هیرکان

سازمان حفاظت محیط زیست که بافاش شدن راز پنهان‌کاری بزرگ مرگ هیرکان باید به دنبال پاسخی قانع‌کننده بودتا افکار عمومی را بابت۹ ماه فریب و پنهان‌کاری آرام کرده ووعده برخورد با متخلفان این پرونده را بدهد.

به گزارش مشرق، اکنون بیست روزی می‌شود که راز مرگ هیرکان برملا شده و حاشیه‌هایی بسیار را به همراه آورده است. هرچند طی ۹ ماهی که از رهاسازی هیرکان، به دست معصومه ابتکار می‌گذرد، عدم ارائه مستندی غیرقابل قبول مبنی بر زنده بودن هیرکان، از سوی مسئولان محیط زیست، رسانه‌ها و فعالان حیات وحش را نسبت به زنده‌ بودن هیرکان دچار شبهه کرده بود اما سرانجام در سوم خرداد، تنها ساعاتی پس از ‌آن که اداره کل حفاظت محیط زیست گلستان در گفت‌وگو با رسانه‌ها، خبر از زنده بودن هیرکان داد، محیطبانان با انتشار تصاویری از گردنبند ردیاب هیرکان، راز پنهان‌کاری ۹ ماهه مسئولان محیط زیست گلستان را بر ملا کرد.

اولین واکنشی که فاش شدن راز مرگ هیرکان به همراه داشت، یادداشتی بود تحت عنوان «اعتدال و ابتکار هدف هستند/ محیط زیست بهانه است» که به نقل از خانم روزنامه‌نگار منتشر و در پورتال سازمان حفاظت محیط زیست بازنشر شد. در واقع سازمان حفاظت محیط زیست که قاعدتا با فاش شدن راز یک پنهان‌کاری بزرگ باید به دنبال پاسخی قانع‌کننده بود تا افکار عمومی را بابت ۹ ماه فریب و پنهان‌کاری آرام کرده و وعده برخورد با متخلفان این پرونده را بدهد، با بازنشر یادداشت خانم روزنامه‌نگار، مهر تاییدی بر یادداشت وی زد.

خانم روزنامه‌نگار در این یادداشت، افشاگری رسانه‌ها از مرگ هیرکان را «شایعاتی هدف‌دار» در راستای تامین اغراض سیاسی عنوان کرده و با فرافکنی‌هایی نخ‌نما، هدف از نشر مستندات مرگ هیرکان را تلاش برای حذف معصومه ابتکار از کابینه دولت دوازدهم دانسته بود!

خانم روزنامه‌نگار همچنین در پایان یادداشت خود به «کسانی که از راه دلالی حیات وحش روزگار می‌گذرانند» اشاره کرده  و نوشته بود: «قرار است حالا در آستانه رسیدن تابستان و چندماه مانده به رهاسازی «ورکان»، دلالان باغ وحش دوباره رایزنی‌هایشان را آغاز کنند شاید این‌بار تیرشان به سنگ نخورد و بتوانند با گرفتن پلنگ نر و فروشش به باغ وحش، کیسه شان را پر کنند.»

فرافکنی‌ها و حمایت‌های تمام‌قد خانم روزنامه‌نگار از مسئولان محیط زیست گلستان که علاوه بر یادداشت مذکور در فضای مجازی و برخی روزنامه‌ها ادامه داشت اکنون با اخبار واصله به نقل از یک منبع آگاه، از توجیهی قابل قبول برخوردار می‌شود:

خانم روزنامه‌نگار، که مدتی است برای استخدام شدن در اداره کل حفاظت محیط زیست استان گلستان نوبت گرفته، سرانجام همین چند روز پیش، به لطف تلاش‌های بی‌وقفه‌اش در راستای تبرئه کردن آقای مدیرکل، از اتهام پنهان‌کاری مرگ هیرکان، توانست رسما به استخدام این اداره در‌آید!

هرچه که بود، سرانجام فاش شدن جزئیات بیشتر و اظهارات شاهدان عینی درباره مرگ هیرکان، امکان حاشا را از خانم روزنامه‌نگار گرفت و مسئولان این سازمان خبر مرگ هیرکان را تایید و به ماه‌ها پنهان کردن این خبر اعتراف کردند.

این در حالی است که یادداشت خانم روزنامه‌نگار همچنان در پورتال سازمان حفاظت محیط زیست قابل رویت است تا رویکرد این سازمان را در برابر رسانه‌های منتقد به طور جدی زیر سوال ببرد. رسانه‌‌هایی که اگر افشاگری‌هایشان نبود، مرگ هیرکان همچنان پنهان می‌ماند و نقشه‌های جعلی حاصل از چرخاندن گردنبند ردیابش توسط مسئولان محیط زیست گلستان، همچنان به عنوان مستندی دروغین برای ادعای زنده بودنش مورد انتشار قرار می‌گرفت.

منبع: فارس

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

نظرات

  • انتشار یافته: 1
  • در انتظار بررسی: 0
  • غیر قابل انتشار: 1
  • زیبا احمدپور از تبریز US ۱۴:۵۱ - ۱۳۹۶/۰۳/۲۷
    1 0
    دریاچه ارومیه هم احیا نشد خیلی ناراحتم

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس