کد خبر 706099
تاریخ انتشار: ۱۴ فروردین ۱۳۹۶ - ۱۵:۵۰
سایبری نمایه

فرمانده واحد سایبری ارتش آلمان درباره حملات سایبری گسترده به کامپیوترها و سیستم‌های ارتش آلمان هشدار داد.

به گزارش مشرق، ژنرال "لودویگ لاین هوس"، فرمانده واحد سایبری ارتش آلمان که از اول ماه آوریل کار خود را آغاز کرده است در گفتگو با نشریه "بیلد" آلمان درباره حملات سایبری به کامپیوترهای ارتش آلمان هشدار داده است.

وی همچنین تاکید کرد که ما باید خود را برای همه نوع حملات از حملات هکری گرفته تا دولتی آماده کنیم. بعضا سیستم های ما هدف جاسوسی قرار گرفته و اطلاعات و داده های ما شنود می شود؛ یا در بدترین حالت تمام تاسیسات و دستگاه ها از کار افتاده یا زیر ساخت ها نابود می شوند.

فرمانده واحد سایبری ارتش آلمان همچنین تاکید کرد که در 9 هفته ابتدایی سال جاری میلادی کامپیوترها و سیستم های ارتش آلمان بیش از 284 هزار بار هدف یک حمله سایبری قرار گرفتند.

از اول ماه آوریل یک نیروی نظامی دیگر به نام فرماندهی سایبری به ارتش آلمان اضافه شد که وظیفه این واحد جدید دقاع از ارتش و کل آلمان در برابر حملات سایبری است.

"اورزولا فون در لاین"، وزیر دفاع آلمان حدود دو سال پیش تشکیل چنین نیرویی در ارتش را اعلام کرده بود. حالا این واحد جدید رسما کار خود را آغاز کرده و مرکز فرماندهی آن در شهر بن آلمان است.

ژنرال لاین هوس، فرمانده واحد سایبری ارتش آلمان در این باره به هفته نامه فوکوس گفته است که این واحد جدید با نام " فرماندهی سایبری و فضای اطلاعاتی" نخستین واحد نظامی  از این نوع در سطح جهان است  و آلمان تنها کشور عضو ناتو است که چنین واحد نظامی را در اختیار دارد.

به گفته فرمانده واحد سایبری، وظیفه این واحد در درجه نخست محافظت از ساختار فن‌آوری اطلاعات خود ارتش آلمان، روشنگری در فضای مجازی و تنظیم دستورالعمل‌ها برای حفاظت از سیستم‌های تسلیحاتی مجهز به کامپیوتر است. قابلیت‌های تهاجمی و آمادگی برای حملات سایبری نیز بخشی از وظایف این نیروی جدید است.

واحد فرماندهی سایبری کار خود را با 260 نفر به عنوان ستاد مرکزی، در بن آغاز کرده است. این ستاد روز چهارشنبه (5 آوریل) طی مراسمی با حضور اورسولا فون‌در لاین، وزیر دفاع آلمان، فعالیت رسمی خود را آغاز خواهد کرد.

به گفته ژنرال لودویگ لاین‌هوس، تا اول ماه ژوئن 2017 تعداد نفرات واحد فرماندهی سایبری به 13500 نفر خواهد رسید که با شمار نفرات نیروی دریایی آلمان برابر است

منبع: تسنیم

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس