امیر حاتمی

وزیر پیشنهادی دفاع در دیدار با نمایندگان فراکسیون ولایی مجلس برنامه‌های خود برای تصدی پست وزرات دفاع را تشریح کرد.

 به گزارش مشرق، امیر سرتیپ امیر حاتمی وزیر پیشنهادی دفاع در نشست با نمایندگان عضو فراکسیون ‌ولایی مجلس اظهار داشت: از جوانی وارد عرصه دفاع شده و در مسئولیت‌های فرماندهی‌ یگان‌های ارتش در مناطق عملیاتی شمال غرب و غرب کشور، معاون اطلاعات ‌ارتش جمهوری اسلامی ایران، معاون نیروی انسانی ستاد کل نیروهای مسلح، جانشین‌ رئیس ارکان و امور مشترک نیروهای مسلح و جانشین وزیر دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح‌ در دولت یازدهم انجام وظیفه کرده‌ام.

وی با اشاره به برخی از سوابق خدمتی خود، افزود: ‌بعد از حمله آمریکا و متحدینش به افغانستان و عراق که در مسئولیت معاون اطلاعات ارتش قرار داشتم با برنامه ریزی چندین رزمایش بزرگ در شرق و غرب کشور توانستیم آمادگی‌های لازم را برای مقابله با تهدید احتمالی نظامی علیه کشور ایجاد کنیم.

‌وزیر پیشنهادی دفاع با اشاره به فعالیت ۱۰ ساله در ستاد کل نیروهای مسلح در جایگاه‌های مختلف، تصریح کرد: با توجه به مسئولیت‌هایی که داشته‌ام آشنایی کامل با نیازهای نیروهای مسلح دارم.

سرتیپ حاتمی با بیان اینکه حاصل تجربه و فعالیت در ستاد کل از بدو ورود به وزارت دفاع به عنوان جانشین به کار گرفتم، خاطرنشان کرد: در همان ابتدای دولت یازدهم ‌برنامه ۴ ساله وزارت دفاع‌ تدوین شد و در این چهار سال کارهای بسیار ارزرشمندی برای تقویت بنیه دفاعی و پشتیبانی از نیروهای مسلح انجام گرفت.

وی با بیان اینکه در برنامه ۴ ساله وزارت دفاع به طور ریشه‌ای  به دنبال حل مشکلات مورد نظر نیروهای مسلح بودیم، اضافه کرد: افزایش کیفیت محصولات دفاعی به وی‍ژه دقت، هوشمندی و سایر قابلیت‌های تسلیحات دفاعی و تعامل با نیروهای مسلح در چهار سال گذشته پیشرفت مطلوبی داشت.

‌وزیر پیشنهادی دفاع با اشاره به توجه ویژه به بحث آمایش صنایع دفاعی، ادامه داد: در چهار سال گذشته ‌۷ صنعت از تهران خارج و ‌۵۰  صنعت ‌نوسازی شد.

امیر حاتمی با بیان اینکه تولیدات رزم زمینی در ۴ سال گذشته بیش از ۳۲۰ درصد افزایش یافت، خاطرنشان کرد: در حوزه موشکی ‌بیش از ۱۵۰ درصد و در حوزه دریایی ۱۳۰ درصد تولیدات افزایش داشته است.

وی با برشمردن ‌شرایط ویژه منطقه خاورمیانه هشدار داد: امروز با تحولات فناورانه ‌و اقتصادی دفاعی خیلی جدی مواجهیم که در محیط منطقه در حال وقوع است.

وزیر پیشنهادی دفاع با بیان اینکه ‌از بهمن سال گذشته ‌برنامه دوم چهار ساله وزارت دفاع با هماهنگی تمامی مبادی مسئول تدوین شده است، ‌اضافه کرد: در ‌برنامه ۵ ساله ششم توسعه به دغدغه‌های نیروهای مسلح توجه شده که یکی از مبانی تدوین این برنامه چهار ساله است.

وی توجه به ‌حوزه‌های موشکی‌، هوایی، دریایی، پدافند هوایی و رزم زمینی را از اولویت‌های وزارت دفاع دانست و گفت: در حال حاضر قابلیت‌ها و ظرفیت تولید قدرت بازدارندگی در وزارت دفاع افزایش یافته است.

سرتیپ حاتمی با بیان اینکه مراحل تولید سامانه پدافندی ‌باور ۳۷۳ ‌انجام شده و قابلیت‌های آن افزایش یافته است، گفت: در حوزه رزم زمینی و مقابله با تروریسم کارهای بسیار خوبی در دستور کار وزارت دفاع قرار دارد. ‌

‌وزیر پیشنهادی دفاع با بیان اینکه نیروی انسانی محور اصلی کار در نیروهای مسلح است، افزود: در حوزه معیشت و حقوق کارکنان ‌اصلاحاتی ‌انجام شده اما هنوز نسبت به حکم قانونی فاصله داریم.

امیر حاتمی با بیان اینکه در حوزه خدمات درمانی وضعیت خوبی داریم، گفت: ‌در برنامه پیش‌بینی شده تا مناطق محروم و عملیاتی، جانبازان و معسرین در اولویت قرار گیرند.

سرتیپ حاتمی در خاتمه ضمن تأکید بر تعامل نزدیک با مجلس شورای اسلامی، وزارتخانه ها و نیروهای مسلح در جهت پیشبرد اهداف و پشتیبانی‌های دفاعی، اعلام کرد: برنامه ۴سال آینده وزارت دفاع از جامعیت برخوردار است.

در این نشست نمایندگان فراکسیون ‌ولایی مجلس با تأکید بر تقویت قدرت و اقتدارملی‌، ‌توجه ویژه به حوزه صنعت هوایی، معیشت کارکنان نیروهای مسلح به ویژه در حوزه حقوق و مزایا، ‌عنایت ویژه نیروهای مسلح به طرح شهید کاظمی، نوسازی پادگان‌ها، ‌تقویت هرچه بیشتر صنعت دفاعی نسبت به قبل در راستای آمادگی مقابله با هرگونه تهدید و دشمنی و همچنین ‌تعامل و همکاری تنگاتنگ با صنایع مختلف کشور از جمله وزارت صنعت‌، نفت‌، علوم و ... جهت تقویت هرچه بیشتر صنعت دفاعی، لزوم تعامل هر چه بیشتر وزیر با سایر وزارتخانه‌ها را خواستار شدند و حمایت و پشتیبانی همه‌جانبه فراکسیون ولایی از نیروهای مسلح و وزارت دفاع برای تقویت بنیه دفاعی کشور را اعلام کردند.

منبع: تسنیم

نظرات

 • انتشار یافته: 7
 • در انتظار بررسی: 0
 • غیر قابل انتشار: 2
 • سامانتا IR ۱۱:۳۳ - ۱۳۹۶/۰۵/۱۸
  13 0
  کشورهایی مانند عربستان پاکستان و ترکیه از حالت یک کشور مصرف کننده و کاربر محور بودن در صنایع نظامی دارن به یک کشور دانش پایه بودن در این صنعت تغییر ماهیت میدن اگر رژیم اسراییل رو هم به این کشورها اضافه کنیم بعلاوه خریدهای چند صد میلیارد دلاری این کشورها در قالب اتحادی مشترک ما شاهد یک تغییر توازن قوای جدید در منطقه بخصوص از بعد داشتن تکنولوژی های برتر که تحریم شدن هم نیست مواجه هستیم بخصوص از ده بیست سال آینده همزمان با پایان عصر نفت گران و قیمت نفت زیر 5 دلار باید در کنار خریدهای فوری برای بخش های عقب مانده بخصوص نیروی هوایی دربازه کوتاه مدت برای بازه بلند مدت ده تا بیست سال آینده روی چگونگی بزرگ کردن اقتصاد برای ایجاد فاکتور استراتژیک توان تولید انبوه که کلیدیترین فاکتور در تولید و حفظ قدرت هست فکری اساسی کرد وگرنه امروز موشک فردا لیزر پس فردا مواد فراچگال پسین فردا کوانتوم همه و همه برای کشورهایی که فقط خریدار صرف هستن آینده خوبی باقی نخواهد گذاشت!
 • IR ۱۱:۴۰ - ۱۳۹۶/۰۵/۱۸
  3 0
  آینده نظامی دنیا در فضا هست زمین دریا و هوا منهای بعد چهارم قدرت یعنی فضا فرار از واقعیت هست!...شاید باور نکنید ولی روزی بشر اسلحه ای انفرادی نیمه سنگین به دستش هست با بدنی نیمه رباتیک که گلوله اون بردی به اندازه یک موشک بالستیک داره از جو خارج وارد فضا میشه و دوباره وارد جو و زمین میشه و دشمن رو هزار کیلومتر آن طرف می زنه! و همه اینها با لجستیکی از هدایت و کنترل ارتشی از ماهواره ها و رزم ناو های فضایی رخ میده که به گلوله شلیک شده با موتور پلازمایی که انرژی خودشو از ماده و ضد ماده موجود در اطراف می گیره جان می بخشه اسلحه نیمه سنگین انفرادی بشر قرن بعد این ویژگی ها رو خواهد داشت
 • میلیتاریست IR ۱۲:۰۳ - ۱۳۹۶/۰۵/۱۸
  5 0
  باید . اس 500 ایرانی هم ساخته شود ولی یکمم به ناوگان هوایی ایران و جنگنده های رزمی توجه کنید بد نمیشه
 • IR ۱۲:۰۸ - ۱۳۹۶/۰۵/۱۸
  7 0
  در برنامه های امیر حاتمی برای وزارت دفاع افزایش توجه و اقدامات جدی برای ساخت انواع جنگنده های سنگین و نیمه سنگین برای افزایش توان هوایی ایران نیز گنجانده شده است. این امر نوید بخش روزهای خوبی برای صنعت هوایی کشورمان است.
 • IR ۱۲:۱۳ - ۱۳۹۶/۰۵/۱۸
  4 6
  موشک بالستیک قاره پیما بساز . باید به ارتش آمریکا در خاک آمریکا حمله کنیم
 • علی IR ۱۳:۰۵ - ۱۳۹۶/۰۵/۱۸
  1 3
  کلا‌تو فاز این مملکت موندم به خدا. همه اصلاح طلبا به خصوص خودم سرداردهقان رو دوست دارن. بعد روحانی خواست وزیر دفاش سپاهی نباشه یه ارتشی باشه جالب اینه که اصولگراها ازین سردارحاتمی خوششون میاد. والا موندم به خدا.
 • IR ۱۰:۴۲ - ۱۳۹۶/۰۵/۲۵
  2 0
  چرا تایید نکردی مکگه چی گفتم؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟ باوری که اولین بار نشون دادن و گفتن این باور 373 هست یه ماکت بود شبیه اس 300 اما باوری که بعدا واقعا ساخته و رونمایی شد شبیه پاتریوت بود. انشالله که سامانه باور 373 واقعا عالی و قدرتمند باشه.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده