تیموری

برادر شهید «جواد تیموری» معتقد است که اقدامات تکفیری‌ها باعث بیشتر شدن عزم و اراده ایران در ریشه‌کن کردن آنان می‌شود.

گروه جهاد و مقاومت مشرق -  اولین شهید حادثه تروریستی روز چهارشنبه 17 خردادماه در مجلس شورای اسلامی، شهیدی متولد دهه 70 به نام «جواد تیموری» بود. او از سال 90 با ورود به سپاه حفاظت انصار، در بخش حفاظت مجلس مشغول به کار شد. تیموری بارها در جمع خانواده از علاقه اش برای رفتن به سوریه گفته بود؛ اما مزد شهادتش را همزمان با سالگرد عقدش در تهران گرفت. «رضا تیموری» برادر بزرگتر شهید تیموری نیز از شهدای دوران دفاع مقدس بود، که در عملیات مرصاد به شهادت رسید.

محسن تیموری برادر دیگر شهید جواد تیموری در گفت‌وگو با خبرنگار ما، با اشاره به شهادت برادرش گفت: جواد در رسیدن به برادر بزرگتر از ما سبقت گرفت و همان‌طور که برادر بزرگ ما در عملیات مرصاد (نبرد با تروریست‌های سازمان مجاهدین خلق) به شهادت رسید، جواد هم در دفاع از مردم در مجلس توسط تروریست‌ها به شهادت رسید.

وی عمر داعش و تکفیری ها را با انجام اینگونه اعمال تمام شده دانست و گفت: داعشی ها و وهابی ها نشان می دهند به آخر خط رسیده اند و همانطور که رهبر انقلاب فرموده است، به یاری امام زمان (عج) تکفیری ها را نابود می کنیم و دیر نیست که ریشه آنها کنده شود.

برادر اولین شهید حادثه تروریستی مجلس به نحوه شهادت برادرش اشاره کرد و گفت: جواد مشغول بازرسی یکی از مراجعان بود که تکفیری ها از پشت تیراندازی می کنند. اینها رسمشان ناجوانمردی است و از زمان یزید هم همینطور بودند، چرا که از دار و دسته یزیدیان هستند، از پشت تیراندازی کردند و ابتدا شخصی که بازرسی می شد را هدف قرار دادند و بعد به برادرم شلیک می‌کنند و وقتی به زمین می‌افتد به سرش تیر خلاصی می زنند.

محسن تیموری گفت: برادرم فدای راه امام حسین (ع) و حضرت علی اکبر (ع) شد. خون ما رنگین‌تر از خون فرزندان اباعبدالله نیست و فرصت شود خودم هم به سوریه می روم. به برادرم گفتم جواد بارک الله، منتظر باش که ماهم بیاییم.

وی با اشاره به خصوصیات اخلاقی شهید ادامه داد: جواد بسیار بامعرفت و مهربان بود. خیلی خاطره با هم داریم. بسیار خوش اخلاق بود. به شوخی می گفت یک روز می روم سوریه، بلافاصله می گفت اما مادر نمی تواند تحمل کند. چقدر تلاش می کرد هیئت بگیریم و روضه برگزار کنیم. خودش مداح بود و مداحی می کرد.

برادر شهید تیموری افزود: اصلا فکر شهادتش را نمی کردم. مثل همان شعری که می گوید: «ما مدعیان صف اول بودیم، از آخر مجلس شهدا را چیدند» شهادت قسمت جواد شد.

برادر اولین شهید حمله تروریستی به مجلس شورای اسلامی ادامه داد: جواد متولد سال 70 بود و 4 سال بود که ازدواج کرده بود روز شهادتش همزمان با تاریخ عقدش شد که این هم یک جور عروسی برای جواد بود. چهلمین روز شهادتش هم با سالگرد شهادت برادرم یکی می‌شود. برادر دیگرم «رضا تیموری» در درگیری با منافقین غافلگیر شد و یک جورهایی نوع شهادتشان هم مثل هم بود. هر دو نفرشان به مادرشان حضرت زهرا (س) اقتدا کردند.

وی در پایان به لحظه رسیدن خبر شهادت برادر اشاره کرد و گفت: خبر رسید که در مجلس درگیری شده. می دانستم جواد در بخش ملاقات مردمی است، اسمی به نام تیموری شنیدم؛ ولی برخی از دوستان که می خواستند از موضوع باخبر نشویم، گفتند کسی دیگر است، بعد از آن با مراجعه به بیمارستان بقیه الله (عج) متوجه شدم جواد به شهادت رسیده است.

منبع: دفاع پرس

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس