کد خبر 705411
تاریخ انتشار: ۱۲ فروردین ۱۳۹۶ - ۱۴:۱۱
مرکز آمار  ایران

بر اساس اعلام مرکز آمار ایران، تورم روستایی در اسفند ماه یک درصد رشد نشان می دهد.

 به گزارش مشرق، مرکز آمار ایران گزارش شاخص قیمت کالاها و خدمات مصرفی خانوارهای روستایی کشور در اسفندماه سال ۹۵ را منتشر کرد.

۱- شاخص کل (بر مبنای ۱۰۰=۱۳۹۰) در اسفندماه سال ۱۳۹۵ عدد۲۵۴.۶ را نشان می دهد که نسبت به ماه قبل ۱.۸ درصد افزایش داشته است. شاخص کل نسبت به ماه مشابه سال قبل (تورم نقطه به نقطه)، ۹.۳ درصد افزایش یافته که نسبت به تورم نقطه به نقطه ماه قبل ( ۷.۶ درصد)، ۱.۷ واحد درصد افزایش یافته است. درصد تغیرات شاخص کل در دوازده ماه منتهی به اسفندماه سال ۱۳۹۵ نسبت به دوره مشابه سال قبل(نرخ تورم روستایی) ۷.۲ درصد است که نسبت به تورم دوزاده ماهه منتهی به بهمن ماه ۱۳۹۵ ( ۷.۱ درصد)، ۰.۱ واحد درصد افزایش داشته است.

۲- شاخص گروه عمده خوراکی ها، آشامیدنی ها و دخانیات در این ماه به رقم ۲۸۴.۹ رسید که نسبت به ماه قبل ۴.۱ درصد افزایش نشان می دهد. شاخص گروه عمده «خوراکی ها، آشامیدنی ها و دخانیات» نسبت به ماه مشابه سال قبل ۱۲,۱ درصد افزایش نشان می دهد و درصد تغییرات این گروه در دوازده ماهه منتهی به اسفندماه ۱۳۹۵ نسبت به دوره مشابه سال قبل ۷.۳ درصد است که نسبت به تورم دوازده ماهه منتهی به بهمن ۱۳۹۵ (۶.۸ درصد) معادل ۰.۵ درصد افزایش داشته است. شاخص گروه اصلی «خوراکی ها» در ماه مورد بررسی به عدد ۲۸۱.۶ رسید که نسبت به ماه قبل ۴.۴ درصد افزایش نشان می دهد. شاخص گروه اصلی «خوراکی ها» نسبت به ماه مشابه سال قبل ۱۲.۱ درصد افزایش نشان می دهد و نرخ تورم ۱۲ ماهه این گروه ۷.۱ درصد است.

شاخص گروه عمده «کالاهای غیرخوراکی و خدمات» در اسفند ماه ۱۳۹۵ به رقم ۲۳۴,۲ رسید که ۰.۱ درصد نسبت به ماه قبل افزایش نشان می دهد. میزان افزایش شاخص گروه عمده «کالاهای غیرخوراکی و خدمات» نسبت به ماه مشابه سال قبل ۷ درصد بوده و نرخ تورم دوازده ماه منتهی به اسفند ماه سال ۱۳۹۵ نسبت به دوره مشابه سال قبل این گروه ۷.۲ درصد است که نسبت به تورم ۱۲ ماهه منتهی به بهمن ماه ۱۳۹۵ (۷.۳ درصد) برابر ۰.۱ درصد کاهش یافته است.

منبع: تسنیم

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس