چمران

نوجوانی که کنار شهید چمران، کتف به کتف نشسته و کلاهش رو هم سربالا گذاشته است را کمتر کسی می‌شناسد.

به گزارش مشرق، چند سالی است که یک تصویر جدید از شهید چمران منتشر گردیده است و مورد نظر مخاطبان قرار گرفته است. عکاس این تصویر زیبا بهرام محمدی‌فرد است. خیلی‌ها این عکس رو دیدند.
 و صمیمیت ابرمرد فرماندهان دفاع مقدس «شهید مصطفی چمران» را با نیروهای بسیجی اش به نظاره نشسته اند.

 بسیجی ها کم سن وسالی که کنار این مردان پولادین به مردی رسیدند. یکی از آن بسیجی ها این نوجوان است که کنار شهید چمران، کتف به کتف نشسته و کلاهش رو هم سربالا گذاشته است. کمتر کسی است که نام این فرد را می‌داند. او شهید علیرضا مالمیر است.

او  بچه محل ما بود . محله شهدا یا همان محله اقدسیه در شهرری. جایی که بیت الشهداء یا همان دخمه معروف بچه‌های رزمنده تهران در آنجا قرار دارد.

جوانان بسیاری از آن محله لباس رزم به تن کردند و در همان نوجوانی با ملائکه هم پرواز شدند. علیرضا مالمیر هم یکی از آنها بود. علیرضا پسر شاخ شمشاد پری خانم بود که خیلی هم شر و شور بود و همه ازش حساب میبردند.  بعد از انقلاب هم یکی از اولین بسیجی های مسجد صاحب الزمان (ع) شد.

شهید بسیجی علیرضا مالمیر

علیرضا جزو اولین رزمنده های شهرری بود که برای یاری دین خدا پا در جبهه گذاشت. آنقدر دلاور و نترس بود که در میان یاران نزدیک شهید چمران جا گرفت.هر کجا درگیری سخت و سینه به سینه با دشمن بود علیرضا یکی رزمنده‌های پا به رکاب بود.

علیرضا 19 ساله بود که بالاخره مزد مجاهدتش رو گرفت و در بهار سال 60 و تنها چند روز قبل از شهادت پیر و مرادش شهید مصطفی چمران در درگیری نزدیک با دشمن در منطقه سوسنگرد خلعت شهادت رو به تن کرد و در چند قدمی فرمانده اش به خاک رفت. اما دریغ که مزار این مجاهد در قطعه 24 گلزار شهدای بهشت زهراء سلام الله علیها پرت افتاده و زائری ندارد.

شاید خیلی‌ها شهید چمران را در این عکس دیده اند اما آن بسیجی کنار دستش رو ندیده اند و نام و یادی از شهید علیرضا مالمیر نکرده اند. انشاءالله روزی برسد که سردا و سرباز با هم دیده شوند و حتی مزارشان هم زیارت گاه همگان شود.
آدرس مزار شهید مالمیر: قطعه24-ردیف85-شماره 30

منبع: تسنیم

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس