کد خبر 725976
تاریخ انتشار: ۲۷ اردیبهشت ۱۳۹۶ - ۱۷:۰۲
13960227001478_PhotoA.jfif

پیرامون تیم گرداننده سایت و کانال تلگرامی آلوده «آمدنیوز» و نشست و برخاست این تیم با سرویس‌های اطلاعاتی میت ترکیه و موساد اسراییل، سایه های سنگین غباراندودی نیز در آمد و شد هستند.

به گزارش مشرق، انتشار خبر دیدار مخفیانه افسران اطلاعاتی سرویس های جاسوسی موساد اسراییل و میت ترکیه با عوامل سایت و کانال ضد انقلابی «آمدنیوز» توسط یک سایت امنیتی روسی، بازتاب های گسترده و واکنش های جالب توجهی در پی داشت.

آن خبر که به نقل از سایت امنیتی »تهنووار» روسیه در تاریخ دهم اردیبهشت ماه جاری منتشر شد، حاکی بود که افسران اطلاعاتی اسراییل و ترکیه با روح الله زم و بابک اجلالی در مالزی ملاقات کرده و در زمینه های مختلفی، از جمله مسائل و احتمالات پیش و پس از انتخابات آتی ریاست جمهوری ایران، اطلاعاتی مبادله شده و هماهنگی هایی صورت گرفته است.

گرچه همه واکنش ها نسبت به آن خبر برای ما جالب توجه بودند اما واکنش دونفری که در مالزی با افسران موساد و میت دیدار کرده بودند، از همه جالب تر و قابل تامل تر بوده؛ یکی از آنها (روح الله زم) معروف به نیما واکنش عصبی، عجولانه، متناقض، دامنه دار و چند مرحله ای بروز داد. ابتدا خبر را در کانال تلگرامش تخطئه کرد؛ سپس اعلام کرد که تصویر صفحات گذرنامه اش را منتشر خواهد کرد (که نکرد) و پس از آن فرضیه ترور فیزیکی خود را مطرح نمود؛ سپس به مجامع بین‌المللی و پارلمان اروپا شکایت کرد که قرار است او او را ترور کنند!

اما فرد دیگر (بابک اجلالی) در حد تفریط و به گونه سوال برانگیزی سکوت کرد، گویی که اساساً چنین فردی هیچگاه وجود نداشته است. سکوتی که حتی بیش از دادوقال مبتنی بر اختلالات روانی روح الله زم، سوال برانگیز شد و خود به سوژه یک بررسی و تحقیق جداگانه تبدیل شد.

اما روح الله زم پس از واکنش های اولیه، تصویر فردی بنام «مجید نیکنام» را منتشر و او را «مدیر آمدنیوز» معرفی کرد و مدعی شد که اخیراً ایمیل وی هک شده؛ لذا در معرض ترور عوامل حکومت ایران است!

چند روز بعد تصویر«بابک داد» را منتشر نمود و او را نیز از همکاران و همفکران خویش معرفی کرد که او هم در معرض ترور است!

اما باز هم نسبت به یک مهره کلیدی که در ملاقات های مالزی حضور داشته، یعنی «بابک اجلالی» پنهان کاری کرد و هیچ اشاره‌ای به وجود چنین شخصی نکرد.

پشت این صحنه چه می گذرد؟

واقعیت آن است که در پیرامون تیم گرداننده سایت و کانال تلگرامی آلوده «آمدنیوز» و نشست و برخاست این تیم با سرویس‌های اطلاعاتی میت ترکیه و موساد اسراییل، سایه های سنگین غباراندودی نیز در آمدوشد هستند و در لابلای سایه ها می توان حداقل چند جسد تلنبار شده روی هم را مشاهده کرد.

سایه ها باید جابجا شوند و غبارها فرو بنشینند تا تعداد دقیق اجساد و هویت آنها شناسایی شود و نقش تیم گرداننده آمدنیوز در مرگ حداقل چند نفر ( که آنها را «فعال سیاسی و رسانه ای اپوزیسیون» می خوانند) و نیز واقعه مرموز مفقود شدن یک زن جوان از مرتبطین روح‌الله زم برملا شود.

همچنین چرایی بکارگیری و بیگاری کشیدن از گروهی از زنان و دختران جوان که بابک اجلالی در چت هایش با زم، آنها را «گله چند کاره‌ها» می نامد! مشخص شود.

لااقل دو تن از گروه زنان جوان که در اختیار زم و اجلالی هستند، با سعید کریمیان، سرپرست مقتول شبکه های فارسی زبان جم تی وی که اخیراً در استانبول ترور شد، مرتبط بودند. تعدادی دیگر از زنان جوان را به شبکه تحت سرپرستی کریمیان، بدون اطلاع او نفوذ داده بودند.

با توجه به روابط ویژه روح‌الله زم با علی اصغر رمضانپور، سردبیر فعلی شبکه تلویزیونی تازه تاسیس در لندن و معاون مطبوعاتی فراری عطاءالله مهاجرانی، وزیر ارشاد فراری دوم خردادی ها، تعدادی از زنان مذکور را در پوشش همکاری و در اصل برای تکمیل زنجیره نفوذ ترکیه ای- اسرائیلی به رمضانپور معرفی کرده بودند.

یکی دیگر از راهبردهای گروه زنان جوان برای زم و اجلالی، اعزام آنها به داخل کشور برای جلب و جذب عناصر دارای دسترسی به اخبار و اطلاعات کشور، بویژه عناصر مرتبط با دستگاه های حاکمیتی کشور و اصحاب برخی رسانه های زنجیره ای می باشد. یکی از مواردی که نشان دهنده خوی حیوانی تیم گرداننده آمدنیوز است.

اینکه تیم زم و اجلالی، هیچ ابایی از بازداشت زنان مذکور در ایران ندارد؛ بلکه در موارد متعددی ، ترجیح می دهند نامبردگان در کشور بازداشت شوند تا کانال آمدنیوز و جریان رسانه‌ایِ بیگانه حامی آنها، سوژه‌ای برای تبلیغات خویش بدست آورد (در حالیکه برای برخی دیگر از عناصر متردد به داخل، پیشرفته ترین اصول حفاظتی - تخصصیِ آموزش داده شده توسط سرویس های جاسوسی را اعمال می کند تا عوامل او بدون مشکلی به داخل کشور آمده و بازگردند.

یک موضوع بسیار قابل تامل دیگر در چارچوب فعالیت های روح الله زم و بابک اجلالی در زمینه بازداشتی های مرتبط با آنهاست.

هریک از این بازداشتی ها، داستان عجیبی دارند که در فرصت مناسب باید مطرح و بررسی شوند؛ اما موردی همچون «حسین رونقی ملکی» که بازداشتش با تبلیغات بی سابقه ای علیه نظام و پیاده سازی سناریوهای متوالی مواجه شد، نکته ناگفته ای داشته که بابک اجلالی تلاش فراوانی به خرج داده تا آن نکته آشکار نشود. واقعیت پشت پرده آن است که حسین رونقی ملکی، پسرخاله بابک اجلالی است و با کارگردانی اجلالی وارد آن بازی ها شد و بدنبال آن، پرونده های متعدد به اصطلاح حقوق بشری و سوژه های فراوان عملیات روانی علیه نظام جمهوری اسلامی تولید و منتشر کردند.

از این دست بحث و اطلاعات و ابهام و نکته در اطراف تیم گردانندگان سایت و کانال آلوده آمدنیوز، فراوان است. اکنون چند جسد در زیر خاک، یک زن جوان مفقود، چندین زن و دختر جوان در بازداشت و البته در همین شرایط یک جاسوس موساد و میت در ساختمان شش طبقه‌ای در محله گران قیمت پاریس زندگی می کند. ساختمانی که یک طرف آن خیابان سنت مارتینی است، یک طرف به اسکله gesrve و درب ورودی آن در خیابان ویکتوریا باز می شود.

روح الله زم همراه با دخترش (از همسر اول) و همسر دوم و فرزندش در این ساختمان، رفاه فراوانی دارد؛ اما اصلاً خوشبخت نیست و آرامش ندارد و احساس امنیت هم نمی کند.

پیرامون روح الله زم سوالات سنگینی وجود دارد که ضمن اشاره به تعدادی از آنها، تلاش خواهیم کرد پیش از نقل مکان کردن وی به کانادا، پاسخ های آنها را بیابیم و منتشر کنیم.

سوال اول، با توجه به استعداد اندک و نداشتن سواد رسانه ای و مشکل روانی قدیمی روح الله زم، مسلم است که او نقش کارگردان را در این پروژه ندارد و تیمی دیگر، هدایت پروژه را در دست دارد. اعضای «تیم سایه ها» چه کسانی هستند و نقش بابک اجلالی در این میان چیست؟

سوال دوم، پیرامون ارتباط زم- اجلالی با سرویس های اطلاعاتی بیگانه، اطلاع موثقی وجود دارد که ابتدا سرویس اطلاعاتی ترکیه (میت) آنها را استخدام کرده و در مرحله بعدی سروکله موساد پیدا شده است. اما در مورد چگونگی ورود موساد به این پروژه و باز کردن باب همکاری با میت، نکاتی هست که در بخش های بعدی این تحقیق بدانها اشاره خواهد شد.

سوال سوم، علاوه بر سعید کریمیان، افراد دیگری که با روح الله زم و بابک اجلالی همکاری نزدیکی داشته و در حوادث مشکوکی جان باختند، چه کسانی بودند؟ علت جان باختن آنها چه بود و پیش از ان، چه ماموریت هایی برای زم و اجلالی انجام داده بودند؟

سوال چهارم، زن جوان مرتبط با زم چه کسی بود؟ چه نوع همکاری با زم داشت؟ به چه ماموریتی اعزام شد و در کجا مفقود شد؟ آیا زم می تواند تا ابد راز مفقود شدن او را پنهان نگه دارد؟ با توجه به امکان مراجعه خانواده آن زن به پلیس، آیا روح الله زم پاسخی دارد یا باید پیش از ورود پلیس به این پرونده مرموز به کشوری دیگر مهاجرت کند؟

سوال پنجم، ماجراهای مربوط به حسین رونقی ملکی و سناریوهای ابلاغ شده توسط بابک اجلالی به وی چیست؟ و چرا اجلالی اصرار دارد که نسبت و ارتباطش با رونقی، پنهان بماند؟

سوال ششم، هویت «بابک اجلالی» و نقش وی در ماجراهای پیش‌گفته چیست و چرا با اسامی مستعار در فضای مجازی فعالیت می کند و چرا روح الله زم برای پنهان نگه داشتن هویت و نقش وی، بلافاصله دو تن دیگر از همپالگی های خود را جلو انداخت؟

سوال هفتم، آیا معرفی «مجید نیکنام» و «بابک داد» ناشی از مرام ناجوانمردانه روح الله زم و به منظور معرفی قربانیانی به ترور کنندگان حرفه ای و با هدف نجات جان خودش بوده یا اینکه این دو نفر در لیست بعدی «جسدسازانِ» میت و موساد قرار داشتند و قرار بوده همچون چند جسد قبلی، قربانی شوند و بلافاصله ماشین پروپاگاندای غربی، عربی، عبری در آستانه انتخابات ریاست جمهوری ایران ترور آنها را به عوامل جمهوری اسلامی نسبت دهند؟

سوال هشتم، «ناهید فرهاد» کیست و چرا مستقل از همسرش «بابک اجلالی» و بدون اطلاع او با سازمان میت ترکیه ارتباط دارد؟ آیا از طرف میت، ماموریت کنترل همسرش را دارد؟

سوال نهم، آیا نگرانی فعلی روح الله زم و واکنش های غیرطبیعی او، ناشی از همان مشکل روانی قدیمی اوست یا به جهت ترس از افشای نقش خود در جان باختن چند نفرِ پیش‌گفته است؟ یا در محیط مرموز سایه ها از آن هراس دارد که نوبت خودش فرارسیده باشد و دست های پنهانی که چند جسد و یک مفقود را پس از بهره برداری غیر انسانی بر جای گذاشتند، اکنون به سراغ او روند و جسد دیگری برای افزودن به «لیست قرمز» ادعایی علیه ایران رقم بزنند و زمینه را برای فشار جهانی همانند آنچه که در فتنه 88 ایران رخ داد، فراهم نمایند.

سوال دهم، بیشترین ارتباط تیم گرداننده آمدنیوز با کدام دستگاه ها و کدام رسانه زنجیره ای در داخل کشور است؟ از طایفه آقازاده های ساکن در داخل و خارج از کشور، چه کسانی با این تیم همکاری دارند.

سوال یازدهم، موضوع سفرهای روح الله زم و بابک اجلالی به عربستان سعودی، همکاری تنگاتنگ با عنصر کثیفی همچون علیرضا نوری زاده برای راه اندازی یک تلویویون فارسی زبان، پیدا شدن سروکله تلویزیون فارسی زبان جدید التاسیسی با حضور کهنه کاران بهایی بی بی سی فارسی (همچون بهروز آفاق و باقریان) همکار نزدیک زم و عامل کثیف عربستان (علیرضا نوری زاده) در آستانه انتخابات ریاست جمهوری ایران و ....

 تلاش می کنیم پیش از ماموریت جدید روح الله زم در کانادا، پاسخ پرسش های بالا را بیابیم و منتشر کنیم.

منبع: فارس

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس