد ترامپ همچنین "همه طرف‌های" درگیر را مسئول دانست که موج گسترده ای از اعتراضات را علیه وی در پی داشته است.

منبع: تسنیم

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس