لاوروف

وزیر امور خارجه روسیه گفت: آمریکا و ناتو از سربازان خود برای محافظت از کشت، تولید و قاچاق هروئین از افغانستان به سایر کشورهای جهان استفاده می‌کند.

به گزارش مشرق، «سرگئی لاوروف» وزیر امور خارجه روسیه اعلام کرد که آمریکا و ناتو در تجارت مواد مخدر و قاچاق هروئین از افغانستان به سایر کشورها نقش دارد و باید از این روند دست بردارند.

وزیر خاجه روسیه در نشست خبری سالانه این وزارتخانه از آمریکا و ناتو در افغانستان خواسته تا به قاچاق هروئین و تجارت مواد مخدر در افغانستان پایان دهند.

وی تصریح کرد: آمریکا و ناتو از سربازان خود برای محافظت از کشت، تولید و قاچاق هروئین از افغانستان به سایر کشورهای جهان استفاده می‌کند.

لاوروف با اشاره به اینکه افغانستان هم اکنون 90 درصد از هروئین جهان را تامین می‌کند با متهم کردن امریکا به نادیده گرفتن این مسئله، گفت که این آمار نشانگر آزادی در تجارت، کشت و تولید هروئین در افغانستان است.

وزیر خارجه روسیه افزود: حتی اگر نیروهای ناتو و سربازان امریکایی بصورت مستقیم دخیل در تجارت مواد مخدر در افغانستان نباشند، اما شواهد واقعی مبنی برنادیده گرفتن قاچاق مواد مخدر از سوی نیروهای خارجی در افغانستان وجود دارد.

وی تاکید کرد که تمرکز ویژه‌ای باید برای مبارزه با کشت و قاچاق مواد مخدر در افغانستان صورت گیرد که این امر فقط با از بین بردن مزارع خشخاش و آزمایشگاه‌های تولید هروئین در این کشور تحقق خواهد یافت.

«مینت‌پرس‌نیوز» نوشت: از آغاز حضور نظامی آمریکا به افغانستان، مسکو همواره نگرانی خود در رابطه با قاچاق مواد مخدر و عدم تمایل آمریکا برای از بین بردن مزارع خشخاش در افغانستان را مطرح کرده است.

لاوروف گفته است که آمریکا در جنگ افغانستان شکست خورده زیرا علی‌رغم ریشه کن نشدن تهدیدات تروریستی در این کشور کشت و قاچاق مواد مخدر در این کشور افزایش چندین برابری داشته است.

وزیر خارجه روسیه همچنین آمریکا را به ایجاد و مدیریت هرج‌ومرج در افغانستان، عراق، لیبی، سوریه و یمن به منظور مداخله و تاثیرگذاری در امور این کشورها متهم کرده است.

منبع: فارس

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

نظرات

  • انتشار یافته: 1
  • در انتظار بررسی: 0
  • غیر قابل انتشار: 0
  • حقوق قاچاقچیان IR ۱۴:۱۹ - ۱۳۹۶/۰۱/۱۸
    8 2
    چه عجب! بالاخره فهمیدید چرا غربیها نگران حقوق قاچاقچیان اعدام شده در فیلیپین یا ایران هستند.

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس