موشک پاتریوت

مایک پنس معاون رئیس جمهوری آمریکا به «یوری راتاس» نخست وزیر استونی گفت: واشنگتن درحال بررسی استقرار سامانه موشک های پاتریوت زمین به هوا در این کشور حوزه دریای بالتیک است.

به گزارش مشرق، راتاس' روز یکشنبه پس از دیدار با پنس به شبکه ERR استونی گفت: درباره این مساله صحبت کردیم اما درباره زمان آن حرفی نزدیم.سامانه زمینی پاتریوت به منظور رهگیری موشک ها و هواپیماها طراحی شده است.

راتاس ادامه داد: ما درباره رزمایش های آینده (روسیه) در نزدیکی مرز استونی و اینکه آمریکا ، استونی و ناتو چگونه باید آنها را رصد کرده و اطلاعاتشان را مبادله کنند، صحبت کردیم.
پنس به اروپا سفر کرده است و پس از استونی به گرجستان و مونته نگرو می رود. او قرار است امروز (دوشنبه) با رهبران استونی، لتونی و لیتوانی دیدار کند.

در همین حال، راتاس در بیانیه ای اعلام کرد که آمریکا جایگاهی محوری در امنیت منطقه بالتیک دارد.وی افزود: موضع جمعی ناتو در بازدارندگی و دفاع در بالتیک تقویت شده و آمریکا نقشی اجتناب ناپذیر در تضمین امنیت پیرامون ما و اروپا دارد.این درحالی است که لیتوانی نیز اعلام کرده است تمایل دارد موشک های پاتریوت در اختیار داشته باشد.آمریکا اوایل ماه جاری میلادی در رزمایشی در لیتوانی از سیستم پاتریوت استفاده کرد.دفاع ضدهوایی یکی از نقاط ضعف ناتو در کشورهای بالتیک قلمداد می شود.

به نوشته تارنمای هیل، هدف از سفر پنس به لیتوانی، گرجستان و مونته نگرو «تلاش برای ارائه تضمین مجدد به متحدان ناتو در بحبوحه تهاجم فزاینده روسیه» است.

منبع: ایرنا

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس