کد خبر 751617
تاریخ انتشار: ۲۸ تیر ۱۳۹۶ - ۱۱:۴۳
طرح تحریم ایران

دولت دونالد ترامپ ضمن گزارش به کنگره آمریکا درباره تعهد ایران به تعهدات برجامی، تحریم‌های تازه‌ای اعمال کرده اما قانونگذاران خواستار تشدید تحریم‌ها علیه تهران هستند.

 به گزراش مشرق، در ادامه اظهارنظرهای ضد ایرانی مقامات آمریکایی و تداوم اعلام تحریم‌ها علیه تهران، قانونگذاران کنگره آمریکا بر لزوم تشدید تحریم‌های ایران تاکید دارند.

«رکس تیلرسون»، وزیر خارجه آمریکا روز دوشنبه در دومین گزارش سه‌ماهه از زمان روی کار آمدن ترامپ، کنگره را از پایبندی ایران به توافق هسته‌ای مطلع کرد.

مقام‌های آمریکایی گفتند همزمان با آماده شدن تیلرسون برای مطلع کردن کنگره، ترامپ با آن مخالفت کرد و می‌خواست از گزینه‌هایی که در اختیار داشت و اتفاقات احتمالی در صورت عدم اعلام پایبندی ایران مطلع شود.

به نوشته بلومبرگ رئیس‌جمهور آمریکا با تصمیم وزارت خارجه این کشور برای تأیید پایبندی ایران به برجام مخالفت کرده و تا آستانه ابطال آن پیش رفته است.

طبق مصوبات قانونی آمریکا چنین رویدادی باعث آغاز مهلت ۶۰ روزه کنگره برای رأی‌گیری درباره بازگرداندن تحریم‌های ثانویه‌ای علیه ایران می‌شد که پس از اجرایی شدن برجام رفع شده بودند.

در نهایت دولت آمریکا اعلام کرد که ایران به تعهدات برجامی پایبند بوده و واشنگتن هم فعلا تعهداتش را تا زمان نهایی شدن بررسی برجام توسط دولت ترامپ ادامه می‌دهد.

به گزارش آسوشیتدپرس، واکنش قانونگذاران کنگره آمریکا به این موضوع، درخواست برای تشدید تحریم‌ها علیه ایران بوده است.

رئیس جمهوریخواه کمیته روابط خارجی سنی آمریکا گفته که اقدامات دولت ترامپ نشان می‌دهد که «کاملا متعهد» به مقابله با تهدید ایران است.

«باب کورکر» همچنین مدعی شده که بهترین راه برای مقابله با ایران، تصویب تحریم‌های بیشتر در کنگره آمریکا است.

«کریس کونز» سناتور دموکرات آمریکایی هم خواستار تصویب فوری طرح مصوب  سنا تحریم‌های ایران(اس-۷۲۲) در مجلس نمایندگان آمریکا شده است.

وی همچنین تاکید کرده که باید یک «توافق جایگزین» برای برجام شده تا از تداوم محدودیت‌ها روی برنامه هسته‌ای ایران در دوره‌ بلندمدت اطمینان حاصل شود.

منبع: فارس

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس