کد خبر 763111
تاریخ انتشار: ۲۵ مرداد ۱۳۹۶ - ۱۴:۱۰
سنای آمریکا نمایه

چند تن از اعضای دموکرات مجلس نمایندگان آمریکا از همکاران جمهوری‌خواه خود خواستند تا فرآیند استیضاح ترامپ را در کنگره این کشور آغاز کنند.

 به گزارش مشرق به نقل از واشنگتن‌اگزماینر، برخی از اعضای دموکرات مجلس نمایندگان آمریکا خواهان اقدام کنگره در استیضاح ترامپ شدند. این درخواست پس از آن مطرح شد که ترامپ شب گذشته با عدول از موضع پیشین خود در محکوم کردن هواداران برتری سفیدپوستان در ماجرای خشونت‌های شارلوتزویل، «هر دو طرف» ماجرا را مقصر برشمرد.

جکی اسپی‌یر عضو دموکرات مجلس نمایندگان آمریکا شب گذشته در پیامی توئیتری نوشت: «رئیس جمهوری ایالات متحده آمریکا نشانه‌های رفتاری دمدمی‌مزاج و بی‌ثباتی روانی را نشان می‌دهد که کشور را در معرض خطری جدی قرار می‌دهد. زمان اعمال متمم ۲۵‌ام قانون اساسی است». اشاره وی به فرآیند مندرج در قانون اساسی آمریکا برای استیضاح و برکناری رئیس جمهوری است.

گی‌ون مور، دیگر عضو دموکرات مجلس نمایندگان آمریکا نیز با انتشار بیانیه‌ای از جمهوری‌خواهان خواست تا فرآیند استیضاح ترامپ را آغاز کنند. در بیانیه مور آمده است که «همانگونه که بار دیگر شنیدیم، دونالد ترامپ از کسانی که مسئول شورش مرگ‌بار شارلوتزویل بودند دفاع کرد و از سویی گروه‌هایی همچون کوکلاس‌کلان‌ها و نئونازی‌ها مورد تمجید قرار گرفت، زمان آن فرا رسیده است که جمهوری‌خواهان و دموکرا‌ت‌ها اختلافات سیاسی و مباحث فلسفی خود را برای یک آرمان بالاتر کنار بگذارند».

پیشتر نیز براد شرمن، عضو دموکرات مجلس نمایندگان آمریکا در مقاله‌ای با متهم کردن ترامپ به کارشکنی در مسیر عدالت و دخالت در تحقیقات جاری دولت فدرال درباره مداخله روسیه در انتخابات سال ۲۰۱۶ این کشور خواهان استیضاح وی شده بود.

منبع: تسنیم

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس