کد خبر 757346
تاریخ انتشار: ۱۱ مرداد ۱۳۹۶ - ۱۲:۵۶
ازدواج

بر اساس جداول سرشماری سال ۱۳۹۵ حدود دو میلیون مرد هرگز ازدواج نکرده بیش از زن هرگز ازدواج نکرده در کشور وجود دارد.

به گزارش مشرق، بر اساس اطلاعات مرکز آمار ایران که از سرشماری سال ۱۳۹۵ استخراج شده است در کل کشور ۶۶ میلیون و ۴۲۱ هزار و ۹۸۹ زن و مرد ۱۰ ساله و بیشتر وجود دارند که از این میزان ۳۳ میلیون و ۵۶۲ هزار و ۶۱۲ نفر مرد و ۳۲ میلیون و ۸۵۹ هزار و ۳۷۷ نفر زن هستند و به این ترتیب ۷۰۳ هزار و ۲۳۵ مرد ۱۰ ساله و بیشتر از زنان بیشتر هستند.

همچنین اطلاعات موجود حاکی از آن است که در کل کشور ۴۲ میلیون و ۳۹۹ هزار و ۷۹۲ زن و مرد ۱۰ ساله و بیشتر همسر دارند که از این میزان تعداد ۱۱۸ هزار و ۷۴۶ مرد بیشتر از زن است. تعداد مردهای دارای همسر ۲۱ میلیون و ۲۵۹ هزار و ۲۶۹ نفر هستند و تعداد زنان دارای همسر ۲۱ میلیون و ۱۴۰ هزار و ۵۲۳ نفر هستند.

در کل کشور دو میلیون و ۷۲۸ هزار و ۱۸ نفر در شرایط «فوت همسر» زندگی می‌کنند که دو میلیون و ۳۹۸ هزار و ۹۸۷ نفر زن و ۳۲۹ هزار و ۳۱ نفر مرد هستند. به این ترتیب تعداد زنانی که پس از فوت همسر خود مجرد مانده‌اند، دو میلیون و ۶۹ هزار و ۹۵۶ نفر بیشتر از مردان‌ هستند.

همچنین مجموع زنان و مردانی که پس از طلاق همسر تنها زندگی می‌کنند معادل یک میلیون و ۱۱۱ هزار و ۸۶۶ نفر است که از این میزان ۳۹۹ هزار و ۸۴ نفر مرد و ۷۱۲ هزار و ۷۸۲ نفر زن هستند. به این ترتیب ۳۱۳ هزار و ۶۹۸ زن بیش از مرد پس از طلاق تنهایی را برگزیده‌اند.

اطلاعات مرکز آمار حاکی از آن است در کل کشور ۲۰ میلیون و ۱۵۴ هزار و ۶۲۶ زن و مرد هرگز ازدواج نکرده وجود دارد که از این میان ۱۱ میلیون و ۵۵۷ هزار و ۸۳۷ نفر مرد هرگز ازدواج نکرده و هشت میلیون و ۵۹۶ هزار و ۷۸۹ زن هرگز ازدواج نکرده‌اند. به این ترتیب تعداد مردانی که هرگز ازدواج نکرده‌اند دو میلیون و ۹۶۱ هزار و ۴۸ نفر بیش از زنان است.

منبع: ایسنا

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

نظرات

 • انتشار یافته: 4
 • در انتظار بررسی: 0
 • غیر قابل انتشار: 0
 • ناشناس IR ۱۳:۰۷ - ۱۳۹۶/۰۵/۱۱
  5 2
  شرمندتون شدن که چرا ازدواج نکردن..خخخخخ نخواستن نقش اسب گاری رو واسه اجتماع بازی کنن ...خخخخخخ
 • IR ۱۳:۴۶ - ۱۳۹۶/۰۵/۱۱
  5 0
  خداراشکرررررررر..باید ازدواج و شاغل شدن بوسیله ی مردم تحریم شود ..تا آمار مجردین و بیکارا بره بالا ..
 • IR ۱۵:۳۲ - ۱۳۹۶/۰۵/۱۱
  3 0
  مرکز آمار حاکی از آن است در کل کشور ۲۰ میلیون و ۱۵۴ هزار و ۶۲۶ زن و مرد هرگز ازدواج نکرده وجود دارد که از این میان ۱۱ میلیون و ۵۵۷ هزار و ۸۳۷ نفر مرد هرگز ازدواج نکرده و هشت میلیون و ۵۹۶ هزار و ۷۸۹ زن هرگز ازدواج نکرده‌اند. به این ترتیب تعداد مردانی که هرگز ازدواج نکرده‌اند دو میلیون و ۹۶۱ هزار و ۴۸ نفر بیش از زنان است.
 • IR ۱۵:۳۳ - ۱۳۹۶/۰۵/۱۱
  2 2
  چرت نگو مشرق مزخرف نویس. مرگ بر همه چیز واجب است و فلسه وجودی بشر با مرگ تکامل خواهد یافت

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس