کد خبر 754393
تاریخ انتشار: ۴ مرداد ۱۳۹۶ - ۱۱:۲۳
آل حبیب

سفیر ایران در سازمان ملل در نیویورک گفت:رویه رژیم صهیونیستی نشان می‌دهد که این رژیم هیچگاه در پی صلح نبوده و مشارکت در مذاکرات را صرفا با هدف خرید زمان و ادامه سیاست تجاوز و توسعه طلبی دنبال کرده است.

به گزارش مشرق، اسحاق آل‌حبیب سفیر و معاون نمایندگی دائم جمهوری اسلامی ایران در نیویورک روز سه‌شنبه سوم مرداد در بحث عمومی شورای امنیت با عنوان «وضعیت خاورمیانه و موضوع  فلسطین» شرکت و سخنرانی کرد.

وی در ابتدای سخنان خود بار دیگر تاکید کرد که اشغال سرزمین‌های فلسطینی توسط اسرائیل در مرکز همه بحران‌های خاورمیانه قرار دارد و هر گونه تلاشی برای تحریف واقعیت است.

آل حبیب بیان کرد: اشغالگری، تجاوزهای مکرر به حقوق فلسطینان و کشورهای دیگر و سیاست‌های توسعه طلبانه طی چند دهه گذشته ادامه داشته و به خاطر حمایت‌های آشکار دولت جدید آمریکا از این رژیم تشدید شده است.

وی گفت: رژیم صهیونیستی از سال 1948 تاکنون حداقل 14 بار همسایگان خود و دولت‌های منطقه را مورد تجاوز قرار داده و همچنان به این رفتار خود و سرکوبی خشونت بار فلسطینیان در سایه حمایت آمریکا ادامه می‌دهد و بحران اخیر در بیت المقدس و ممانعت از ورود مسلمانان به مسجدالاقصی آخرین نمونه از این اقدامات غیرقانونی این رژیم است. 

نماینده دائم کشورمان در سازمان ملل با اشاره به اینکه اسرائیل قطعنامه‌های متعدد شورای امنیت و سازمان ملل متحد را نقض کرده است و مدارک و شواهد بسیاری در ارتباط با سیاست‌های تجاوزکارانه، آپارتاید و جرایم جنگی آن رژیم در گزارش‌های سازمان ملل متحد وجود دارد، ادامه شهرک سازی‌های غیرقانونی در سرزمین فلسطینیان را نقض کنوانسیون چهارم ژنو و نمونه جنایت جنگی برشمرد.

وی افزود: رویه این رژیم نشان می‌دهد که هیچگاه در پی صلح نبوده و مشارکت در مذاکرات را صرفا با هدف خرید زمان و ادامه سیاست تجاوز و توسعه طلبی دنبال کرده است.

سفیر و معاون نمایندگی دائم ایران در سازمان ملل ادامه داد: شورای امنیت در آخرین اقدام خود در این رابطه در تاریخ 3 دی ماه 1395 قطعنامه 2334 را در مخالفت با شهرک سازی‌های رژیم صهیونیستی در سرزمین‌های اشغالی تصویب کرد، رژیم اسرائیل بلافاصله ضمن رد این قطعنامه اعلام کرد که شهرک سازی‌ها را ادامه و توسعه خواهد داد.

به گزارش فارس، آل‌حبیب در بخشی دیگر در سخنان خود سیاست‌های ماجراجویانه و تجاوزکارانه آمریکا و از جمله سرازیر کردن سیل «سلاح‌های زیبا‌ی آمریکایی» به خاورمیانه را از جمله عوامل مهم بی ثباتی و بحران در منطقه توصیف کرد و افزود: آمریکا به بهانه‌های مختلف همانند وجود سلاح‌های کشتار جمعی به این منطقه‌ها لشکرکشی کرده است، ادعاهایی که هرگز به اثبات نرسید و در مقابل منجر به ایجاد زمینه‌های افراط گرایی و تقویت گروه‌های تروریستی مانند داعش شد.

وی گفت: به راستی شورای امنیت چه زمانی می‌خواهد به مسئولیت خود در قبال حامیان گروه‌های تروریستی مانند طالبان، القاعده، داعش و گروه‌های وابسته به آن عمل کند؟

آل‌حبیب ادامه داد: در یمن کشور آمریکا و متحدانش در حال بمباران با بمب‌های خوشه‌ای هستند و ضمن محاصره این کشور جنگ زده حتی اجازه ارسال کمک‌های بشردوستانه را نمی‌دهند.

وی در پایان سخنان خود ضمن تبریک آزادی موصل از دست تروریست‌های داعش به دولت و ملت عراق گفت که این پیروزی روحیه مبارزه ضد تروریستی را نه تنها در عراق که در منطقه خاورمیانه تقویت کرد.

منبع: فارس

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس