ناو گروه روسی

پنجمین ناوگروه صلح و دوستی روسیه متشکل از یک ناو از یگان دریایی خزر این کشور، در چارچوب ماموریت چهار روزه دوستانه، صبح چهارشنبه وارد بندرگاه انزلی شد.

به گزارش مشرق، این ناوگروه شامل ناو ماخاچ کالا وابسته به حوزه نظامی ناوتیپ خزر روسیه به فرماندهی ناخدا یکم دیمیتری اف است.هدف از سفر این ناوگروه به سواحل ایران، تحکیم همکاری های بین المللی بین کشورهای حاشیه دریای خزر اعلام شده است.

دیدار با فرمانده ناوگان شمال، ادای احترام به مقام شامخ شهیدان ایران، دیدار با فرماندار بندر انزلی و بازدید از مراکز تاریخی و گردشگری استان گیلان از برنامه های این ناوگروه اعلام شده است.

نیروی دریایی ایران و روسیه در چارچوب همکاری های خزری، برنامه های حضور متقابل رزمناوها را اجرا می کنند.این پنجمین سفر ناوگروه روسیه به ایران است؛ پیش از این نیز ناوگروه های روسی در سال های 1386، 1393 و 1394 و مهرماه سال 95 به بندرانزلی آمده بودند.

تاکنون از ناوگان شمال نیروی دریایی نیز پنج ناوگروه با هدف ابلاغ پیام صلح و دوستی ایران به کشورهای حاشیه خزر و تحکیم روابط و توسعه امنیت پایدار منطقه به این کشوها سفر کرده است.منطقه چهارم دریایی امام رضا (ع) و ناوگان شمال در شهر ساحلی بندرانزلی مستقر است.انزلی در 40 کیلومتری شمال غرب مرکز استان گیلان واقع است.

منبع: ایرنا

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده