حرم حضرت عبدالعظیم(ع)

فرمانده سپاه حضرت عبدالعظیم (ع) ری جزئیات حادثه شب گذشته در حرم حضرت عبدالعظیم(ع) را تشریح کرد.

به گزارش مشرق، سرهنگ علی طلوعی بعدازظهر جمعه در جمع خبرنگاران، در خصوص حادثه پیش آمده در حرم حضرت عبدالعظیم گفت: حدود ساعت ۱:۴۵ حادثه ای در خیابان حرم رخ داد که دقایقی مراسم شب قدر در این آستان را مختل کرد، در این لحظه تعدادی جوان در خیابان حضرتی بالاتر از مسجد خاتم با صدای بلند در حال صحبت کردن بودند و می گفتند که بمب گذاری شده که در پی آن نظم در آن قسمت به هم خورد و شایعاتی مبنی بر بمب گذاری به سرعت گسترش پیدا کرد.

وی افزود: همین موضوع در خیابان حضرتی باعث حرکت مردم بسمت بازار قدیم و میدان کوچک و درب شماره ۹ شد و همین طور به صحن مصلی و داخل مصلی کشیده شد که مردم دچار اضطراب و نگرانی شده و سعی می کردند فرار کنند.

فرمانده سپاه حضرت عبدالعظیم (ع) ری با بیان این که نیروهای انتظامی، امنیتی، اطلاعاتی و بسیجی با حفظ خونسردی کامل مردم را به آرامش دعوت کردند، گفت: با اعلام شایعه بودن حادثه، خیلی سریع امنیت و آرامش برقرار شد و مراسم تا حدود ساعت ۲:۲۰ ادامه داشت که پس از پایان مراسم مردم به به منازل خود برگشتند و عده ای برای صرف سحری و نماز صبح در صحن ها باقی ماندند.

وی تاکید کرد: هیچکدام از نیروهای اطلاعاتی و عملیاتی کار خودسرانه ای انجام ندادند و هیچگونه تیراندازی صورت نگرفته است؛ برخی شبکه های مجازی در این خصوص شایعه پراکنی کرده اند که این مطلب صحت ندارد.

فرمانده سپاه حضرت عبدالعظیم (ع) ری با بیان اینکه هیچ کسی در این سانحه  زخمی و مجروح نشده است، تصریح کرد: برای هیچ کدام از زائران و عوامل امنیتی حادثه و مصدومیتی رخ نداد و مراسم با صحت و سلامت به اتمام رسید.

وی تاکید کرد: با وجود انبوه جمعیت که در مصلی، صحن ها و اطراف آستان حضور داشتند، هیچ صدمه ای به آستان و درهای ورودی وارد نشد و هیچ فردی حتی کوچکترین خراشی برنداشت.

فرمانده سپاه حضرت عبدالعظیم (ع) ری گفت: افرادی که با شایعه پراکنی و برهم زدن نظم، اخلال در مراسم ایجاد کردند، توسط نیروهای انتظامی دستگیر شدند.

منبع: مهر

نظرات

 • انتشار یافته: 4
 • در انتظار بررسی: 3
 • غیر قابل انتشار: 0
 • SE ۱۹:۰۳ - ۱۳۹۶/۰۳/۲۶
  28 5
  با شایعه پراکنان به شدت برخورد کنید. کار اینها کمتر از کار اون تروریستها نیست در برهم زدن آرامش مردم
 • IR ۱۹:۴۰ - ۱۳۹۶/۰۳/۲۶
  22 2
  این اراذل و اوباش دست کمی از داعش ندارند . به لطف سیاستهای غلط دولتهای جورا واجور این قشر در امنیت کامل جولان میدهند
 • IR ۰۰:۳۴ - ۱۳۹۶/۰۳/۲۷
  7 0
  عجب ملت شهادت طلبی. لااقل چند تا شلوار می آوردید.
 • IR ۰۱:۰۴ - ۱۳۹۶/۰۳/۲۷
  4 0
  منابع دیگه چیزای دیگه میگن از کجا معلوم کدوم درسته?

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده