کد خبر 730773
تاریخ انتشار: ۸ خرداد ۱۳۹۶ - ۱۳:۵۵
ترامپ

بعد از رفتارهای تحریک آمیز ترامپ در نشست "جی ۷" بسیاری از سیاستمداران آلمانی خواستار همکاری‌های تنگاتنگ تر اروپا برای مقابله با وی شدند.

به گزارش مشرق، "آنگلا مرکل"، صدر اعظم آلمان بعد از نشست "جی7 " سخنرانی جنجال برانگیزی را داشته و درباره اینکه اروپاییان خود باید سرنوشتشان را در دست گرفته و دیگر نمی توان به آمریکا تکیه کرد سخن گفت.

این سخنان وی با واکنش های مختلف سیاستمداران آلمانی مواجه شده است.

بعد از نشست "جی 7" بسیاری از سیاستمداران مهم آلمانی خواستار همکاری های تنگاتنگ تر کشورهای اروپایی شدند.

"مارتین شولتز"، نامزد صدر اعظمی آلمان از حزب سوسیال دموکرات دراین باره گفت که اروپا یک پاسخ به این وضعیت است. همکاری های قدرتمندانه تر کشورهای اروپایی در همه سطوح پاسخی به دونالد ترامپ است.

وی همچنین خواستار یک موضع قاطعانه تر اروپا در برابر رئیس جمهوری در آمریکا شد که دیگران را تحقیر کرده و به سبک یک حاکم مستبد عمل می کند.

"دیتمار بارتش"، رئیس فراکسیون چپ ها در پارلمان آلمان نیز در گفتگو با "آر دی" آلمان درباره روابط با آمریکا  اظهار داشت که ما در این زمینه در نقطه عمیقی قرار داریم. این مسئله را نشست "جی 7" یک بار دیگر برای ما آشکار کرد.

هفته نامه اشپیگل نیز با اشاره به سخنرانی جنجالی مرکل بعد از نشیت "جی 7 " نوشته است که سخنرانی مرکل در مونیخ آنچه که از هفته ها قبل قابل پیش بینی بود را نشان می داد. سیاست اروپایی و خارجی به موضوعی در مبارزات انتخابات پارلمانی آلمان تبدیل می شود.

حزب سوسیال دموکرات به سخنرانی مرکل واکنش نشان داده و سخنگوی سیاست خارجی  فراکسیون حزب سوسیال دموکرات در این باره به هفته نامه اشپیگل گفته است که این اعترافات مرکل خیلی دیر اتفاق افتاد و همچنین نشانه ای است مبنی بر اینکه استراتژی وی برای در آغوش گرفتن ترامپ شکست خورده است. حالا باید مرکل نشان دهد که آیا سخنرانی وی به عمل تبدیل می شود.

"نیلز آنن" از دیگر سیاستمداران حزب سوسیال دموکرت نیز درخواست کرده است که مواردی مانند موافقت مرکل با درخواست ترامپ برای افزایش بودجه نظامی اعضاء به 2 درصد تولید ناخالص ملی نباید اتفاق بیفتد.

"نوربرت روتگن"، رئیس کمیسیون سیاست خارجی پارلمان آلمان نیز اظهارات مرکل را غافلگیر کننده ندانسته و تاکید کرد که قبل از گردهمایی در بروکسل و نشست های ناتو و جی7 هم واضح بود که آمریکا دیگر شریک قابل اعتمادی برای ما نیست. این مسئله در این نشست ها تایید شد.

 "یورگن هاردت"، سخنگوی سیاست خارجی فراکسیون چپ ها در پارلمان آلمان نیز این انتقاد را به ترامپ وارد کرده است که نقش رهبری جهانی آمریکا را به بازی گرفته است.

وی افزود: ترامپ در جمع جی 7 با تحلیل های غلط و شعارهای انتخاباتی همیشگی، خود را منزوی کرده است.

منبع: تسنیم

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس