رسولی مدیر عامل شرکت منابع آب ایران

مدیرعامل شرکت مدیریت منابع آب ایران سدهای درودزن و زاینده‌رود را بحرانی‌ترین سدهای ایران در حال حاضر برشمرد.

به گزارش مشرق، محمد حاج رسولی‌ها در حاشیه افتتاح سد مخزنی شنجور رزن اظهار داشت: 59 درصد حجم مخازن سدهای کشور پر است ولی نسبت به سال گذشته آورد سدهای کشور 15 درصد کاهش داشته است.

وی با اشاره به اینکه به لحاظ حجم مخازن بیشتر از یک درصد کاهش نداشتیم، عنوان کرد: سال گذشته شرایط مناسب‌تر از امسال بود، ورودی و خروجی سدها در بیشتر مناطق مدیریت تحت کنترل است و برنامه تامین و توزیع آب به خوبی انجام می‌شود.

حاج رسولی‌ها بیان کرد: در منطقه فارس به لحاظ سد درودزن مشکلاتی وجود داشته و وضعیت بحرانی است ولی در مجموع بحرانی‌ترین سدهای کشور در حال حاضر سد درودزن و زاینده رود است.

وی با اشاره به اینکه امروز سد مخزنی شنجور به عنوان سد شماره 169 در کشور به بهره‌برداری می‌رسد، اظهار داشت: در برنامه سال 96، 17 سد افتتاح یا آبگیری می‌شود که تاکنون 6 سد افتتاح و سه سد آبگیری شده است. همچنین تا پایان سال نیز 8 سد دیگر نیز آبگیری یا افتتاح می‌شود.

مدیرعامل شرکت مدیریت منابع آب ایران بیان کرد: در کل 609 محدوده مطالعاتی در کشور وجود دارد که از این بین 94 دشت به صورت پایلوت انتخاب شده است، در تمام استان‌ها دشت‌های پایلوت انتخاب شده و برای همه آنها برنامه عملیاتی تدوین شده است.

وی بیان کرد: در تمام دشت‌های کشور برنامه مسدود کردن، نصب کنتور و اجرای پروژه‌های تعادل بخشی در دستور کار است که متاسفانه در برخی دشت‌ها همراهی‌ها کمتر است ولی در دشت رزن با مساعدت استاندار و فرماندار سرعت کار بالاتر است.

حاج رسولی‌ها بعد از سد شنجور سد نعمت‌آباد اسدآباد باید به پایان برسد، گفت: آغاز عملیات اجرایی دو سد گرین و خرم رود در برنامه امسال قرار دارد و پس از آنها پرونده سدسازی در استان بسته می‌شود و پس از آن باید روی مدیریت مصرف کار شود.

منبع: تسنیم

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس