لاوروف

وزیر خارجه روسیه در کنفرانس خبری با همتای چینی خود در مسکو گفت که از نظر این دو کشور، آمریکا نباید به بهانه برنامه اتمی کره شمالی، سامانه جهانی ضد موشکی خودش را در شبه جزیره کره مستقر کند.

به گزارش مشرق، در ادامه اظهارنظرها درباره تنش‌ها در شبه جزیره کره، روسیه و چین به آمریکا درباره استفاده از وضعیت جاری به منظور استقرار سامانه ضد موشکی جهانی خود در منطقه هشدار دادند.

وزیر خارجه روسیه امروز جمعه در مسکو میزبان همتای چینی خود بود تا دو طرف درباره روابط دوجانبه و موضوعات بین‌المللی رایزنی کنند.

به گزارش رویترز، «سرگئی لاوروف» در نشست خبری مشترک با «وانگ یی» درباره تنش‌ها در شبه جزیره کره و احتمال استفاده آمریکا از وضعیت جاری برای استقرار سامانه ضد موشکی جهانی خودش در منطقه هشدار داد.

وزیر خارجه روسیه گفت که این کشور و چین بر سر این موضوع اتفاق نظر دارند که برنامه اتمی کره شمالی نباید به عنوان بهانه برای استقرار عناصر و اجرایی از سامانه ضد موشکی جهانی آمریکا در شبه جزیره کره استفاده شود.

لاوروف تاکید کرد که مسکو و پکن همچنین از تدابیری که با برنامه اتمی کره شمالی مقابله می‌کند، حمایت می‌کنند اما نباید این تدابیر سبب از بین رفتن احتمال حل و فصل سیاسی بحران در منطقه شود.

این اظهارات در حالی مطرح شده که پیشتر هم روسیه و چین به آمریکا درباره استقرار سامانه ضد موشکی «تاد» در کره جنوبی هشدار داده بودند.

منبع: فارس

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha