کشتی

تیم کشتی فرنگی نوجوانان ایران قهرمان زود هنگام رقابت های کشتی نوجوانان قهرمانی آسیا در تایلند شد.

رقابت‌های سه وزن دوم و پایانی مسابقات کشتی فرنگی نوجوانان قهرمانی آسیا، از صبح امروز (جمعه) در شهر بانکوک تایلند برگزار شد و میلاد رضانژاد حسینوند، محسن مدهنی و علی کبیری نمایندگان کشورمان در اوزان ۵۰، ۵۸ و ۶۹ کیلوگرم با شکست حریفان خود به دیدار فینال راه یافتند.

با توجه به کسب دو مدال طلا، سه نقره و یک برنز ایران در جریان رقابت‌های هفت وزن نخست و کسب ۵۹ امتیاز توسط نمایندگان کشورمان در روز نخست این رقابت‌ها و حضور سه کشتی گیر دیگر کشورمان در دیدار فینال مسابقات روز دوم، قهرمانی تیم‌ ‌ملی کشتی فرنگی کشورمان در این مسابقات مسجل شد.

نتایج کشتی گیران کشورمان در روز دوم این مسابقات به شرح زیر است:

در وزن ۵۰ کیلوگرم میلاد رضانژاد حسینوند در مبارزه نخست با نتیجه ۹ بر دو کشتی‌گیر  هندی را شکست داد. وی در دور بعد مقابل حریفی از کشور کره جنوبی با نتیجه هشت بر صفر به پیروزی رسید. رضا نژاد در مرحله نیمه نهایی نیز با نتیجه دو بر صفر کشتی گیر ژاپنی را شکست داد و به دیدار فینال رسید. وی در این دیدار به مصاف کشتی گیری از کشور قرقیزستان می رود.

در وزن ۵۸ کیلوگرم محسن مدهنی پس از استراحت در دور اول در دور دوم مقابل کشتی‌گیر تاجیکستانی با نتیجه هشت بر صفر به پیروزی رسید و راهی مرحله نیمه نهایی شد وی در این مرحله نیز با نتیجه چهار بر دو کشتی‌گیر ژاپنی را شکست داد و به دیدار فینال راه یافت. مدهنی برای کسب مدال طلا به مصاف نماینده کشور قزاقستان می رود.

دروزن ۶۹ کیلوگرم علی کبیری در دور اول با نتیجه ۹ بر صفر کشتی‌گیر هندی را شکست داد وی در دور دوم مقابل نماینده کره جنوبی با نتیجه هشت بر صفربه پیروزی رسید و به مرحله نیمه نهایی راه یافت. وی در این مرحله با نتیجه شش بر پنج از سد کشتی گیر ترکمنستانی گذشت و راهی دیدار فینال شد. حریف وی در دیدار فینال کشتی گیری از کشور چین است.

در مسابقات روز نخست محمد حسیوند و سید مجتبی حسینی در اوزان ۵۴ و ۱۰۰ کیلوگرم صاحب مدال طلا شدند، مصطفی کایدخورده، مهران سعادتی فر و محمد نصرتی در اوزان ۶۳، ۷۶ و ۸۵ کیلوگرم به مدال نقره رسیدند و محمد کریمی نیا در وزن ۴۲ کیلوگرم صاحب مدال برنز شد.

منبع: ایسنا

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس