قالیباف

شهردار تهران با پرداختن به اصل دولت سازی مدنظر مقام معظم رهبری گفت: دولت سازی یعنی اینکه ظرفیتهای قانون اساسی را با محوریت ولایت فقیه در خدمت رسانی به مردم با هر گرایش و سلیقه ای انجام دهیم.

به گزارش مشرق، محمدباقر قالیباف در دیدار با جهادگران قرارگاه جهادی امام رضا(ع) ضمن تبریک به مناسبت فرارسیدن ایام ماه مبارک رمضان با اشاره به موضوع دوازدهمین انتخابات ریاست جمهوری اظهار کرد: من نمی خواهم برگردم و از انتخابات بگویم که چرا آمدم و چرا رفتم. بعضی افراد تحلیل می کردند که اگر این گونه یا آن گونه می شد شاید اتفاق دیگری رقم می خورد خوب این جزو بدیهیات است و این قدر عقل را باید برای ما قائل باشید که نسبت به این موضوع آگاهی و توجه داریم.

وی گفت: به نظر من مهم این است که انسان در زندگی خود این توفیق را داشته باشد که در تشخیص وظیفه اش درست عمل کند و اگر این اتفاق بیفتد معتقدم حتماً عزت دنیوی و اخروی در کار نهفته است. البته شاید درک این موضوع نیازمند کمی صبر و تحمل باشد تا زمان موضوعات را روشن کند. به عقیده من، ما فقط وظیفه داریم از هر آن چه پشت سر ما اتفاق افتاد و ما از آن عبور کردیم به عنوان یک تجربه خوب استفاده کنیم و همچنان مکلفیم از تجربه خوب و بد دیگران به عنوان چراغ راه آینده بهره ببریم.

شهردار تهران با تاکید بر اینکه هیچ وقت نباید در گذشته بمانیم چرا که در این صورت حال و آینده را هم از دست می دهیم، عنوان کرد: به نظر من یکی از ضعف های ما این است که آن قدر در گذشته می مانیم که فکری به حال آینده نمی کنیم. به طور حتم، اگر همه بدانیم که وظیفه و کارمان چیست این بی میلی ها  نسبت به همدیگر که برخی از آن ها به دلایل واهی است، از بین می رود. گاهی این کدورت ها باعث می شود که از انجام یک کار بزرگ باز بمانیم و یادمان می رود که وقتی در کنار هم هستیم چه رسالتی داریم.

قالیباف افزود: زمانی که انسان مسیر خود را پیدا می کند، به اندازه توانی که دارد و آن قدرتی که خداوند به او داده است باید کار را انجام دهد. ممکن هم است وقتی در کار خود جلو برود امکانات در اختیار او قرار بگیرد. آن چه مهم است این است که انسان وظیفه خود را به خوبی انجام دهد.

وی با اشاره به ۵ گام اساسی که مقام معظم رهبری برای کشور ترسیم کرده اند، گفت: متاسفانه ما در گام سوم که مربوط به تمدن اسلامی است سالیان سال است که درجا می زنیم. به باور من زندگی کردن ما در این مقطع زمانی نعمت بسیار بزرگی از سوی خداوند است. دوران جوانی من و امثال من با انقلاب اسلامی توام شد. زمانی که امام (ره) را به تبعید می فرستادند و همه با ایشان مخالفت می کردند که چگونه می خواهید با این رژیم تا دندان مسلح بجنگید، امام در جواب فرمودند سربازهای من در قنداق هستند. ما افتخارمان این است که جزو آن قنداقی ها بودیم. عاقبت به خیری ما هم همین است که روزی که خواستیم از این نیا برویم، بر عهدمان با امام (ره) و شهدا پایبند بمانیم. حالا شکر این نعمت آن است که به درستی برای این نعمت انجام وظیفه کنیم که دیگران هم متنعم شوند.

شهردار تهران با یادآوری ۵ اصل مورد نظر مقام معظم رهبری در خصوص اداره کشور تصرح کرد: اولین گام پیروزی انقلاب است که اتفاق افتاد. بعد از آن ساختارسازی نظام و استقرار نظام بود که آن هم اتفاق افتاد. گام سوم دولت سازی بود که از بعد از دفاع مقدس تا الان این دولت سازی اتفاق نیفتاده است. 

قالیباف در تشریح اصل دولت سازی مد نظر مقام معظم رهبری گفت: در کشور قانون اساسی داریم که میثاق همه ما است و ما هم خواهیم ظرفیت های این قانون را با محوریت ولایت به ظهور برسانیم. همین افرادی که امروز مدعی اند دولت قبل چه کارهایی کرد و چه کارهایی نکرد، منهای دو دولت نهم و دهم همواره دولت را در دست داشتند. در واقع، از اول انقلاب همیشه دولت ها دست این افراد بوده و بعد می گویند دولت نهم و دهم در ۸ سال کار را خراب کرد و مردم را می ترسانند.

وی ادامه داد: این امر موجب می شود قطب بندی دیگری اتفاق بیفتد که دوباره سراب دیگری نشان مردم داده شود. به هر حال امروز اگر وضعیت اقتصادی و فرهنگی ما قابل دفاع نیست و دولت سازی بر اساس ظرفیت های قانون اساسی اتفاق نیفتاده است، دسترنج کار این ها است.

شهردار تهران با تاکید بر ضرورت بررسی روند رویدادها از ابتدای انقلاب تاکنون اذعان کرد: امروز مهم ترین وظیفه ما این است که کارآمدی دین را در اداره جامعه به اثبات برسانیم. امروز هر اتفاقی در جامعه بیفتد پای اسلام و ولی فقیه نوشته می شود. یکی از بی انصافی های ما این است که اگر کار خوبی انجام داده ایم می گوییم ما انجام دادیم و اگر بد باشد می گوییم نظام کرد. نظامی که اسلام در مصدر قدرت آن است.

قالیباف در ادامه این مراسم با اشاره به محدودیت های بودجه برای توسعه تهران طی سال های اخیر گفت: همان طور که بارها اعلام شد ساخت و ساز در تهران منفی ۱۶ درصد است، البته با وجود تحریم های دوجانبه کشور و دولت که شامل حال ما شد، اما تهران مسیر پیشرفت خود را طی کرده است.

وی با یادآوری ادعای برخی از کاندیداهای شورای شهر در آستانه انتخابات خاطرنشان کرد: یک بار به یکی از دوستان گفتم افرادی که می خواهند در لیست جناح خاصی قرار بگیرند علاوه بر اینکه متعهد می شوند پول لیست را بدهند، حاضرند هر حرفی بزنند. مثلا بگویند تهران شهر سوخته است. جالب است اگر به یک سال قبل و حرف هایشان برگردیم می بینیم که چیز دیگری گفته اند.

شهردار تهران ادامه داد: متاسفانه برخی برای اینکه در لیست شورا قرار بگیرند حاضرند که نشان دهند هیچ هویتی و انصافی ندارد. نمی دانم قدرت چقدر می ارزد که انسان پا روی انسانیت، مردانگی و... بگذارد. یعنی چه چیزی را باید از یک انسان بگیرند تا بخواهند یک صندلی به او در شورای شهر بدهند؟

وی گفت: حرف ما این است که برای دولت سازی و کارآمدی باید تلاش کنیم. حال اگر ابزار خوبی داشته باشیم با آن کار را انجام می دهیم اما اگر ابزار لازم در اختیارمان نبود باید روی پای خود بایستیم و کار را به ثمر برسانیم.

شهردار تهران با تاکید بر اینکه برای دولت سازی بیش از هر چیز نیازمند تغییر نگرش هستیم، اظهار کرد: زمانی در خصوص ترافیک منطقه ۱۲ و چالش ساماندهی موتورسوارها و خودروها بحث بود تا آن که به این نتیجه رسیدیم چرا باید در مسیر بازار وسیله نقلیه تردد کند. در واقع در مکانی که هر روز بین یک و نیم تا دو میلیون نفر تردد می کنند ضرورتی برای آمد و رفت موتور و ماشین نبود. روزی هم که جلوی رفت و آمد ماشین را گرفتیم دوستان ما در بازار علیه ما قیام کردند و نامه نوشتند و پیگیری کردند. من یقین داشتم اگر ۱۵ روز مقاومت کنم تمامی مشکلات برطرف می شود. بعد از این مدت خود بازاری ها آمدند و گفتند چرا زودتر این کار را نکردید.

قالیباف با اشاره به ضرورت همدلی شهروندان و اجتناب از هرگونه مرزبندی عنوان کرد: برخی از دوستداران انقلاب در حین اینکه معتقدند بسیار مردمی هستند از مردم کاملا جدا شده اند. یادمان رفته است که تمام افرادی که در این جامعه هستند چه آن هایی که به ما توهین می کنند و تهمت می زنند و چه آن ها که علیه انقلاب هستند زیر سایه نظام جمهوری اسلامی زندگی می کنند و ما که به عنوان نظام اسلامی در قدرت هستیم موظف به ارائه خدمت هستیم. تنها راه موفقیت ما این است که نگرشمان را عوض کنیم و خود را موظف به خدمت رسانی به همه مردم بدانیم. به ما ربطی ندارد که فرد نماز می خواند یا نه؟ این فرهنگ اهل بیت و قران کریم است.

وی ادامه داد: متاسفانه ما این غیرسازی را در رفتارهایمان انجام دادیم. زمانی که در نیروی انتظامی بودم روزی به خدمت مقام معظم رهبری رسیدم و ایشان تاکید کردند که به عنوان پلیس در بحث برقراری امنیت برای کسی تفاوتی قائل نشوم. ما باید امروز در رفتارمان مانند خورشید بر همه یکسان بتابیم نه اینکه از ابتدا افراد را سوال پیچ می کنیم که با ما هستی یا نه؟

شهردار تهران در پایان تاکید کرد: دولت سازی یعنی اینکه ظرفیت های قانون اساسی را با محوریت ولایت فقیه در خدمت رسانی به مردم با هر گرایش و سلیقه ای انجام دهیم، مردمی بودن یعنی درون مردم بودن. جهادگری یعنی اینکه در کارمان به دنبال محاسبه گری نباشیم و تنها برای رضای خدا و خلق او کار کنیم. یقین دارم با این شیوه، زندگی برای فرد فراتر از حد تصور لذت بخش می شود.

منبع: مهر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

نظرات

 • انتشار یافته: 24
 • در انتظار بررسی: 0
 • غیر قابل انتشار: 7
 • IR ۱۸:۰۲ - ۱۳۹۶/۰۳/۰۸
  ما همیشه دوست داریم قالیباف
  • AE ۲۳:۲۷ - ۱۳۹۶/۰۳/۰۸
   15 5
   یعنی این فرد اینقدر که به تهرانی ها خدمت کرد و انها کورن خیلی جای بی انصافی است
 • مسعود IR ۱۸:۰۷ - ۱۳۹۶/۰۳/۰۸
  94 47
  افرین بر شما مدیر قهرمان
 • احمد ایرانی IR ۱۸:۱۲ - ۱۳۹۶/۰۳/۰۸
  95 37
  واقعا اقای روحانی چهره ای از خودش به نمایش گذاشت که تا قبل از این نشون نداده بود .. بخاطر رای اوردن خطوط قرمز رو زیر پا گذاشت .
  • ۰۰:۰۶ - ۱۳۹۶/۰۳/۰۹
   11 3
   جوابش را به زودی از صاحب عدالت خواهد گرفت بی آبرویی اش در راه است.
 • رسول ایران IR ۱۸:۳۲ - ۱۳۹۶/۰۳/۰۸
  78 34
  حیف شد که ایشون رییس جمهور نشد، حیف و صد حیف.....
 • امیر IR ۱۸:۴۵ - ۱۳۹۶/۰۳/۰۸
  78 36
  نمونه کامل یه انسان با شرف و صادق .
 • AE ۱۸:۴۹ - ۱۳۹۶/۰۳/۰۸
  13 11
  این جناح بندی ها باعث شده بیشتر از اینکه افراد روی نقاط قوت خودشان مانور دهند تمام هم و غمشان را صرف تخریب دیگری کنند برای من عامی تفاوت خیلی زیادی بین کاندیداها نبود و هر کدام به نوبه خود نیروهای ارزشمندی هستند و البته با نقاط ضعفی که طبیعی هست و هیچ کس کامل و عاری از اشتباه نیست امیدوارم روزی به چنان پختگی برسیم که انسانها را برحسب توانایی هایشان بسنجیم نه فقط نقاط ضعف شان
 • IR ۱۹:۰۴ - ۱۳۹۶/۰۳/۰۸
  53 41
  سردار قاطعانه جواب مهملات آخوندی رو بده . دو پشته شروع کردن به تاخت و تاز برعلیه نیروهای مومن و انقلابی
  • ج IR ۲۲:۱۳ - ۱۳۹۶/۰۳/۰۸
   37 10
   یه مقدار صبر کن تا با عملکردشون توی شهرداری و شورای شهر جواب همه رو میدهند و مردم متوجه میشوند که این افراد در این چها سال و آن چهارسال هیچ غلطی نمیتوانند بکنند و فقط حرف میزنند. از حالا منتظر جمله «تقصیر شهردار قبل است» باشید.
  • رضا IR ۰۱:۰۰ - ۱۳۹۶/۰۳/۰۹
   1 8
   ما منتظر غلط کردن ایشان در شهرداری هستیم مث دوران قبلیشون
 • IR ۲۱:۰۷ - ۱۳۹۶/۰۳/۰۸
  22 13
  بعضی ها به کمترازاین خود مملکتشان را فروخته اند
 • IR ۲۱:۰۷ - ۱۳۹۶/۰۳/۰۸
  20 14
  درود
 • IR ۲۱:۳۲ - ۱۳۹۶/۰۳/۰۸
  36 11
  خلایق هر چه لایق.مردم به هر دلیلی مبارزه با فساد و رانت و ایجاد اشتغال و رشد اقتصاد و سربلندی ایران رو در داخل و خارج نخواستن و خداوند حال هیچ قومی را تغییر نخواهد داد مگر او خودش تغییر دهد.
 • IR ۲۱:۳۳ - ۱۳۹۶/۰۳/۰۸
  34 14
  بعضی ها احتمالا قدر مدیر لایق و توانمندی مثل ایشون رو نمی دانند... منتظر مدیریت عالی شهردار اصلاح طلب بعدی تهران هستیم!... {سر حرفمون با صدها هزار روئین تن دیگر هستیم، قالیباف دوستت داریم...}
 • IR ۲۱:۴۲ - ۱۳۹۶/۰۳/۰۸
  23 10
  آخوندی یارانت شرکت نفت تحصیل کرده
 • IR ۲۳:۳۰ - ۱۳۹۶/۰۳/۰۸
  9 2
  آقای قالیباف عزیز شما باید از این به بعد خودتان را آماده دوران سخت تری کنید، امیدوارم محکم و پابرجا بمانید و دست خداوند به همراه شما باشد
 • IR ۲۳:۳۴ - ۱۳۹۶/۰۳/۰۸
  7 1
  آخوندی با رانت بزرگ شده و اصلا نمی داند مسکن و اجاره نشینی یعنی چه آه مسکن مهریها لواسانات را خراب خواهد کرد
 • نيكتا IR ۰۱:۰۸ - ۱۳۹۶/۰۳/۰۹
  8 2
  جناب سردار عزيز قاليباف شما بهترين تصميم را گرفتيد و بهترين عمل را انجام داديد. خوب مى دانيم و مى دانند كه نتيجه واقعى انتخابات متفاوت از اين آمار است. ما پيروز شديم و در گفتمان اسلام، شكست معنا ندارد. پاينده باشى سردار واقعى دفاع مقدس
 • IR ۰۱:۱۶ - ۱۳۹۶/۰۳/۰۹
  7 2
  تهران شهرداری بهتر از قالیباف به خود نخواهند دید...تا سالها
 • IR ۰۱:۲۶ - ۱۳۹۶/۰۳/۰۹
  6 2
  به نظر شما صفدر حیسنی و علی صدقی و رستگار سرخه ای ذخیره انقلاب هستند یا قالبیاف ؟؟؟
 • محمود IR ۰۹:۲۹ - ۱۳۹۶/۰۳/۰۹
  6 2
  نگرانتم قالیباف مواظب خودت باش
 • IR ۱۱:۴۰ - ۱۳۹۶/۰۳/۰۹
  7 2
  خدایا به حق بزرگی خودت نگه دار نیروهای مومن و انقلابی باش آنهای که درد فقرا را می دانند
 • رضا IR ۱۵:۰۳ - ۱۳۹۶/۰۳/۰۹
  7 2
  کسی که برای رضای خدا وخدمت به خلق قدم برمیدارد باخت ندارد این مردم هستند که از نبوداقای قالیباف ضرر میکنند

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس