1396040903073798311268534.jpg

طرح جنجالی ارائه شده به کنگره آمریکا در سکوت خبری رسانه‌ها خواستار اعلام جرائم و مجازات‌های سنگین برای حامیان جنبش تحریم رژیم صهیونیستی است.

 به گزارش مشرق، در حالی که شدت گرفتن تنش‌ها میان صهیونیست‌ها و فلسطینیان در روزهای گذشته حجم عمده اخبار مربوط به رژیم صهیونیستی را به خود اختصاص داده، طرح جنجالی ارائه شده به کنگره آمریکا در سکوت خبری رسانه‌ها خواستار اعلام جرائم و مجازات‌های سنگین برای حامیان جنبش تحریم رژیم صهیونیستی است.

این طرح، به نام «قانون مبارزه با تحریم اسرائیل» یا «اس ۷۲۰» که در مجلس سنای آمریکا ارائه شده در حال حاضر از حمایت ۴۲ نماینده این مجلس برخوردار است. اس‌۷۲۰، خواستار اعلام جرم علیه آن دسته از شهروندان آمریکا است که از جنبش «بایکوت، عدم سرمایه‌گذاری و تحریم اسرائیل» حمایت کنند.

این جنبش، حرکتی جهانی با هدف اعمال فشار بر رژیم صهیونیستی جهت پایان اشغال سرزمین فلسطین  و به رسمیت شناختن حق بازگشت میلیونها آواره فلسطینی است.

پایگاه «اینترسپت» در گزارشی درباره این طرح نوشته شوکه‌کننده‌ترین بخش این طرح، جرائم در نظر گرفته شده برای حمایت‌کنندگان از جنبش تحریم اسرائیل است: حداقل ۲۵۰۰۰۰ دلار جریمه مدنی و حداکثر ۱ میلیون دلار جریمه کیفری و ۲۰ سال حبس.

اینترسپت نوشته در کشورهای غربی، آزادی بیان درباره اسرائیل و فعالیت علیه این رژیم با مخالفت‌های عمده‌ای رو به رو است.

  در فرانسه، فعالان بابت پوشیدن تی‌شرت‌هایی در حمایت از جنبش تحریم اسرائیل دستگیر و بازجویی شده‌اند. انگلیس، قانون‌هایی برای اعلام جرم علیه این فعالیت‌ها به تصویب رسانده است. در آمریکا، فرمانداران ایالت‌ها درگیر رقابتی نفس‌گیر برای جلوگیری از هر گونه تحریم‌های شرکت‌ها علیه اسرائیل و حتی شهرک‌سازی این رژیم که تمام دنیا آن را غیرقانونی می‌دانند، هستند.

مجلس نمایندگان آمریکا هم طرحی موازی با مجلس سنا برای اعلام جرم جهت حمایت از جنبش تحریم اسرائیل معرفی کرده است.

منبع: تسنیم

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس