خودکشی نمایه در آمریکا

مرکز ملی سلامت آمریکا اخیرا اعلام کرده است که از سال ۱۹۹۹، نرخ خودکشی در همه گروه‌های سنی به استثنای بزرگسالان دارای رشد بوده است.

سرویس جهان مشرق- خودکشی در آمریکا در حال رشد و گسترش است. این نتیجه تحقیقات یک موسسه معتبر است که اخیرا خبر از رشد این عارضه بزرگ در میان نوجوانان و جوانان می‌دهد. همچنین علل اصلی خودکشی میانسالان، مشکلات اجتماعی و اقتصادی شناخته شده است.

پایگاه شناخته‌شده پژوهش و نظرسنجی «ریِل کلیِر پالیتیکس» در جدیدترین گزارش خود آورد: نرخ خودکشی آمریکایی‌ها به بالاترین حد ۳۰ سال گذشته رسیده و لزوما و صرفا منحصر به قشر سفیدپوست طبقه متوسط نیست. خودکشی دختران ۱۰ تا ۱۴ ساله آمریکایی طی ۱۸ سال اخیر افزایش چشمگیری داشته است. همچنین، آمار تکان‌دهنده خودکشی دختران حول و حوش ۱۷ ساله در اثر شلیک به سمت خود به موضوع بسیاری از بحث‌های روز بدل شده است.

این پایگاه پژوهشی در جدیدترین گزارش خود آورد: حداکثر سن خودکشی در آمریکا ۳۰ سالگی است و لزوما و صرفا منحصر به قشر سفیدپوست طبقه متوسط نیست. خودکشی دختران ۱۰ تا ۱۴ ساله طی ۱۸ سال اخیر افزایش چشمگیری داشته است. همچنین، آمار تکان‌دهنده خودکشی دختران حول و حوش ۱۷ ساله در اثر شلیک به سمت خود به موضوع بسیاری از بحث‌های روز بدل شده است.

مرکز ملی سلامت آمریکا اخیرا اعلام کرده است که از سال ۱۹۹۹، نرخ خودکشی در همه گروه‌های سنی به استثنای بزرگسالان دارای رشد بوده است. نرخ خودکشی زنان ۴۶ تا ۶۴ سال پیوسته بر روی ۶۳ درصد و برای مردان همین دامنه سنی هم بر روی ۴۳ درصد بوده است. آن کیس» و «آنگوس دیتون» دو محقق و جامعه‌شناس دانشگاه پرینستون،  اصلی‌ترین علت خودکشی میانسالان را افسردگی دانسته‌اند. به اعتقاد این دو، تعداد میانسالانی که خودکشی کرده‌اند، از حیث آمار با کسانی که در اثر مستی و یا مصرف مواد مخدر مرده‌اند برابری می‌کند. اما این افراد پیش از مرگ خود بارها در گفتگو با اطرافیانشان و یا در وصیت‌نامه‌هایشان به تنزل وضعیت شغلی و معیشت و تضعیف روابط عاطفی و احساسی‌شان با اطرافیانشان اشاره کرده بودند.

قطعا یکی از مهم‌ترین علل خودکشی در بزرگسالان آمریکایی، وضعیت اقتصادی است. در سال ۲۰۱۴، اعلام شد که از هر ۱۰۰ هزار نفر، ۱۳ نفر خودکشی کرده‌اند و این بالاترین میزان خودکشی از سال ۱۹۸۶ تا آن تاریخ بود. تنها در طی دوره «رکود بزرگ» در سال ۱۹۲۹ بود که بیشترین آمار یعنی ۲۲ خودکشی از هر ۱۰۰ هزار نفر ثبت شد. اما نرخ کنونی نیز نشان از وضعیت وخیم روحی در آمریکایی‌ها دارد.

حتی با اینکه دولت اوباما سعی کرد که با برنامه مراقبت سلامت «اوباماکر» تا حدی بتواند نرخ خودکشی را کنترل کند، اما سال ۲۰۱۴ را می‌توان یکی از سال‌های پرماجرا برای خودکشی در آمریکا دانست.

امروزه، بسیاری از روابط محدود شده به گشت و گذار در شبکه‌های اجتماعی و انسان‌ها دوستیابی خود را در این فضا تعبیر می‌کنند. همراهی ضعیف فیزیکی انسان‌ها با یکدیگر، حضور آنها در فضای مجازی را توجیه کرده است و از خلال آن می‌توان تنهایی کشنده را در شبکه‌های اجتماعی همچون فیسبوک، اسنپ‌چت، و امثال آنها احساس و مشاهده کرد.

«برایان پریماک» استاد دانشگاه «پیتزبورگ» در تحقیقات مفصلی که در مورد شبکه‌های اجتماعی صورت داده است، اکیدا معتقد است که آمریکایی‌ها و بلکه بسیاری از مردم در سرتاسر جهان، نه در زندگی واقعی حضور درستی به نفع عواطف هم دارند و نه در شبکه‌های اجتماعی، اجتماعی رفتار می‌کنند. طی مطالعه‌ای که وی در آمریکا به عمل‌ آورده ثابت شده که افرادی که حتی افرادی که نسبت به دیگران وقت بیشتری به فعالیت در شبکه‌های اجتماعی اختصاص می‌دهند، میل به انزوا بیشتری دارند.

یکی از عارضه‌های نگران‌کننده امروز آمریکا، این است که نوجوانان در برخی از موارد یکدیگر را به خودکشی تهییج و تحریک می‌کنند؛ که از آن دست‌، می‌توان به قضیه جنجالی خودکشی «کنراد روی» ۱۸ ساله به تحریک و تشویق «میشل کارتر» ۱۷ ساله از طریق تماس و پیامک اشاره کرد.

میشل کارتر و کنراد روی


منبع:

https://www.realclearpolitics.com/articles/۲۰۱۷/۰۷/۱۸/the_suicide_epidemic_social_economic_or_both_۱۳۴۴۸۸.html

نظرات

 • انتشار یافته: 7
 • در انتظار بررسی: 0
 • غیر قابل انتشار: 6
 • IR ۰۳:۵۸ - ۱۳۹۶/۰۵/۱۸
  14 17
  به نام خدا همه جای دنیا نا امن و در حال فروپاشیه ما خوبیم
  • ماهان IR ۱۲:۱۷ - ۱۳۹۶/۰۵/۱۸
   14 3
   با نظر دادن کینه ای و نفرت پراکنی مشکلی حل نمیشه کل دنیا دچار یک نوع بحران فرهنگی و حتی اقتصادی شده این یه واقعیت هست شما در امریکا باید روزی 18 ساعت کار کنی تا به جایی برسی همین الان روزی چند ساعت کار می کنی؟؟
  • ماهان IR ۱۲:۱۸ - ۱۳۹۶/۰۵/۱۸
   8 1
   با نظر دادن سراسر کینه وار و نفرت پراکنی مشکلی حل نمیشه بشین فکر کن چرا همه دنیا دچار بحران فرهنگی و اقتصادی داره میشه؟ حتی شرکت های شرق آسیایی به خاطر کاهش فروش به خاورمیانه دچار مشکل شدن!
 • IR ۰۵:۲۲ - ۱۳۹۶/۰۵/۱۸
  13 0
  خودکشی ارتباطی با ملیت و نژاد خاصی ندارد و صرفا نتیجه رسیدن به پوچی است. وقتی همه هدف زندگی انسان بشود دنیا و برای بعد از مرگ هیچ اعتقاد و تصوری نداشته باشد با کمترین ناملایمت در زندگی و یا با رسیدن به اشباع لذت احساس پوچی می کند. لذا جای تعجب نیست که جوانان غربی اینطور از پیوستن به داعش استقبال کنند چرا که ایدئولوژی داعش به زندگی آنها هدف می دهد و چیزهایی فراتر از دنیای مادی را برایشان تصویر می کند. اما در ایران شاید بهتر از آمریکا بتوانیم این مساله را به وضوح ببینیم که با آمدن حسن روحانی و تغییر آشکار ایدئولوژی حاکم بر کشور به سوی اینکه صرفا دنیا و صرفا اقتصاد اهمیت دارد به طور طبیعی جوانانی که از نظر تامین معاش و شهوت دچار مشکل می شوند به طور بی سابقه و گسترده ای دست به خودکشی می زنند. ایضا آن جوانان مرفه شهری که به نهایت تامین اقتصادی و شهوانی رسیده اند و دیگر هیچ هدف و برنامه ای پیش روی خود نمی بینند.
 • IR ۱۱:۳۶ - ۱۳۹۶/۰۵/۱۸
  11 6
  چرا به آمار خودکشی در ایران نمی پردازید نکنه همه چی آرومه ما چه قدر خوشبختیم خودمون خبر نداریم راست میگین درد جوون های این مملکت رو پرا کنید
 • من IR ۱۲:۲۴ - ۱۳۹۶/۰۵/۱۸
  10 5
  در ایران با پدیده ای بدتر از خود کشی روبرو هستیم ما به پسا خود کشی رسیدیم اونم زندگی با این هشتاد میلیون نفر
 • IR ۱۱:۳۲ - ۱۳۹۶/۰۶/۲۳
  0 0
  علی برکت الله

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس